O takiej szansie marzy każdy startup. 10 firm będzie się rozwijać pod okiem Sebastiana Kulczyka

2 lat temu
Zdjęcie: InCredibles to program mentoringowy dla startupów, którego pomysłodawcą jest Sebastian Kulczyk Fot. Jakub Walasek/REPORTER


Pierwsze trzy firmy zakwalifikowały się do udziału w VI edycji programu mentoringowego InCredibles. Przez kilka miesięcy otrzymają one bezpłatne wsparcie polskich i zagranicznych mentorów. "Dzielimy się nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale też sprawdzonymi kontaktami" - podkreśla Sebastian Kulczyk, pomysłodawca programu.


Obserwuj INNPoland w Wiadomościach Google


Rozpoczęła się kolejna edycja programu mentoringowego dla startupów InCredibles.

Sebastian Kulczyk już od pięciu lat wspiera i promuje najlepsze polskie startupy, oferując im bezpłatne, szyte na miarę warsztaty, indywidualne konsultacje z ekspertami, inwestorami oraz udział w międzynarodowych konferencjach. Jako pierwsze do VI edycji programu zakwalifikowały się trzy spółki (z docelowych dziesięciu) – finaliści konkursu Startup Challenge 2022: Doctor.One, The TrueGreen oraz OMNIAZ.

InCredibles to najszybciej rozwijający się i najbardziej rozbudowany merytorycznie program budowy kompetencji dla startupów w Polsce. To kilka miesięcy bezpłatnego wsparcia przez polskich i zagranicznych mentorów – uznanych founderów, inwestorów, doradców i specjalistów z zakresu m.in. zarządzania, sprzedaży i marketingu, strategii, komunikacji, finansowania i HR. Do tegorocznej edycji dołączają kolejni mentorzy oraz partnerzy, a wśród nich m.in. AWS, EY, My Company, Tech To the Rescue, Startup House, The Heart.

Incredibles to zainicjowany przez Sebastiana Kulczyka w 2017 r. program mentoringowo-edukacyjny dla najbardziej innowacyjnych polskich startupów. Wyróżnia go autorska formuła „szytych na miarę” warsztatów oraz indywidualnych konsultacji z mentorami, potencjalnymi klientami, inwestorami oraz uznanymi praktykami biznesu.

InCredibles to także platforma projektów i inspiracji wspierających rozwój polskiego ekosystemu startupowego. We współpracy z partnerami merytorycznymi InCredibles inicjuje i współtworzy specjalistyczne raporty, debaty, publikacje oraz patronuje wydarzeniom edukacyjnym dedykowanym młodym polskim przedsiębiorcom.

Podsumowanie V edycji InCredibles


W poprzedniej, V edycji programu InCredibles wzięło udział 11 spółek: Holo4Labs, FibriTech, Warmie, Wood Core House, cux.io, IDENTT, SunRoof Technology, MAB Robotics, Cloud Partners, Visual Tech-Lab, Vertigo Farms. Laureaci skorzystali z ponad 70 indywidualnych konsultacji oraz 8 szytych na miarę warsztatów mentorskich i eksperckich.

Dodatkowo uczestnicy V edycji InCredibles zostali zaproszeni do udziału w wydarzeniach organizowanych przez Digital University – konferencjach Masters & Robots oraz HRevolution, a także dedykowanych InCredibles wykładach i spotkaniach z międzynarodowymi mentorami Masters & Robots. Z kolei Gazeta Wyborcza, Puls Biznesu

i MyCompany udostępniły InCredibles bezpłatne prenumeraty swoich wydań elektronicznych.

Zwieńczeniem V edycji był „InCredibles – Elevator Pitch”, czyli możliwość zaprezentowania się renomowanym funduszom venture capital – Inovo Venture Partners, Manta Ray Ventures, OTB Venture Capital, SMOK Ventures oraz Google for Startups CEE. Jurorzy wskazali spółki, którym zaproponowano dodatkowe świadczenia mentoringowe i akceleracyjne oraz kontakt z potencjalnymi inwestorami. Sebastian Kulczyk, inicjator InCredibles oraz founder Manta Ray Ventures, zaoferował przedstawicielowi jednej ze spółek m.in. bezpłatne miejsce na pierwszych w Polsce 2-letnich studiach online MBA for Startups.

Dwie spółki z programu InCredibles (edycji III i IV) otrzymały również dodatkowe wsparcie. Spółka Nevomo buduje na terenie udostępnionym przez Ciech Sarzyna magnetyczny tor testowy dla kolei dużych prędkości. Z kolei spółka Skriware dzięki wsparciu Sebastiana Kulczyka wdrożyła swoje pionierskie rozwiązanie technologiczne SkriLab w Szkole Podstawowej nr 2 w Puszczykowie.

Idź do oryginalnego materiału