16 czerwca po długiej chorobie zmarł Henryk Nakonieczny, wieloletni członek Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.
Pogrzeb śp. Henryka Nakoniecznego odbędzie się w poniedziałek, 22 czerwca, w Sosnowcu, na cmentarzu parafialnym św. Tomasza, przy ul. Małobądzkiej 141. Poprzedzi go Msza św. w kaplicy przycmentarnej. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 10.00.
Henryk Nakonieczny w Solidarności był początku, od 1980 roku. W 1989 roku został wiceprzewodniczącym „S” w kopalni „Sosnowiec”, a następnie szefem tej organizacji.
W 1993 roku został wiceprzewodniczącym Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” oraz wiceprzewodniczącym górniczej Solidarności. W 1998 roku objął funkcję szefa tej drugiej struktury. Pełnił ją do 2003 roku.
Od 1998 roku przedstawiciel NSZZ „Solidarność” w Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych. Od 2003 roku członek Zespołu Ubezpieczeń Społecznych oraz Budżetu, Wynagrodzeń i Świadczeń Socjalnych.
W latach 2010-2023 był członkiem Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Odpowiadał za dialog i negocjacje w Komisji Trójstronnej, a potem w w latach 2015- 2023 w Radzie Dialogu Społecznego.
Henryk Nakonieczny w październiku 2023 roku za wybitne zasługi w podejmowanej z pożytkiem dla kraju działalności związkowej, organizacyjnej i społecznej odznaczony został Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Rodzinie i Bliskim śp. Henryka NAKONIECZNEGO
wyrazy szczerego współczucia
w imieniu
Zarządu Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność”
składa
Roman Jakim, przewodniczący ZR






