Microsoft zwalnia kolejnych pracowników. Pracę straci 9000 osób

22 godzin temu
Zdjęcie: Polsat News


Microsoft zapowiedział zwolnienie 9 tys. pracowników, co stanowi około 4 proc. globalnej załogi. Firma chce uprościć strukturę menedżerską i dostosować się do zmian na rynku pracy. To kolejna fala zwolnień po redukcjach w maju i czerwcu.


Technologiczny gigant zwalnia kolejnych pracowników. Pracę straci 4 proc. zatrudnionych


Microsoft ogłosił w środę (2 czerwca), iż zwolni około 9 tys. pracowników. "Decyzja ta dotknie 4 proc. siły roboczej firmy, obejmując różne zespoły, regiony geograficzne i poziomy doświadczenia" - przekazała CNBC osoba zaznajomiona ze sprawą. Zdaniem informatora, Microsoft chce ograniczyć liczbę szczebli menedżerskich pomiędzy zwykłymi pracownikami a najwyższym kierownictwem.
"Nieustannie wdrażamy zmiany organizacyjne, które są niezbędne, aby jak najlepiej przygotować firmę i zespoły na sukces w dynamicznie zmieniającym się rynku" - napisał rzecznik Microsoftu w oficjalnym oświadczeniu.Reklama


To kolejny raz, kiedy Microsoft decyduje się na redukcję etatów. Ostatnie fale zwolnień dotyczyły 6000 pracowników w maju i kolejnych 300 w czerwcu. Zdaniem rzecznika prasowego firmy redukcja etatów była wynikiem "realizacji trwającego planu". Dotknęła ona głównie inżynierów systemu oraz zespoły zajmujące się: chmurą obliczeniową, bezpieczeństwem i platformami takimi jak Linkedln czy Xbox.


Microsoft notuje rekordowe wyniki finansowe


Jak podaje "CNBC", w kwartale zakończonym w marcu Microsoft odnotował niemal 26 miliardów dolarów zysku netto przy przychodach na poziomie 70 miliardów dolarów. Wyniki znacznie przekroczyły oczekiwania Wall Street, utrzymując Microsoft w gronie najbardziej dochodowych spółek indeksu S&P 500 — wynika z danych zebranych przez FactSet.
Kierownictwo firmy prognozuje około 14-procentowy wzrost przychodów rok do roku w kwartale zakończonym w czerwcu, głównie dzięki spodziewanej rozbudowie usług chmurowych Azure oraz subskrypcji systemu zwiększającego produktywność firm. Microsoft to niejedyne przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją oprogramowania, które decyduje się na masowe zwolnienia. Podobną strategię przyjęły: Autodesk, Chegg i CrowdStrike.
Idź do oryginalnego materiału