Credit Agricole dołącza do Koalicji Firm Razem Przeciwko Mobbingowi

3 dni temu

Bank Credit Agricole dołączył do Koalicji Firm Razem Przeciwko Mobbingowi, projektu realizowanego przez Dobrą Fundację, który ma na celu wspieranie firm w budowaniu środowiska pracy wolnego od mobbingu oraz innych niepożądanych zachowań. Koalicja promuje etyczne standardy, które pozytywnie wpływają na dobrostan pracowników i kulturę organizacyjną. Przystąpienie Credit Agricole Bank Polska do inicjatywy jest wyrazem zaangażowania banku w troskę o pracowników i kreowanie bezpiecznego środowiska pracy.

Koalicja Firm Razem Przeciwko Mobbingowi, zainicjowana przez Dobrą Fundację, dąży do stworzenia miejsc pracy, w których każdy pracownik czuje się szanowany, wspierany i bezpieczny. Projekt będący częścią I Ogólnopolskiej Antymobbingowej Kampanii Społecznej – Godność ma swoje imię, powstał, aby pomagać organizacjom w walce z mobbingiem i innymi formami niewłaściwych zachowań poprzez wdrażanie Kodeksu Dobrych Praktyk, który obejmuje cykliczne diagnozy środowiska pracy, edukację oraz procedury antymobbingowe. Koalicja kieruje swoje działania do firm, które chcą aktywnie przeciwdziałać mobbingowi, wspierając kulturę organizacyjną opartą na zasadach fair play i poszanowaniu dla pracowników.

Decyzja Credit Agricole o przystąpieniu do Koalicji wpisuje się w misję banku, który od lat promuje wartości etyczne i odpowiedzialność społeczną. “Od wielu lay angażujemy się w działania, które budują zdrowe i bezpieczne środowisko pracy. Wdrożenie Kodeksu Dobrych Praktyk będzie kolejnym krokiem w stronę zbudowania przyjaznej, zrównoważonej kultury organizacyjnej. Przeciwdziałanie mobbingowi i dbanie o bezpieczeństwo emocjonalne pracowników jest jednym z priorytetów zarządzania odpowiedzialnością społeczną organizacji” – podkreśla Małgorzata Milczarek-Bukowska, wiceprezeska zarządu Credit Agricole.

Z kolei Kasia Jarymek, prezeska Dobrej Fundacji, podkreśla wagę przystąpienia banku do Koalicji: „Obecność takich instytucji jak Credit Agricole w naszej Koalicji to potwierdzenie, iż coraz więcej firm dostrzega potrzebę budowania zdrowych i etycznych miejsc pracy. Wierzymy, iż ich zaangażowanie będzie inspiracją dla innych organizacji, aby wspólnie z nami działać na rzecz eliminacji mobbingu”.

Każda firma zainteresowana przystąpieniem do Koalicji przechodzi przez proces spotkań informacyjnych oraz konsultacji, które umożliwiają szczegółowe zapoznanie się z założeniami projektu. Proces ten pozwala firmie dokładnie zrozumieć cele Koalicji oraz zasady Kodeksu Dobrych Praktyk, do których zobowiązuje się każda organizacja przystępująca do inicjatywy. Obejmuje on zasady takie jak szacunek dla każdej osoby, regularne działania diagnostyczne, które pozwalają monitorować atmosferę w miejscu pracy, oraz cykliczne działania edukacyjno-informacyjne mające na celu zwiększanie świadomości w zakresie przeciwdziałania mobbingowi.

Zgodnie z Kodeksem, firmy w Koalicji zobowiązują się również do rozwijania standardów menedżerskich, wdrażania systemowych rozwiązań oraz ustanowienia Polityki Antymobbingowej. Przystąpienie do Koalicji oznacza również zobowiązanie do raportowania podjętych działań antymobbingowych oraz promowania tych działań na poziomie krajowym. Dla firmy jest to możliwość stania się częścią inicjatywy, która wspiera etyczne zasady i tworzy środowisko pracy sprzyjające dobrostanowi pracowników.

Więcej o Koalicji Firm Razem Przeciwko Mobbingowi można przeczytać na stronie: https://www.dobrafundacja.org.pl/koalicja-firm

Idź do oryginalnego materiału