3 pytania na rozmowie o pracę, na których większość polega. Rekruterka radzi, jak na nie odpowiadać

8 miesięcy temu
Zdjęcie: Dacharlie / Getty Images/istock.com tiktok.com/@bonniedilber


Niezależnie od tego, jak dobrze jesteśmy przygotowani, rozmowy kwalifikacyjne bywają stresujące i często wykraczają poza utarte schematy. Zdaniem rekruterki w przypadku niektórych pytań, nie do końca należy kierować się szczerością.
Bonnie Dilber jest menedżerem ds. rekrutacji. Przez ostatnie 9 lat zajmowała się pozyskiwaniem talentów w organizacjach non-profit i branży technologicznej. Zbudowała także dużą społeczność na LinkedInie i TikToku, gdzie opowiada o rekrutacji i kulturze pracy, a także dzieli się z internautami wskazówkami dotyczącymi procesów rekrutacji i tego jak z sukcesem pozyskać wymarzoną posadę. W jednym z filmików twierdzi, iż w przypadku kilku pytań, szczerość nie zawsze popłaca.


REKLAMA


Zobacz wideo
Dlaczego Korea jest dla nas ważna? Glapiński wyjaśnia i broni pracę zdalną


Czego nie mówić na rozmowie o pracę? Rekruterka twierdzi, iż nieuczciwość czasami zwycięża
Pytania na rozmowie o pracę są powodem do zmartwień dla wielu kandydatów. Bywają podchwytliwe i nieoczywiste. Profesjonalna rekruterka postanowiła podzielić ze swoimi obserwatorami na TikToku radami dotyczącymi kilku pytań, które często słyszymy podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Bonnie Dilber twierdzi, iż bycie szczerym w przypadku w przypadku pytania o powód zmiany pracy nie zawsze może okazać się opłacalne.


Są trzy rzeczy, o których musisz kłamać w każdej rozmowie kwalifikacyjnej. Zapisz je i przygotuj swoje kłamstwa przed każdą rozmową kwalifikacyjną.


jeżeli twoją motywacją do zmiany pracy jest brak dobrych kontaktów z przełożonym oraz współpracownikami, zdaniem kobiety nie należy tego ujawniać na rozmowie z rekruterem. Może to negatywnie wpłynąć na obraz twojej osoby, która może wydać się konfliktowa i trudna w komunikacji. Najlepszym rodzajem odpowiedzi będzie zasugerowanie, iż zmiana pracy jest podyktowana chęcią podjęcia nowych wyzwań.


Pytania na rozmowie o pracę. Co odpowiedzieć? Rady rekruterki mogą zaskoczyć
Kolejnym częstym pytaniem jest uargumentowanie powodów, dla których chcesz dostać konkretną posadę. Zamiast mówić, iż interesuje cię wynagrodzenie oraz pakiet benefitów, Bonnie podpowiada, iż lepiej wspomnieć o kulturze i misji firmy, która pokrywa się z twoimi zainteresowaniami oraz przekonaniami. To prosty sposób, aby wyróżnić się wśród kandydatów. Ostatnie pytanie dotyczy planów na przyszłość. Rekruterka twierdzi, iż lepiej nie mówić, iż praca, o którą się starasz, będzie jedynie "przystankiem" w uzyskaniu innej posady. Przyszłemu pracodawcy zależy na posiadaniu utalentowanej kadry, która pozostanie w firmie i będzie się rozwijać wraz z nią.
Idź do oryginalnego materiału