7 sprawdzonych najlepszych miejsc do życia w Ameryce od 2024 r

oen.pl 1 miesiąc temu


Streszczenie

  • Stany Zjednoczone mogą dla niektórych nie być najlepszym wyborem, jeżeli chodzi o najlepsze miejsca do życia na świecie, ale oferują silny rynek pracy i dobre możliwości kariery.

  • Stany mają wyjątkową tożsamość i różnorodne możliwości życia, w niektórych znajdują się najzdrowsze miasta, a w innych miasta o najniższym wskaźniku przestępczości.

  • Richmond, Metuchen, Chattanooga, Cincinnati, Bisbee, Thomasville i Portland to tylko niektóre z najlepszych miejsc do życia w Ameryce w 2024 r.

WIDEO DNIA Z PODRÓŻY

PRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Stany Zjednoczone może nie należą do ulubionych miejsc ekspertów i cyfrowych nomadów pracujących za granicą, ale wyróżniają się pod względem możliwości kariery i mają najsilniejszy rynek pracy na świecie. Spośród 53 kierunków Stany Zjednoczone zajmują 30. miejsce pod względem dobrego miejsca do życia dla emigrantów, a 72% ekspatów czuje się szczęśliwych i zadowolonych ze swojego życia.

Należy również zauważyć, iż każdy stan ma inną tożsamość, a każdy z nich ma swoje własne kulinarne zwroty akcji, doświadczenia kulturalne, historię i możliwości rekreacji na świeżym powietrzu. Chociaż w całym kraju istnieje wiele możliwości wyboru doskonałych obszarów, w których można zamieszkać, od najzdrowszych miejsc w USA, w których można mieszkać, po miejsca w Stanach Zjednoczonych o najniższym wskaźniku przestępczości, są to jedne ze sprawdzonych najlepszych miejsc do życia Ameryka w 2024 r., jak wynika z niedawnego badania przeprowadzonego przez Money.com, które objęło 50 miejsc docelowych w tym kraju.

Powiązany
8 najdroższych miejsc do życia w Ameryce (i dlaczego)

Gdzie są najdroższe miejsca do życia w Ameryce i dlaczego są tak drogie? Tutaj przyglądamy się ośmiu miastom, które są bardzo drogie.


7 Richmond w Wirginii

To miasto w Wirginii szczyci się tętniącą życiem kulturą, silnym rynkiem pracy i przystępnymi kosztami życia

Początki jednej z najstarszych stolic stanu w USA, Richmond, sięgają 1737 r., a w 1780 r. zastąpiła Williamsburg jako stolica Kolonii i Dominium Wirginii. Zawsze był kochany ze względu na swoją długą i fascynującą historię. Tętniąca życiem, niezwykle różnorodna kultura sprawia, iż ​​jest to również dobre miejsce do życia.

Mieszkańcy Richmond cieszą się silnym rynkiem pracy, jednym z najgorętszych w kraju, na którym głównymi sektorami są przemysł transportowy, biotechnologia, finanse, medycyna i produkcja. Może poszczycić się także przystępnymi kosztami utrzymania; 4,8% niższa od mediany w USA i 8,6% niższa od średniej stanowej.

6 Metuchen, New Jersey

To miasto oferuje tętniącą życiem główną ulicę, wysokiej jakości edukację i bliskość Nowego Jorku

Zdjęcie z Shutterstock

Park Pamięci Metuchen w Metuchen, New Jersey

Metuchen, położone w samym sercu środkowego New Jersey, jest idealnym miejscem do życia w USA z wielu powodów. Posiada tętniącą życiem główną ulicę, która ma zaledwie dwie przecznice długości, ale jest pełna wielu rzeczy do odkrycia, w tym sztuki publicznej, miejsc rozrywki i wielu możliwości rekreacji.

Miasto oferuje wysokiej jakości edukację, a jego okręg szkół publicznych jest wysoko oceniany. Bliskość oddalonego o niecałą godzinę drogi Nowego Jorku sprawia, iż ​​jest to także doskonały wybór dla tych, którzy chcą zatrzymać się blisko Wielkiego Jabłka. Pobyt w pobliżu Nowego Jorku zapewnia także dostęp do większej liczby udogodnień i atrakcji do odkrycia.

5 Chattanooga w Tennessee

To miasto jest rajem dla miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu i silnego poczucia wspólnoty

Chattanooga, piękne miasto w południowo-wschodnim Tennessee, oferuje swoim mieszkańcom malowniczą przyrodę i silne poczucie wspólnoty. Wśród wielu atrakcji Chattanooga jest Ruby Falls na Lookout Mountain, jedna z najwyżej ocenianych atrakcji w stanie. Jest pełen przygód, od zamka błyskawicznego po wycieczki z przewodnikiem i eksplorację jaskiń.

Inne miejsca, w których mieszkańcy i goście mogą cieszyć się wspaniałą atmosferą na świeżym powietrzu, to Rock City Gardens, Raccoon Mountain Caverns i Campground i nie tylko. Mieszkańcy miasta są również dumni ze swojego silnego poczucia wspólnoty. Mieszkańcy są bardzo ciepli, przyjaźni i gościnni, co czyni to jedno z najlepszych miejsc do życia w Ameryce.

Powiązany
10 miejsc na świecie, w których można przejść na emeryturę za mniej niż 1000 dolarów miesięcznie

Gdziekolwiek na świecie jesteś, zaufaj, iż jest jedno miejsce, w którym możesz spędzić swoje złote lata za mniej niż 1000 dolarów miesięcznie.

4 Cincinnati, Ohio

To miasto w Ohio szczyci się bogatym, kwitnącym rynkiem pracy, malowniczymi przestrzeniami przyrodniczymi i różnorodną sceną kulinarną

Jedno z najbardziej przyjaznych miast w Stanach Zjednoczonych, Cincinnati w stanie Ohio, słynie z wielu rzeczy, w tym z dynamicznie rozwijającej się sceny kulinarnej, która jest zarówno tętniąca życiem, jak i różnorodna. Może poszczycić się 28. co do wielkości gospodarką w USA i piątą co do wielkości na Środkowym Zachodzie, co sprawia, iż ​​tamtejszy rynek pracy jest niezwykle silny.

W mieście znajduje się wiele firm z listy Fortune 500, a także lokalne firmy oferujące nieograniczone możliwości zatrudnienia. Cincinnati szczyci się także malowniczą przyrodą z dużą ilością terenów zielonych, w tym Smale Riverfront Park i Washington Park.

3 Bisbee w Arizonie

To historyczne miasto oferuje wypoczynek na świeżym powietrzu, tętniące życiem środowisko artystyczne i przyjazną atmosferę

Bisbee to najbardziej urocze małe miasteczko w Arizonie, dzięki swojej bogatej historii, wspaniałej naturalnej scenerii i kwitnącej społeczności artystycznej z mnóstwem rzeczy do zobaczenia. Miasto oferuje wiele możliwości rekreacji na świeżym powietrzu, w tym kilka szlaków turystycznych, w tym Bisbee 1000, które oferują również wyjątkowe przeżycia artystyczne.

W Bisbee znajduje się mnóstwo zapierających dech w piersiach murali i galerii sztuki, które warto zwiedzić. Przyjazna atmosfera miasta jest również jednym z jego najlepiej sprzedających się punktów jako doskonałego miejsca do życia.

2 Thomasville, Gruzja

Ten południowy klejnot ma atmosferę małego miasteczka, oferuje wiele przygód na świeżym powietrzu i tętniące życiem centrum miasta z silną sceną artystyczną

Thomasville, słynące z jednego z najbardziej tętniących życiem i najlepiej zachowanych śródmiejskich obszarów Gruzji, jest jednym z najlepszych miejsc do życia w USA. Małomiasteczkowy, spokojny klimat sprawia, iż ​​jest to idealne miejsce dla osób poszukujących miejsca, w którym mogą odpocząć z dala od zgiełku dużych miast.

Oferuje także mnóstwo zajęć na świeżym powietrzu, które można uprawiać o każdej porze roku, od pieszych wędrówek po jazdę na rowerze i grę w golfa.

Powiązany
Ta wyspa w stanie Georgia to najtańsze letnie wakacje na plaży

Wyspa Tybee to niesamowita letnia plaża, która jest nie tylko przystępna cenowo, ale oferuje mnóstwo zabytków i atrakcji.

1 Portland w stanie Maine

Miasto ma najwyższej klasy system transportu publicznego, silny rynek pracy i dynamicznie rozwijającą się społeczność artystyczną

Fakt, iż bardzo łatwo jest poruszać się środkami transportu publicznego, sprawia, iż ​​Portland jest doskonałym miejscem do życia. Chociaż w Ameryce jest już wiele miast z najlepszymi systemami transportu publicznego, warto wspomnieć także o tym mieście w Maine.

METRO oferuje usługi autobusowe na terenie całego regionu Greater Portland, a także zatrzymuje się w pobliżu wielu znaczących atrakcji turystycznych miasta, w tym zabytków i muzeów. Łączy się także z pociągami, promami i samolotami, umożliwiając bezproblemową nawigację po Portland.

Kolejnym powodem, dla którego warto mieszkać w Portland, jest rynek pracy, który należy do najzdrowszych w kraju, a znalezienie możliwości zatrudnienia nie powinno być zbyt trudne. Portland to także światowej klasy ośrodek artystyczny, który zawsze kryje w sobie wyjątkowe niespodzianki, bez względu na porę roku. Koniecznie trzeba odwiedzić Dzielnicę Sztuki – część centrum miasta wyznaczoną w celu promowania społeczności kulturalnej i kreatywnej.


Źródło

Idź do oryginalnego materiału