Rozwiązania oparte na AI nie ograniczają się jedynie do zwiększenia wydajności pracy. Coraz częściej sztuczna inteligencja jest wykorzystywana w pomocy z poważnymi społecznymi problemami. Tak jak w nowej odsłonie aplikacji mobilnej Helping Hand.
Światowa organizacja zdrowia prognozuje, iż do 2030 roku depresja będzie najczęściej diagnozowaną chorobą społeczną na świecie. Tak złe rokowania są źródłem rosnącego zapotrzebowania na rozwiązanie tego społecznego problemu. Również w nich można skorzystać z dobrodziejstw sztucznej inteligencji.
Z tego założenia wychodzi Helping Hand, pierwsza w Polsce platforma kompleksowego wsparcia psychologicznego. To również aplikacja mobilna, w której najnowszej wersji to właśnie rozwiązania AI znajdą zastosowanie.
Warto przeczytać: Wsparcie psychologiczne online od Helping Hand. Startup nieustannie rozwija autorską platformę
AI w Helping Hand
W nowej wersji aplikacji wykorzystano technologię Flutter — popularny ekosystem stosowany również m.in. w aplikacjach Credit Agricole czy ING. Testuje się również szersze wykorzystanie sztucznej inteligencji. Część z rozwiązań AI jest już stosowana w Helping Hand.
„Prowadzimy swój projekt R&D w obszarze AI — trenujemy, walidujemy i testujemy sieć neuronową na podstawie naszego contentu tak, aby udzielała odpowiedzi na proste pytania i rekomendowała odpowiednie treści w celu zgłębienia danego zagadnienia. Natomiast różnorodne narzędzia AI bardzo wspomagają naszą codzienną pracę związaną z tworzeniem contentu. W szczególności są to rozwiązania związane z syntezą dźwięku – text to speech, speech to text, czy speech to speech” – dodaje Aleksandra Tokarewicz.
Za platformą i aplikacją Helping Hand stoją jednak przede wszystkim ludzie. Ich zespół ekspercki stanowi ponad 200 psychologów i terapeutów. Klientami Helping Hand są m.in. DHL, Rossmann, Angelini Pharma i Makro.
Zdrowie psychiczne i rozwój osobisty
Aplikacja mobilna Helping Hand stworzona została zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i firm i korporacji. Powstała we współpracy z terapeutami i ekspertami. Zawiera ponad 1000 materiałów, które stanowią wsparcie dla zdrowia psychicznego, a także pomoc w rozwoju osobistym. Umożliwia także odbycie konsultacji online z psychoterapeutą. Aplikacja działa w polskiej i angielskiej wersji językowej.
„Zdrowie psychiczne jest nieodłącznym elementem naszego zdrowia. Jako Helping Hand w pierwszej kolejności stawiamy na profilaktykę i zapobieganie. Chcemy wspierać w tym nie tylko korporacje, ale i osoby indywidualne, stąd nowa odsłona naszej aplikacji. Jest ona przeznaczona dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje dobre samopoczucie, bez względu na to, czy borykają się z codziennym stresem, trudnościami emocjonalnymi czy też poważniejszymi wyzwaniami psychicznymi. Nie jesteśmy tylko platformą wellbeingową — edukujemy w zakresie depresji, zaburzeń osobowości, relacji międzyludzkich czy kłopotów z dziećmi” — mówi Aleksandra Tokarewicz, członkini zarządu Helping Hand.