Odchodzi szefowa kosmetycznego imperium. Czy firma podniesie się po bankructwie?

fashionbiznes.pl 1 rok temu

Ogromne zmiany w szeregach amerykańskiego giganta makijażowego. Debra Perelman rezygnuje ze stanowiska prezeski, dyrektorki generalnej i członkini zarządu Revlon Group Holdings LLC.

Revlon potwierdził odejście Debry Perelman, która została była mianowana kobietą prezeską i dyrektorką generalnym marki w 2018 roku. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem, pozostanie ona w strukturach spółki na stanowisku doradcy firmy przez okres przejściowy, aby zapewnić płynne przejście firmy w ręce nowej osoby zarządzającej.

Tymczasowo stanowisko dyrektor generalnej marki zajmie Elizabeth A. Smith, która pełni funkcję przewodniczącej zarządu Revlon od maja 2023 roku. Wcześniej Smith była prezesem wykonawczym i dyrektorem generalnym Bloomin’ Brands, Inc., przewodniczącą Banku Rezerwy Federalnej w Atlancie oraz prezeską Avon Products, Inc.

“To ekscytujący czas dla Revlon, który jest dobrze przygotowany do kolejnej fazy wzrostu dzięki uproszczonej strukturze kapitału i wsparciu nowych właścicieli. Wraz z zespołem kierowniczym nie mogę się doczekać budowania kultury innowacji w całej organizacji oraz współpracy z naszymi sprzedawcami detalicznymi, dostawcami i partnerami dystrybucyjnymi, aby ponownie rozpędzić nasze kultowe marki” – skomentowała Smith.

Revlon: od bankructwa po restrukturyzację

Amerykański producent kosmetyków jeszcze kilka lat temu utrzymywał silną pozycję jednego ze światowych liderów. Problemy finansowe wywołane okresem pandemicznym postawiły działalność firmy pod znakiem zapytania. W 2022 roku, kiedy zadłużenie spółki sięgnęło 3,5 miliarda dolarów, firma złożyła wniosek o upadłość.

W kolejnych miesiącach udało się jednak wyciągnąć spółkę z długów. W kwietniu 2023 r. decyzją Federalnego sądu upadłościowego w Nowym Jorku, który zarządził plan reorganizacji firmy, zadłużenie wysokości 2,7 miliarda dolarów zostało wymazane z bilansu, a Revlon pozbył się statusu bankruta. Wszystko za sprawą umowy z wierzycielami, którzy przejęli 98 proc. długów spółki, a w zamian za to stali się współwłaścicielami firmy. Na mocy tej decyzji, władanie nad firmą stracił jej największy akcjonariusz Ronald Perelman, który kontrolował markę przez niemal 40 lat. Odchodząca w tej chwili ze stanowiska, Debra Peckman, córka byłego właściciela Revlon, została wówczas na swoim stanowisku prezeski.

Idź do oryginalnego materiału