Jesień nie musi być nudna. Nadchodzące dni zwiastują szereg interesujących wydarzeń w modzie. Od pierwszego archive sale jednej z topowych polskich marek, po wydarzenie w duchu eko. Na koniec zapraszamy na modową wystawę, której eksponaty przywędrują do Warszawy prosto z wybiegu Paryskiego Fashion Weeku.
Przeczytaj również: Bajkowe zimowe wyjazdy. Eksperci stworzyli ranking, który kolejny raz wygrało polskie miasto
Chylak: archive sale
Wyjątkowa okazja dla miłośniczek projektów Zofii Chylak oraz tych, który nie miały jeszcze szansy wejść w posiadanie jednej z jej kultowych torebek. Pierwsza w historii marki wyprzedaż archiwalnych modeli będzie zlokalizowane przy ul. Wilczej 8/2 w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się w piątek 27 października (godz. 12:00 – 19:00) i sobotę 28 października (11:00 – 16:00).
Podczas Archive Sale będzie można kupić pojedyncze egzemplarze torebek, których nie można już znaleźć na naszej stronie internetowej oraz niektóre torebki, które są aktualnie dostępne online. Ceny będą różnić się w zależności od modelu.
20 proc. przychodu netto z sample sale zostanie przekazane na wsparcie organizacji Lekarze Bez Granic.
4F Change Workshop “Nie wyrzucaj – naprawiaj, przerabiaj!”
Już w najbliższy piątek, 27 października w godz. 12:00-17:00 odbędzie się kolejna odsłona 4F Change Workshop “Nie wyrzucaj – naprawiaj, przerabiaj”. Marka 4F zaprasza wszystkich klientów do stworzenia upcyclingowego projektu w Złotych Tarasach w Warszawie.
4F Change Workshop jest częścią kampanii edukacyjnej Circular Week prowadzonej przez Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju. W ramach szóstej edycji Circular Week, 27 października, powstanie strefa 4F, w której klienci Złotych Tarasów będą mieli możliwość stworzenia upcyclingowego projektu z ubrań z drugiego obiegu marki 4F.
Wystawa Magdaleny Abakanowicz: z Paris Fashion Week do Warszawy
Pokaz Aleksandra McQueena podczas tegorocznego paryskiego tygodnia mody odbił się szerokim echem w mediach na całym świecie. Żegnająca się z marką projektantka Sarah Burton, zainspirowana twórczością Magdaleny Abakanowicz, uczyniła artystkę bohaterką swojej ostatniej kolekcji. A już niedługo jej niezwykłą sztukę będzie można podziwiać w Warszawie, podczas wystawy monograficznej w DESA Unicum.
Sarah Burton od 2010 roku kierowała domem mody Alexander McQueen, gdzie pracowała od lat 90. Zasłynęła swoją ponadczasową estetyką i niezwykłym szacunkiem do rzemiosła krawieckiego, któremu hołd złożyła swoją ostatnią, pożegnalną kolekcją na wiosnę/lato 2024, zaprezentowaną podczas paryskiego tygodnia mody. Znaczna część projektów zainspirowana była tzw. Abakanami, czyli tkaninami Magdaleny Abakanowicz. Wykorzystano je także jako dekorację wybiegu.
Już w listopadzie miłośnicy mody i twórczości Magdaleny Abakanowicz będą mieli okazję obejrzeć niezwykłą wystawę monograficzną artystki w Warszawie. DESA Unicum zaprezentuje przeszło 30 obiektów z różnych okresów życia Abakanowicz, w tym aż 4 tkaniny. Właśnie te Abakany zasługują na szczególną uwagę. Stworzone w latach 70. i 80. gobeliny od dawna inspirują artystów różnych sztuk, o czym najlepiej świadczy ostatni pokaz McQueena. Przedstawione na wystawie tkaniny z uwagi na swój charakter dobrze nawiązują do tego, co zaprezentowała Sarah Burton w Paryżu.
Wystawa Magdaleny Abakanowicz w DESA Unicum startuje już 10 listopada i potrwa do 23 listopada. Fani twórczości artystki odnajdą na ekspozycji nie tylko tkaniny, ale również rzadkie w kontekście jej całej twórczości obrazy olejne na płótnie, a także rysunki i grafiki.
Zdjęcie główne: kampania Chylak, chylak.com