Harvey Nash stwierdza, iż ​​połowa brytyjskich pracowników technologicznych planuje odejść ze stanowiska

cyberfeed.pl 1 tydzień temu


Według analityków połowa pracowników technologicznych w Wielkiej Brytanii planuje odejść ze swojego obecnego stanowiska w ciągu najbliższych 12 miesięcy 2024 Harveya Nasha Globalny raport dotyczący talentów i wynagrodzeń w branży technologicznej.

Badanie, w którym wzięło udział tysiące pracowników branży technologicznej w 44 krajach, wykazało, iż liczba pracowników planujących odejść ze stanowiska w Wielkiej Brytanii jest wyższa niż średnia światowa wynosząca 45%, a głównym powodem Pracownicy w Wielkiej Brytanii dali za zmianę stanowiska, aby zyskać więcej pieniędzy.

Ponad 40% stwierdziło, iż szuka także pracy gdzie indziej, aby rozwijać swoją karierę, a 31% szuka firmy o innej kulturze.

Andy Heyes, dyrektor zarządzający na Wielką Brytanię i Irlandię oraz Europę Środkową w Harvey Nash, powiedział: „Warunki w Wielkiej Brytanii (podobnie jak gdzie indziej) były dość trudne. Z naszego raportu wynika, iż ​​obciążenie pracą rośnie i istnieje nadzieja, iż ​​gdzie indziej trawa będzie bardziej ekologiczna. Ponadto w Wielkiej Brytanii zawsze mieliśmy bardzo mobilną kadrę techniczną, składającą się z wielu wykonawców i freelancerów.

„Millenialsi i młodsze pokolenia są również bardzo mobilni, jeżeli chodzi o swoje poglądy. Dodaj do tego to, co niektórzy określają jako „wielki pobyt” w tym roku ze względu na warunki rynkowe – a efektem jest potencjał wielu ruchów i zmian.

Krajobraz rekrutacji w branży technologicznej zmieniał się w ciągu ostatnich pięciu lat, a pandemia Covid-19 odnotowała znaczny spadek gwałtowny wzrost zatrudnienia w branży technologicznej ponieważ technologia cyfrowa sprawiła, iż ​​świat się kręcił, kiedy ludzie byli zmuszeni pozostać w domach, a następnie „wielka rezygnacja”, podczas której duża część pracowników technologicznych opuściła pracę poszukuje nowych możliwości zarówno w sektorze, jak i poza nim, a ostatnio w przypadku pracowników technicznych mówi się o tym, iż sytuacja się odwróci martwią się zwolnieniami i cięciami budżetowymi zagrażającymi ich miejscom pracy.

Ale stają się także pracownicy technologiczni coraz bardziej wybredni w wyborze miejsca pracya z raportu Harveya Nasha wynika, iż ​​pracownicy oczekują od firm, w których pracują, więcej niż kiedykolwiek wcześniej, od elastycznego czasu pracy po lepsze świadczenia zdrowotne.

Na całym świecie kładzie się nacisk na dobre samopoczucie w miejscu pracy, a 80% pracowników uważa, iż ​​ich organizacje wspierają ich dobrostan psychiczny i fizyczny.

Praca hybrydowa i elastyczna to jedne z najpowszechniejszych sposobów, w jakie firmy oferują pracownikom dobre samopoczucie – na całym świecie 52% pracowników stwierdziło, iż ich firmy bardzo wspierają pracę hybrydową, a 48% stwierdziło, iż wspierają pracę elastyczną.

Tego typu inicjatywy mogą pomóc w przyciągnięciu i zatrzymaniu w przedsiębiorstwie różnorodnych talentów – wykazały najnowsze raporty Karty Talentów Technologicznych kobiety są wykluczane z tej branży ze względu na brak elastyczności, a wiele kobiet nie tylko decyduje się na porzucenie swojej roli w branży technologicznej, ale w ogóle ją porzuca.

Prawie 40% pracowników na całym świecie w ogóle nie jest proszonych o przychodzenie do biura, podczas gdy 34% preferuje zerową liczbę dni roboczych, a Harvey Nash stwierdził, iż kobiety preferują przychodzenie do biura tylko jeden lub dwa dni w tygodniu tydzień.

Są to pozytywne kroki, ale w raporcie opisano podejście do różnorodności w branży jako „paradoks”, przy czym 83% pracowników na całym świecie stwierdziło, iż wierzy, iż ich organizacja wspiera różnorodność w miejscu pracy, pomimo różnorodności w sektorze przez cały czas wyraźnie pozostaje w tyle.

Kobiety w branży technologicznej często mają bardzo inną ścieżkę kariery niż ich koledzy – według raportu kobiety na całym świecie częściej niż mężczyźni są wykonawcami – 42% kobiet pracuje jako freelancing w porównaniu z 33% mężczyzn w branży technologicznej. Hayes stwierdziła, iż ​​dzieje się tak prawdopodobnie „ze względu na elastyczność, jaką oferuje”, umożliwiając kobietom zachowanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, które według wielu jest dla nich ważne przy wyborze stanowiska.

Jeśli chodzi o znalezienie drogi do sektora technologicznego, podczas gdy na całym świecie 52% pracowników stwierdziło, iż dyplom uniwersytecki był dla nich pierwszą przystanią, do której mogli zdobyć wiedzę technologiczną potrzebną w karierze technologicznej, 15% stwierdziło, iż rozwinęli swoją technologię dzięki szkoleniom branżowym umiejętności – 8% stwierdziło, iż odbyło staż, a 15% znalazło swoją karierę technologiczną „innymi” drogami.

Kobiety częściej trafiały do ​​sektora technologicznego nietradycyjnymi ścieżkami, a ponad połowa kobiet na całym świecie rozpoczyna karierę w branży technologicznej po rozpoczęciu kariery w innym miejscu.

Kobiety częściej niż mężczyźni rozpoczynają karierę w branży technologicznej od certyfikatu branżowego, a dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn rozpoczyna karierę technologiczną poprzez staż.

„Częściowo pokazuje to, iż branża technologiczna nie radzi sobie wystarczająco dobrze, aby przyciągnąć dziewczęta i młode kobiety, gdy podejmują pierwszą decyzję dotyczącą kariery lub dalszej edukacji” – stwierdziła Hayes. „Jednak więcej kobiet dostrzega zalety pracy w branży technologicznej – i to, jak może ona dobrze wpłynąć na ich umiejętności – później, kiedy zbudują szersze sieci i kontakty.

„To także skutek powrotu niektórych kobiet na rynek pracy po przerwie w karierze zawodowej. Branża zdaje sobie sprawę, iż wśród dojrzałych osób powracających do pracy istnieje duża grupa talentów, dlatego chętnie ją wykorzystuje, aby uzyskać dostęp do talentów i zwiększyć różnorodność”.

Jednak brak dostępu do wykwalifikowanych pracowników, zróżnicowanych lub innych, przez cały czas stanowi barierę w realizacji niektórych projektów – 34% zapytanych stwierdziło, iż brak dostępu do odpowiednich umiejętności stoi na przeszkodzie w realizacji strategii automatyzacji ich firmy.

Automatyzacja i sztuczna inteligencja to: obecnie duży nacisk dla większości firm technologicznychchociaż 41% pracowników technologicznych na całym świecie uważa, iż ​​ma trudności z opracowaniem strategii sztucznej inteligencji, a 30% jest „nieprzygotowanych” na wpływ, jaki GenAI będzie miało na ich miejsca pracy i organizacje.

Aby wypełnić lukę w umiejętnościach technologicznych, firmy starają się wewnętrznie szkolić pracowników, aby przygotować ich do obsługi nowych technologii. 17% pracowników technologicznych zapytanych na całym świecie twierdzi, iż uczestniczy w szkoleniu w zakresie nowych technologii.

W raporcie pojawiają się jednak także obawy dotyczące tzw różnorodność zespołów rozwijających sztuczną inteligencjęponieważ kilka dużych firm ogranicza swoje inicjatywy na rzecz różnorodności pomimo wysokiego ryzyka wprowadzenia do technologii stronniczości, jeżeli osoby ją opracowujące nie pasują do korzystających z niej odbiorców.

Bev White, dyrektor generalna Nash Squared, właściciela Harvey Nash, podsumowała: „Brytyjski przemysł technologiczny nigdy nie stoi w miejscu i przez cały czas stanowi ekscytującą i satysfakcjonującą karierę z nieskończonymi możliwościami dla tych, którzy chcą do niego dołączyć.

Przy tak dużej liczbie organizacji zastanawiających się, jak wykorzystać moc sztucznej inteligencji, ustalenia przedstawione w tym raporcie pomogą branży naprawdę zrozumieć, co myślą osoby odpowiedzialne za realizację strategii technologicznej i co organizacje muszą wziąć pod uwagę, aby przyciągnąć, i co ważne, zachować ten niezwykle ceniony talent. Stawka jest wysoka – wygrana dzięki talentom może zadecydować o sukcesie lub porażce w biznesie”.



Source link

Idź do oryginalnego materiału