REKLAMA

Kolejny gigant technologiczny zwalnia. Powodem 5G

2024-03-26 09:35
publikacja
2024-03-26 09:35

Fala zwolnień dotarła do kolejnej dużej firmy technologicznej. Tym razem z pracą pożegna się 1200 pracowników koncernu Ericsson - poinformowano w komunikacie.

Kolejny gigant technologiczny zwalnia. Powodem 5G
Kolejny gigant technologiczny zwalnia. Powodem 5G
fot. MJgraphics / / Shutterstock

Ericsson w poniedziałek poinformował, że ​​zwolni około 1200 pracowników w Szwecji. To działania w ramach planu cięcia kosztów ogłoszonego na początku tego roku, który wynika z ograniczania wydatków klientów na sprzęt 5G. Spółka rozpoczęła negocjacje ze związkami zawodowymi.

"Ericsson spodziewa się, że rynek sieci komórkowych w 2024 r. będzie pełen wyzwań, z dalszym spadkiem wolumenu w związku z zachowaniem ostrożności klientów. [...] Ericsson ogłasza proponowane redukcje personelu w Szwecji" - czytamy w komunikacie.

"Oprócz redukcji zatrudnienia inicjatywy mające na celu oszczędności kosztów obejmują różne obszary, takie jak redukcja liczby konsultantów, usprawnienie procesów i ograniczenie obiektów, podczas gdy firma Ericsson w dalszym ciągu realizuje swoją strategię mającą na celu osiągnięcie wyższego wzrostu i osiągnięcie długoterminowych celów w zakresie marży" - dodano.

"To nie pierwsza (fala zwolnień). Nie będzie ostatnia" – powiedział analityk Paolo Pescatore z PP Foresight, cytowany przez Reuters. Przypomnijmy, że w 2023 roku ogłoszono plan redukcji 8,5 tys. etatów, co stanowiło wówczas ok. 8 proc. wszystkich pracowników. Według raportu rocznego firma na koniec 2023 roku zatrudniała prawie 100 000 pracowników, z czego prawie 14 000 w samej Szwecji.

Oprac. JM

Źródło:
Tematy
Bezpieczna metoda oszczędzania. Zyskaj do 5,25% w skali roku! Oblicz Zysk>>

Bezpieczna metoda oszczędzania. Zyskaj do 5,25% w skali roku! Oblicz Zysk>>

Komentarze (18)

dodaj komentarz
bha
Cóż.. Kóryś już to z koleji globo gigant zwalnia nie mało osób na ryku dziwne bo przecież od lat i dekad większość korpo siecio monopolistów przecież co roku w notowanich wynikowych pokazywała nie małe, nie małe na + netto swoje Zyski!?.
monuz
Do przeglądania Facebooka wystarczy każdy Internet a to zajęcie 99% użytkowników, co zaskakuje społeczeństwo wcale nie potrzebuje lodówki, odkurzacza, czajnika i budy dla psa z szerokopasmowym połączeniem z siecią.
derper
Nikt nigdy nie twierdził, że potrzeba 5G to przeglądania Facebooka. I łączenie w/w urządzeń z siecią bynajmniej nie wymaga 5G, tego też nikt nie mówił.
Są pewne zastosowania przemysłowe, które w naiwnym spojrzeniu umykają, a dla których bardzo niskie opóźnienia i inne korzyści nowej sieci są kluczowe.
jas2
Nawet przeglądanie Facebooka jest wygodniejsze przy szybszym intrenecie.
monuz odpowiada derper
szkoda, że w Ericsson o tym nie wiedzą, może ich poinformuj?
derper odpowiada monuz
To, że ty nie wiedziałeś nie znaczy, że oni też nie :-)
monuz odpowiada derper
napisałem, że szary użytkownik nie chce płacić za super Internet i tylko tyle, gdybyś zrozumiał ekonomię, to byś wiedział, że wąskie zastosowania nie wymagają zatrudniania tysięcy konsultantów, którzy właśnie tracą pracę
santoriusz odpowiada jas2
a jak wygląda Jasiu Twoje przeglądanie się w lustrze 5G? Pewnikiem piękniejszy jesteś bo tak szybko działa że nie jesteś w stanie zauważyć szpetoty
derper odpowiada monuz
"Szary" użytkownik od dekad płaci za Internet coraz więcej i coraz lepszej jakości połączenia oczekuje. Gdybyś spędził 10 minut na zapoznaniu się z tymi "wąskimi" zastosowaniami to może zrozumiałbyś skalę tych przedsięwzięć.
A jeśli już chcesz wiedzieć dlaczego firmy w telco zwalniają, to nie dlatego, że nie
"Szary" użytkownik od dekad płaci za Internet coraz więcej i coraz lepszej jakości połączenia oczekuje. Gdybyś spędził 10 minut na zapoznaniu się z tymi "wąskimi" zastosowaniami to może zrozumiałbyś skalę tych przedsięwzięć.
A jeśli już chcesz wiedzieć dlaczego firmy w telco zwalniają, to nie dlatego, że nie przewidzieli (jak tacy geniusze jak ty), że konsument nie będzie potrzebował 5G. A dlatego, że nie przewidzieli drastycznego obniżenia nakładów finansowych na rozwój sieci operatorów i przedsiębiorstw (fabryk, placówek naukowych, ...) spowodowanych głównie pandemią. Dopiero od niedawna nakłady na rozwój wracają do stanów przedpandemicznych.
monuz odpowiada derper
W czasie pandemii dodrukowano biliony $, najwięcej w historii i rozdano firmom, dodatkowo tele-praca, tele-nauka powinny być impulsem do zainteresowania 5G, tak jak się wydaje się jednak nie stało, najwyraźniej aktualna szybkość sieci ludziom wystarcza, to jak mieć 500 kanałów TV z satelity i odrzucić ofertę na kolejne 50 za małą W czasie pandemii dodrukowano biliony $, najwięcej w historii i rozdano firmom, dodatkowo tele-praca, tele-nauka powinny być impulsem do zainteresowania 5G, tak jak się wydaje się jednak nie stało, najwyraźniej aktualna szybkość sieci ludziom wystarcza, to jak mieć 500 kanałów TV z satelity i odrzucić ofertę na kolejne 50 za małą dopłatą, nie zawsze wszystko co nowocześniejsze, innowacyjne wzbudza powszechny entuzjazm np. samochody elektryczne, sprzedaż spada, o tym, że kiedyś były kanały 3D w telewizji mało kto pamięta

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki