Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy pierwszą kancelarią prawną z nagrodą „Friendly Workplace”

1 rok temu

Warszawskie biuro Baker McKenzie powstało w 1992 r. i w tej chwili zatrudnia ponad 160 prawników / prawniczek i doradców / doradczyń podatkowych oraz ponad 100 osób z zespołów wsparcia biznesowego: HR, finanse i księgowość, administracja, IT, zespół rozwoju biznesu i marketingu. Jesteśmy jedną z największych kancelarii prawnych w Polsce. W 2016 roku rozpoczęliśmy również działalność operacyjną w Łodzi, gdzie w tej chwili pracuje około 60 osób. Zakres naszych usług obejmuje kompleksowe doradztwo prawne i podatkowe obejmujące niemal wszystkie dziedziny prawa gospodarczego

Kancelaria Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy sp.k. jest jedną z najczęściej rekomendowanych kancelarii prawnych w Polsce. Zajmuje wysoką pozycję w prestiżowych międzynarodowych rankingach prawniczych, m.in. Chambers Global, Chambers Europe i Legal 500. Od dwunastu lat Baker McKenzie uznawana jest za najsilniejszą na świecie markę prawniczą według rankingu Thomson Reuters Global Elite Law Firm Brand Index (dawny ranking Acritas).

W 2021 roku na naszej stronie karierowej, FB, Instagramie oraz LinkedIn ruszyliśmy z kampanią naszego filmu korporacyjnego, w którym wystąpili nasi koledzy i koleżanki:

https://kariera.bakermckenzie.com/pl/who-we-are

Ocena redakcji MarkaPracodawcy.pl

Z wielkim uznaniem patrzymy na model kultury organizacyjnej polskiego oddziału Kancelarii Baker McKenzie. Wysokie standardy w relacjach z pracownikami, troska o przyjazną atmosferę i otwarte środowisko pracy, połączone z pielęgnowaniem wartości takich jak współpraca, integracja, tolerancja i satysfakcja, budzą nasz szacunek. Kolejnym obszarem, który zrobił na nas ogromne wrażenie, jest sfera rozwojowa, niewątpliwie jedna z najmocniejszych stron firmy. Świadczy o tym zróżnicowana i przekrojowa oferta możliwości rozwoju, uwzględniająca opcję zdobywania wiedzy w zagranicznych oddziałach Baker McKenzie. Ponadto, interesujące inicjatywy angażujące zespół, takie jak „StayConnected”, wraz z nowoczesnym podejściem do ochrony zdrowia pracowników i promowaniem równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, odzwierciedlają wysoki poziom kultury organizacyjnej firmy. Pragniemy również pochwalić wysokie zaangażowanie pracowników firmy w działania edukacyjne i prospołeczne.

Wszystkie wymienione atuty firmy przekonały nas bez cienia wątpliwości do przyznania Kancelarii Baker McKenzie certyfikatu oraz specjalnej nagrody „FRIENDLY WORKPLACE”. Chcemy także podkreślić, iż jest to pierwsza kancelaria prawna, która otrzymała to wyróżnienie w naszym programie.

Mieliśmy przyjemność doświadczyć przyjaznej atmosfery i pozytywnego ducha, którym tchnie zespół Baker McKenzie podczas wręczenia certyfikatu w warszawskiej siedzibie firmy. Byliśmy niezwykle pozytywnie zaskoczeni pomysłem, jaki firma przygotowała na tę uroczystość. Była to tablica zatytułowana „FRIENDLY WORKPLACE”, na której pracownicy spontanicznie wpisywali swoje skojarzenia związane z pracą w Baker McKenzie. To świetny i superkreatywny pomysł. Gratulujemy pomysłodawcom i całemu zespołowi Baker McKenzie

“Nagroda Friendly Workplace jest dla nas dużym wyróżnieniem i dowodem na to, iż działania, które podejmujemy w kancelarii przynoszą efekty. Nasza kultura organizacyjna, culture of friendship, oparta jest na współpracy, zaufaniu, różnorodności i tolerancji. Niezależnie od naszych sukcesów zawodowych wiemy, iż ważne jest to w jaki sposób słuchamy, zachowujemy się i współpracujemy. Budujemy w ten sposób markę własną w organizacji, która definiuje nas jako człowieka. To, co zostało również zauważone przez redakcję portalu, to programy i polityki kancelarii, w tym PointOne – unikalny program stworzony w celu kształtowania przyjaznego i bezpiecznego środowiska pracy, za pomocą którego znamy zasady i rozwiązania, pomagające nam efektywnie reagować zanim pojawią się problemy” – powiedziała Anna Borzęcka, dyrektorka HR w kancelarii Baker McKenzie.

Baker McKenzie jako pracodawca:

I. RELACJE Z PRACOWNIKAMI

Naszym celem jest tworzenie przyjaznego miejsca pracy, gdzie nadrzędne są takie wartości jak: współpraca, integracja, różnorodność, tolerancja i satysfakcja. Baker McKenzie Polska jest częścią globalnej kancelarii, w której wartości Inclusion, Diversity & Equity są nadrzędne i wyznaczają kierunek rozwoju kultury organizacyjnej.

Duży nacisk kładziemy na aspekt budowania relacji i integracji. Z roku na rok kancelaria rośnie o nowe zespoły, a kooperacja jest kluczowym czynnikiem sukcesu. Dlatego w Kancelarii dbamy o relacje między pracownikami i dokładamy starań, aby opierały się one o wzajemny szacunek i poszanowanie różnorodności. Pracownicy zwracają się do siebie na “Ty” niezależnie od poziomu w strukturze organizacji. Jedną z kluczowych kompetencji ocenianych w cyklicznym Procesie Oceny Rocznej jest Inclusive Leadership czyli przywództwo “włączające” oraz Humanity czyli empatyczne i nastawione na współpracę podejście do innych osób w codziennej pracy.

Poprzez indywidulane spotkania (mamy czas dla wszystkich), słuchamy naszych pracowników, tego co do nas adresują i rozmawiamy w taki sposób, aby czuli się ważni i wiedzieli, iż ich sprawy traktowane są priorytetowo.

Partner Zarządzający Kancelarii komunikuje się regularnie z pracownikami poprzez cykliczne spotkania komunikacyjne, krótkie filmy przekazujące najważniejsze decyzje firmy co sprawia, iż nasi ludzi są na bieżąco i mają wiedzę na temat tego co dzieje się w kancelarii.

W Kancelarii mamy zwyczaj informowania się nawzajem o naszych sukcesach – zdobyciu uprawnień, awansie, zakończonym z sukcesem projektem, uczestnictwem w ciekawych projektach poza kancelarią. Przekazujemy sobie nawzajem słowa uznania i gratulacje. Doceniany jest wysiłek danej osoby czy też grupy.

W Kancelarii funkcjonuje program PointOne, który ma zapewnić każdemu pracownikowi i współpracownikowi możliwość zgłoszenia wszelkich nieprawidłowości, objawów dyskryminacji w zachowaniu, czy w relacjach, których dana osoba doświadczyła ze strony innej osoby z organizacji, czy też bądź była ich obserwatorem.

Wszyscy prawnicy zobowiązani są do działania zgodnie z Code of Business Conduct, czyli zbiorem zasad i pożądanych zachowań w relacjach biznesowych z Klientami, w stosunku do siebie nawzajem oraz społecznościach w których funkcjonują na co dzień.

Naszym hasłem jest: Purpose beyond profit!

Integrujemy się nie tylko pracując przy wspólnych projektach, ale także organizujemy wspólne wyjazdy integracyjne (m.in. Dubrownik, Andora, Gruzja, Austria, Głęboczek, Sopot), razem uczestniczymy w akcjach na rzecz pomocy podopiecznym z domów dziecka, licznym fundacjom, szkołom, schroniskom dla zwierząt (w ostatnich latach wspieramy finansowo i w ramach wolontariatu Fundację Azylu pod Psim Aniołem), wspólnie szykujemy paczki dla dzieciaków w ramach akcji “Listy do Św. Mikołaja.

Globalny program “StayConnected”

W okresie pandemii uruchomiliśmy lokalnie, globalną inicjatywę StayConnected. Jej celem było stworzenie w polskich biurach programu, który zbuduje wspierającą się społeczność Baker McKenzie. Zmieniając przestrzeń pracy na home office zależało nam na zapewnieniu wsparcia w obszarach wpływających na efekty pracy oraz samopoczucie. Poprzez StayConnected wymienialiśmy się między sobą doświadczeniami, informowaliśmy się o dostępnych programach w zakresie well-being, organizowaliśmy wspólne spotkania „przy kawie” tak aby nieustannie się wspierać i pozostawać w kontakcie.

Pracownicy i współpracownicy aktywnie angażują się w inicjatywy pro bono, udzielamy wsparcia finansowego, merytorycznego i prawnego.

Nasze wsparcie obejmuje:

  • akcję “Prezenty bez Pudła” zorganizowaną w końcu 2022, we współpracy z UNICEF w którą włączyliśmy także naszych Klientów, dzięki czemu zebraliśmy środki na zakup zestawów edukacyjnych dla dzieci z Ukrainy.
  • Szkoła Podstawowa nr 396 Anny German – środki przeznaczone na zakup materiałów edukacyjno-dydaktycznych
  • Zakup respiratora dla szpitala powiatowego w Suchej Beskidzkiej podczas pandemii Covid-19
  • wspieranie finansowe inicjatyw Fundacji im. Lesława Pagi. Nasz udział jest nie tylko finansowy, ale i merytoryczny gdzie w ramach Akademia Liderek Biznesu prowadzimy od kilku lat warsztaty o tematyce HR & Legal
  • wspieranie finansowe Centrum Studiów Prawa Amerykańskiego, które wspiera najzdolniejszych studentów i absolwentów. Pod koniec 2022 r. w ramach tejże współpracy dofinansowaliśmy także stypendium dla studentki z Ukrainy.
  • wspieranie finansowe imprez charytatywnych z klientami i pracownikami wspierające wybrane fundacje dziecięce: „Pożywienie Darem Serca,” “Zdążyć z pomocą,” “Wspólna Droga,” “Prawo do Pomocy”
  • HelpdeskForKids – inicjatywa w którą zaangażowanych jest kilka firm, które wspierają Fundację Happy Kids w zbiórce środków finansowych oraz sprzętu komputerowego, aby zapewnić dzieciom z rodzin zastępczych narzędzia do nauki zdalnej podczas pandemii COVID-19
  • regularne wsparcie schroniska dla zwierząt „Fundacja Azylu pod Psim Aniołem”

Nasze wsparcie merytoryczne i prawne obejmuje:

  • Right2B Forum i przeprowadzanie warsztatóww tematach ważnych społecznie: np. “Ochrona przed dyskryminacją w biznesie osób niepełnosprawnych”, “Młodzi na rynku pracy”.
  • Tydzień Konstytucyjny – udział naszych prawników i prawniczek w spotkaniach edukacyjnych z młodzieżą w liceach
  • Fundacja Digital Poland– promocja innowacji cyfrowych, programów edukacyjnych dla dzieci i podnoszenie kompetencji seniorów w zakresie cyfrowych umiejętności i praktycznej digitalowej wiedzy
  • Legal Atlas for Street Children– oparte na ekspertyzie prawnej narzędzie mające na celu poprawę sytuacji dzieci ulicy na całym świecie. To Atlas Prawny oparty na wytycznych Organizacji Narodów Zjednoczonych, zawierający opisy praw dzieci w różnych regionach świata.
  • Fundación Jacinto Convit – wsparcie w postępowaniu przed Europejskim Urzędem Patentowym o uzyskanie ochrony patentowej na innowacyjną recepturę leku na nowotwór
  • Save the Children – opinia prawna o tym, jak otworzyć internetową platformę ułatwiającą przekazywanie darowizn na rzecz dzieci
  • Global Rights for Women– globalny projekt BM mający na celu ochronę kobiet, dziewcząt i innych osób przed przemocą domową na całym świecie
  • Human Society International– opinia prawna dotycząca sposobów walki z nielegalnym handlem futrami

II. ROZWÓJ PRACOWNIKÓW

Baker McKenzie uruchomiła platformę informacyjno-szkoleniową BakerLearn. Platforma oferuje szereg programów rozwojowych ukierunkowanych na realizację wspólnych celów biznesowych oraz współpracę. Stanowi ona doskonałą wymianę wiedzy w skali globalnej. Działając w różnych krajach jako eksperci w dziedzinie doradztwa prawnego, wspieramy ciągły rozwój naszych zespołów. Jednocześnie organizujemy szereg szkoleń lokalnych, które są odpowiedzią na potrzeby naszych prawników i funkcji wsparcia biznesowego. Zachęcamy do dzielenia się wiedzą, dlatego prowadzącymi szkolenia są osoby pełniące różne role w organizacji. W naszym harmonogramie szkoleń wewnętrznych oferujemy szkolenia z zakresu wiedzy merytorycznej, kompetencji miękkich, obszaru well-being oraz umiejętności technicznych. W każdym miesiącu odbywa się co najmniej jedno spotkanie, podczas którego poruszane są aspekty z różnych dziedzin prawa oraz uzupełniające szkolenia rozwojowe.

Jednocześnie, bardzo dbamy o wdrożenie nowozatrudnionych osób do naszej organizacji. Organizujemy 2-3 dniowe programy onboardingowe, dostosowane do roli jaką pełnić będzie nowa osoba. W ramach induction, w ciągu pierwszych kilku dni współpracy odbywa się ok. 11 szkoleń lokalnych oraz w ciągu pierwszych 3 miesięcy ok. 17 szkoleń za pośrednictwem platformy e-learningowej Baker Learn.

Jesteśmy zawsze otwarci na aktualizację założonych programów szkoleniowych w odpowiedzi na bieżące potrzeby naszych pracowników.

W ramach wsparcia na etapie wdrożenia do Kancelarii nasi prawnicy/prawniczki, stażyści/stażystki mają od pierwszych dni pracy przydzielonych mentorów, którzy wspierają proces integracji, dzielą się doświadczeniem i pomagają w stawianiu celów rozwojowych.

W Kancelarii funkcjonuje przejrzysty system awansów. Prawnicy i Prawniczki znają kryteria awansu, który połączony jest także z uzyskiwanie kwalifikacji zawodowych. Awanse są w naszej kancelarii czymś naturalnym i są wynikiem corocznego przyrostu kompetencji w ramach oceny rocznej i planowania kolejnych etapów rozwoju poprzez definiowanie celów na kolejny rok finansowy.

Nasze programy rozwojowe:

  • Akademia Przywództwa kształci członków naszych zespołów na przyszłych liderów
  • Globalny program Mobility umożliwia wymianę doświadczeń zawodowych, budowanie i rozwijanie relacji biznesowych oraz zdobywanie nowych kompetencji poprzez wyjazdy do innych biur Baker McKenzie na całym świecie.
  • Program szkoleń lokalnych oraz globalnych adresowany do wszystkich grup prawników
  • Kursy w Letniej Szkole Prawa Amerykańskiego organizowane w Dallas oraz Kalifornii
  • Prawnicze stypendia zagraniczne LL.M.
  • Akademia Biznesu wspiera rozwój kompetencji w zakresie sprzedażowym, nawiązywania i budowania relacji z klientami
  • Europejskie spotkania praktyk mają na celu rozwój współpracy pomiędzy biurami oraz budowanie relacji na poziomie praktyk
  • Spotkania branżowe nastawione są na wymianę informacji na temat produktów i usług, dzielnie się wiedzą i najlepszymi praktykami
  • BakerWomen programy wspierające rozwój zawodowy kobiet oferując im liczne szkolenia w zakresie przywództwa oraz podejmowania decyzji
  • Globalny program mentoringowy i coaching’owy
  • Rise – program wspierający rozwój kobiet
  • Lift – program rozwojowy dla lokalnych partnerek
  • Business Development program– 6-miesięczny cykl szkoleń dla starszych prawników
  • EMEA Associate Journey – program rozwojowy dla prawników obejmujący następujące tematy: zarządzanie karierą, budowanie marki osobistej, kurs MBA, pisanie prawnicze, budowanie relacji biznesowych
  • Lokalny Program Mentoringowy dla osób nowozatrudnionych, obejmujący wsparcie w w okresie wdrożenia do organizacji

III. WORK LIFE BALANCE

Pomagamy naszych pracownikom rozwijać ich pasje – w kancelarii zachęcamy do dołączenia do naszej grupy biegowej i piłki nożnej (piłka nożna kobiet i mężczyzn). Każdy kto ma tylko ochotę i wystarczającą determinację, może zaproponować stworzenie innej grupy sportowej/zainteresowań. W pewnym momencie w Kancelarii mieliśmy także spotkania na których nasi pracownicy opowiadali o swoich podróżach i służyli pomocą tym, którzy wybierali się w dany zakątek świata.

W ramach działań związanych z work-life balance w Kancelarii funkcjonują zajęcia Jogi online, które pozwalają zachować równowagę i budować odporność na stres, a dodatkowo wzmacniają kręgosłup, budują energię i witalność organizmu.

Ponadto pracownikom oferujemy dofinansowanie do karty sportowej, umożliwiając możliwości korzystania z szerokiej oferty ośrodków sportowych i rekreacji.

W ramach wsparcia oferujemy także program LifeWorks, w oparciu o platformę wymiany informacji jak radzić sobie w różnych dziedzinach życia: w pracy, w domu, jak zarządzać finansami, itp. Program oferuje także możliwość skorzystania z porady psychologa lub porady prawnika w języku lokalnym, poprzez specjalną infolinię. Do programu możemy dołączyć 5 najbliższych członków naszych rodzin.

IV. ZDROWE MIEJSCE PRACY

Ekologia:

Bierzemy udział w naszym wewnętrznym globalnym programie B-Green, aby poprawić nasze wyniki w zakresie ochrony środowiska dzięki najlepszym praktykom, które pozwalają naszym biurom obniżyć zużycie energii i budować efektywność energetyczną:

  • Systematyczny program do pomiaru i redukcji śladu węglowego w biurze (Carbon-Smart)
  • Ustrukturyzowane podejście do zmniejszania ilości zużytego papieru (Paper-Smart)
  • Inwestycje w projekt biura i infrastrukturę, które pomagają zoptymalizować ilość zużytej energii i zredukować koszty operacyjne (Refit-Smart)

W bieżącym roku nasza Kancelaria opublikowała raport z badania rynku związany z programem “The Race to Net-Zero”. Raport opera się na odpowiedziach 1000 liderów zrównoważonego rozwoju oraz dyrektorów działów prawnych o ich strategię zrównoważonego rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii ustalania celów zerowej emisji netto oraz postępów w realizacji tych celów.

Higiena pracy:

  • Higiena pracy – nasze stanowiska pracy są zgodne z przepisami BHP, a ponadto każde stanowisko pracy może być doposażone o dodatkowe monitory. Każda osoba pracująca w systemie hybrydowym może mieć także doposażone stanowisko pracy w domu, również o dodatkowy monitor.
  • W Kancelarii funkcjonuje “Procedura Covid-19”, która pozwala nam na natychmiastowe reagowanie w sytuacjach zwiększonej zachorowalności na koronawirus.
  • Osoby z zadaniowym trybem pracy pracują w systemie 2+2+1: dwa dni z domu, dwa dni z biura oraz jeden dzień jest do wyboru lub decyzji lidera danego zespołu. Mamy również politykę b-Egile, która umożliwia elastyczny czas pracy także osobom na stałe pracującym z biura (np. stanowiska Asystentek i Asystentów).
  • Raz w tygodniu zapraszamy wszystkich na wspólny lunch: Thursday Get-together Day! To świetna okazja do nawiązywania relacji między osobami z różnych zespołów, czas na relaks i odprężenie.

Profilaktyka zdrowotna:

  • W ramach edukacji pracowników, związanej z profilaktyką zdrowotną i higieną pracy, zapraszamy naszych pracowników do udziału w Webinarach organizowanych przez naszych dostawców usług medycznych. Webinary dotyczą budowania wśród pracowników profilaktyki dotyczącej wzroku, kręgosłupa, chorób nowotworowych. Cyklicznie, raz na dwa lata organizujemy szkolenia z pierwszej pomocy.
  • W ramach profilaktyki zdrowotnej zapraszamy naszych pracowników na zajęcia jogi online, które realizowane są 2 razy w tygodniu.
  • Promujemy zdrowy styl życia poprzez wspieranie naszych grup biegowych i piłki nożnej oraz udział w charytatywnych akcjach sportowych (Biegnij Warszawo, ALL4 Kids Charity Race, Turniej Piłki Plażowej)

Edukacja pracowników:

  • W ramach spotkań motywacyjnych, w marcu tego roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, zorganizowaliśmy spotkanie z Olgą Kozierowską, dziennikarką, działaczką społeczną, trenerką i mentorką. Temat spotkania „Co byś zrobiła, gdybyś wiedziała, iż na 100% Ci się uda?”.
  • W ostatnich latach 2020 – 2022 współpracowaliśmy z Prezeską Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego Panią Karoliną Kędziorą. Nasi pracownicy mieli okazję uczestniczyć w cyklu warsztatów dotyczących równego traktowania w miejscu pracy, czy praw społeczności LGBT+. Organizowaliśmy warsztaty w ramach Dnia Praw Człowieka, czy też Miesiąca Dumy.
  • Kontynuacja naszej współpracy z Olgą Kozierowską i Karoliną Kędziorą będzie ukierunkowana na cykl warsztatów o tematyce Inclusion& Diversity.
  • W Kancelarii funkcjonuje program PointOne, który opisuje zachowania niepożądane w miejscu pracy i sposób w jaki można zgłosić to do odpowiednich osób w organizacji, aby uzyskać realną pomoc i wsparcie.

BENEFITY W BAKER McKENZIE

  • przydzielenie mentora dla prawników i prawniczek od pierwszych dni pracy w Baker McKenzie
  • finansowanie aplikacji zawodowej (aplikacja radcowska, aplikacja adwokacka, rzecznika patentowego)
  • zajęcia z języka angielskiego w kancelarii, prowadzone przez native speakera
  • wspólne obiady czwartkowe: Thursday Get-together Day!
  • dofinansowanie do zakupu okularów
  • gry sportowe: piłka nożna kobiet, piłka nożna mężczyzn, grupa biegowa
  • joga online
  • cykliczne spotkania networkingowe online
  • karta sportowa
  • ubezpieczenie zdrowotne
  • ubezpieczenie na życie
  • angażowanie pracowników w inicjatywy ProBono


ZAANGAŻOWANIE FIRMY NA RZECZ WSPIERANIA EDUKACJI

Targi Pracy i Dni Otwarte:

  • Udział jako Partner i Wystawca na Prawniczych Targach Praktyk i Pracy 2022 | 2023
  • Open Days Łódź 2022 / 2019 – Dni Otwarte w naszym biurze w Łodzi w trakcie których studenci mają okazję dowiedzieć się jak wygląda praca w kancelarii prawnej, a także pracować na konkretnych “business case’ach” z danych zagadnień merytorycznych.

Pod koniec kwietnia po raz kolejny planujemy zorganizowanie Dni Otwartych w naszym biurze w Łodzi.

Seminaria/Warsztaty:

  • Współpraca z Okręgową Izbą Adwokacką przy projekcie edukacyjnym przeznaczonym dla aplikantów adwokackich I roku: “HR w świecie prawniczym” (2022 | 2021)
  • Akademia Praktykanta 2021, we współpracy z ELSA Poland: warsztat z pisania prawniczego, aby przygotować studentów do pracy prawnika
  • Edukacja na rynku pracy – szereg warsztatów przeprowadzonych dla studentów w celu podwyższania ich praktycznej wiedzy prawniczej z wielu dziedzinach prawa (Rynkologia, Corporate Law Academy, Turniej Prawa Rynków Kapitałowych, udział w Moot Court’ach, symulacjach rozpraw na uczelniach, projekty edukacyjne: Game Academy (mamy już za sobą trzy edycje programu, cieszącego się ogromną popularnością wśród studentów), Deal Academy, Akademia Arbitrażu, Akademia Liderów Rynku Kapitałowego, warsztaty z Kołem Naukowym Ochrony Konkurencji i Konsumentów, udział w Konferencjach: prawa podatkowego, praw człowieka, prawa nowych technologii)
  • Współpraca z Fundacją im. Lesława A. Pagi. Realizacja ścieżek:

Rok 2022:

Warsztat: Prawa kobiet w organizacji – warsztat na temat tego jakie są prawa kobiet, jak tworzyć przyjazne środowisko pracy, czy też jak zapobiegać niepożądanym sytuacjom związanym z dyskryminacją, mobbingiem, molestowaniem seksualnym.

Rok 2021

Warsztat: Proces podejmowania decyzji

Warsztat: Impact Investment – nowe podejście do inwestowania, finansowania inwestycji i mierzenia zwrotu. Perspektywa prawna i HR: Spotkanie było poświęcone rozmowie na temat impact investment, zmianie w podejściu do ESG w praktyce transakcyjnej i handlowej oraz narzędziom HR wpływających na kształtowanie polityki społecznej odpowiedzialności biznesu.

ZAANGAŻOWANIE FIRMY W DZIAŁALNOŚĆ PROSPOŁECZNĄ

Jesteśmy w trakcie realizacji akcji zorganizowanej w ramach Prawniczych Targów Praktyk i Pracy. Wspólnie z uczestnikami targów malowaliśmy obraz, który następnie zostanie wylicytowany wewnętrznie w Kancelarii Baker McKenzie, a dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

ALL4Kids Charity Race: w ostatnim roku (2022) w akcję zaangażowało się 50 osób (10 drużyn, po 5 osób każda), które wzięło udział w charytatywnym wyścigu, z którego dochód został przeznaczony dla podopiecznych Fundacji Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła

Fundacja Azylu pod Psim Aniołem – 2019-2021 – angażowanie pracowników w zbiórkę karmy i potrzebnych rzeczy dla schroniska dla zwierząt. Organizacja wyjazdu pracowników i ich rodzin do schroniska, w ramach “wyprowadzania podopiecznych schroniska na spacer”

Akcja “Listy do Św. Mikołaja” – coroczna akcja angażująca pracowników w przygotowywanie prezentów dla Dzieci z domu dziecka

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – coroczna akcja zbiórki pieniędzy w Kancelarii.

Nasze prawniczki i prawnicy angażują się w wiele inicjatyw o charakterze prospołecznym, poświęcając swój czas na edukację młodych prawników i młodych prawniczek, uczestnicząc w warsztatach podnoszących świadomość społeczną i uzbrajających studentów w wiedzę na temat ich praw i możliwości na rynku pracy:

Udział w Right 2B Forum:

Rok 2022 | Warsztat: Prawa Młodych na Rynku Pracy w ramach cyklu spotkań: Prawo dla odpowiedzialności
Rok 2021 | udział w panelu dyskusyjny na temat wpływu prawników na rozwój odpowiedzialnego biznesu
Rok 2020 | warsztat: Jak biznes chroni przed dyskryminacją: niepełnosprawność.

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Zaangażowanie naszych prawniczek w działania fundacji, która ma na celu rozwijanie w kobietach poczucia samostanowienia, sprawczości i niezależności finansowej. Nasze prawniczki dzielą się ekspertyzą prawną oraz doświadczeniem w prowadzeniu międzynarodowej działalności gospodarczej, ekspansji zagranicznej i skalowaniu biznesu z Siecią Przedsiębiorczości Kobiet.

Współpraca z Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie

Rok 2022 | przeprowadzenie warsztatu dla Licealistów: “Prawa człowieka we współczesnym świecie”.

W 2022 wzięliśmy udział jako Kancelaria w POLMOOT – konkurs którego przedmiotem była symulacja rozprawy sądowej z udziałem licealistów. Wcieliliśmy się w role sędziów w finale konkursu, ufundowaliśmy nagrodę główną oraz zaprosiliśmy na Open Day jednego z uczestników, który otrzymał nagrodę główną w kategorii Mistrza Retoryki.

Współpraca przy projekcie Econverse Cup 2022 | 2023

Program skierowany jest do młodych Polek i Polaków w wieku od 16 do 20 lat, który ma pomóc im w zdobyciu praktycznej wiedzy biznesowej w tworzeniu symulacji własnych biznesów. W ramach Startup School poprowadziliśmy warsztat na temat budowania biznesu odpowiedzialnego społecznie. Mówiliśmy o ESG i nowoczesnych wartościach w firmie. Następnie wzięliśmy udział w jury konkursu i wraz z innymi członkami wybieraliśmy najlepsze pomysłu na biznes.

Nasi Prawnicy i Prawniczki angażują się we wszystkie te działania “społecznie” poświęcając swój czas, aby wspierać fundacje i organizacje pożytku społecznego oraz aby wspierać młodzież i studentów w ich rozwoju.

KARIERA W BAKER MCKENZIE

Odwiedź nasze profile w social media: Facebook

Linkedin

Idź do oryginalnego materiału