Gigantyczne pieniądze z Eurojackpot. Te liczby trafiają się najczęściej

1 tydzień temu

Loteria Eurojackpot od lat kusi graczy z Europy ogromnymi pulami nagród. Wiele osób w Polsce skreśla losy i marzy, by pójść w ślady szczęśliwców, którzy z dnia nad dzień stali się multimilionerami. Jedni grają na "chybił trafił", inni zaznaczają liczby, które mają dla nich specjalne znaczenie. A co na ten temat mówią statystyki? Oto numery, które padają w Eurojackpot najczęściej i najrzdziej.

Zasady gry są proste. Aby spróbować szczęścia w Eurojackpot należy zaznaczyć pięć liczb z zakresu od 1 do 50 oraz dwa numerki z puli od 1 do 12. Można je wybrać samodzielnie, użyć opcji "chybił trafił", lub sposobu mieszanego (liczby wtedy są dolosowywane).

Łącznie więc wskazuje się siedem numerów i walczy o nagrody. Ta najwyższa, pierwszego stopnia, to odpowiednik "szóstki" w lotka. Oznacza więc dokładne trafienie wszystkich wylosowanych liczb. Na wygrane pierwszego stopnia przeznaczane jest 36 procent puli. Nie będzie to jednak kwota niższa niż 10 milionów euro.

ZOBACZ: Ile płacą za wygrane w Lotto w 2024 roku? Oto kompletne zestawienie

Kolejne stopnie wygranej rozpięte są od drugiego do dwunastego. Ten ostatni oznacza trafienie "dwójki" spośród pięcioliczbowego typu i "jedynki" z dwóch wybranych liczb od 1 do 12.

Stopień drugi to kombinacja 5+1, III - 5+0 i tak dalej. Na nagrody te przeznaczanych jest ponad 50 procent puli. Sprawia to, iż choćby mniej celny strzał daje nadzieję na solidne podreperowanie budżetu.

Losowania realizowane są dwa razy w tygodniu. We wtorek pomiędzy 20:15 a 21:00 i w piątek pomiędzy 20:00 a 21:00. Opłata za zakład to 12,50 złotych.

Eurojackpot. Jakie liczby padają najczęściej?

Prawdopodobieństwo ustrzelenia "siódemki" w Eurojackpot wynosi 1 do 139 839 160. Szansa na nagrodę drugiego stopnia to 1 do niemal 7 milionów. Prawdopodobieństwo wygranej najniższej, przy trafieniu 2+1, to 1:42.

Jeśli ktoś szuka "inspiracji", by stworzyć własny typ 5+2, może przydać się statystyka dotycząca najczęściej występujących numerów w danych zestawach. Przyjrzeliśmy się, jak wygląda sytuacja od pierwszego losowania Eurojackpot w Polsce, które miało miejsce 15 września 2017 roku.

ZOBACZ: Pierwsze takie dane GUS w historii. Teraz lepiej wiemy, ile zarabiają Polacy

Spośród liczb w zestawie pierwszym, a więc w losowaniu 5 z 50, dwa numery wystąpiły najczęściej. To 34 i 49, które odnotowano 62 razy (13 procent losowań). Podium zamyka 20 (60 razy, 12 procent). 11 wypadło 59 razy i samodzielnie zajmuje 4. miejsce w "rankingu". Najrzadziej trafianymi liczbami okazały się 25 i 27, które wystąpiły 36 razy (7 procent).

A jak wygląda sytuacja w przypadku zestawu drugiego (dwa typy z zakresu od 1 do 12)? Szczęśliwa zdaje się... siódemka. Wypadła 99 razy (20 procent). 97-krotnie dobrym wskazaniem okazała się dziesiątka. Pierwszą trójkę zamyka… trójka (96 razy, 19 procent).

Jedenastka i dwunastka to z kolei najrzadsze celne strzały (odpowiednio 38 i 44 wystąpień, co oznacza 8 i 9 procent).

Część numerów losowano z taką samą częstotliwością, dlatego zajmują pozycje ex aequo. Stworzenie listy w oparciu o same najpopularniejsze strzały przysparza więc nieco dylematów. Pokusiliśmy się jednak o nasz typ, który, teoretycznie, daje większą szansę wygranej. Nasza siódemka oparta o najczęściej występujące liczby to: 34, 49, 20, 11, 16 oraz 7 i 10.

Loteria Eurojackpot. Ile można wygrać?

Eurojackpot cieszy się znaczną popularnością, a wpływają na to szeroko nagłaśniane w mediach wygrane. Na początku września szczęśliwiec z powiatu cieszyńskiego wygrał gwarantowaną nagrodę I stopnia, a więc 10 milionów euro (42 812 000 złotych).

Były też sporo wyższe kwoty. Rekordzista z powiatu krotoszyńskiego wzbogacił się o ponad 213,5 miliona złotych. 206,5 miliona zasiliło konto gracza z powiatu bieruńsko-lędzińskiego. 193 miliony z hakiem to wygrana z powiatu piotrkowskiego.

Warto pamiętać, iż od wygranej należy odprowadzić podatek. Totalizator Sportowy odprowadza 10 procent sumy.

WIDEO: Rynek nieruchomości i jego limity. Szczerze o pieniądzach odc. 237
Idź do oryginalnego materiału