Nissan będzie zwalniał na potęgę. Pracę straci 9000 osób

1 miesiąc temu
Zdjęcie: Polsat News


Nissan będzie zwalniał na potęgę. Reuters przekazał, iż trzeci największy producent samochodów Japonii pożegna się z 9000 pracowników. To jednak nie wszystko, gdyż po raz drugi w tym roku ogłoszono korektę prognozy rocznego zysku. Ma być on o 70 proc. mniejszy, niż wcześniej zakładano. Zawirowania nie zostaną obojętne w skali globalnej.


Niepokojące wieści od motoryzacyjnego giganta. Nissan Motor planuje ogromne zwolnienia wśród swoich pracowników. Wyniki finansowe i ogromna korekta prognozowanych zysków pokazują skalę problemów.


Reuters: Nissan Motor zwolni 9000 pracowników


Informacje napływające z Tokio nie są dobrą wróżbą dla rynku motoryzacyjnego na świecie. Reuters przekazał, iż Nissan Motor planuje zwolnić 9000 pracowników. Dodatkowo w planach giganta pojawia się również informacja o ograniczeniu globalnych mocy produkcyjnych aż o jedną piątą.


"Nissan zrestrukturyzuje swoją działalność, aby stać się bardziej oszczędnym i odpornym, a także zreorganizuje zarządzanie, aby gwałtownie i elastycznie reagować na zmiany w otoczeniu biznesowym" - przekazał Makato Uchida, dyrektor generalny Nissan Motor w specjalnym oświadczeniu. Reklama


Korekta prognozowanych zysków w Nissan, ogromna różnica


Reuters poinformował również o drugiej już w ciągu roku korekcie prognozowanych zysków dokonanej przez Nissan. Trzeci co do wielkości producent samochodów w Japonii założył, iż zarobi o 70 proc. mniej. Mowa o 150 mld jenów, czyli około 975 milionów dolarów. Na początku 2024 r. prognozy zysków Nissana zostały już obniżone o 17 proc.


Dane nie kłamią i nie są korzystne dla Nissana


Jak zauważa Reuters, globalna sprzedaż Nissana spadła o 3,8 proc. Oznacza to, iż w pierwszej połowie roku do nowych właścicieli trafiło zaledwie 1,59 mln pojazdów. Jednym z głównych aspektów takiego wyniku jest fakt 14,3-proc. spadku sprzedaży samochodów tej marki w Chinach.
Ogromna korekta prognozowanych zysków to także efekt przeciwności w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z danymi trzeci kwartał (od lipca do września) przyniósł ze sobą spadek zysku operacyjnego o 85 proc. (32,9 mld jenów). Reuters wskazuje, iż to "stanowi wynik znacznie niższy od konsensusu szacunków LSEG na poziomie 66,8 miliardów jenów".
Idź do oryginalnego materiału