PILNE: Rząd ogłosi kolejny dodatek po 800+. Potwierdzają się zapowiedzi premiera! Ile pieniędzy wpływać będzie na konta Polaków?

5 dni temu

Zgodnie z tym co zapowiedział Mateusz Morawiecki, w najbliższych dniach poznamy kolejny dodatek dla Polaków. Będą to kolejne pieniądze, które mają pomóc w codziennym życiu i funkcjonowaniu dużej liczby osobom. Po niedawnym ogłoszeniu podwyżki w programie Rodzina 500+ o 300 złotych, tym razem oczy wszystkich skierowane będą na seniorów. To oni mają otrzymać kolejny – stały – pakiet wsparcia.

Nadchodzi nowy dodatek

Twitter/Premier

Wiadomo już nieoficjalnie co będzie chciał przekazać rząd Polakom w czerwcu, jako kolejną głośną zapowiedź programową po 800+. Tym razem ma to być znacząca waloryzacja emerytur! W przyszłym roku będzie ona znacząco wyższa, bo zamiast podwyżki o 20 procent realnego wzrostu płac, wskaźnik ten ma wynieść aż 50 procent. To realne puszczenia oczka do najbardziej wiernej grupy wyborców.

Oznacza to bardzo duże podwyżki dla osób starszych, które otrzymują najniższą emeryturę czy rentę. Już w tym roku podwyżka była dość spora, bowiem w marcu 2023 roku wszystkie emerytury i renty zostały zwaloryzowane na poziomie 14,8 procent. Dzięki temu można powiedzieć, iż Polacy otrzymali stały dodatek w postaci kilkuset złotych. Mówi się, iż w grę wchodzi również waloryzacja kwotowa, a nie procentowa.

Politycy już mówią o tym, iż dla emerytów i rencistów będzie to ogromne zaskoczenie, co usłyszą z ust najważniejszych osób w partii. Dlatego tez nikt wcześniej nie może zdradzić żadnych szczegółów, bowiem wszystko zarezerwowane jest dla najważniejszych osób w partii. W kolejnym miesiącu ma odbyć się kolejna ważna konferencja rządu, na której zostaną przekazane wszystkie informacje.

fot. freepik

Waloryzacja goni wartość pieniądza

Duża podwyżka jest ważna dla emerytów i rencistów, bowiem w ostatnim czasie wartość pieniądza znacząco spadła. Rząd o tym wie i chce wprowadzić taką zmianę i taki dodatek, który sprawi, iż seniorów i seniorki będzie stać na wiele więcej, niż obecnie. A to bardzo ważne, mając na uwadze nadchodzące wybory. o ile wszystko zostanie dobrze rozegrane, to wówczas słupki procentowe poparcia mogą być nie do ruszenia.

Premier zapowiadał, iż rząd ma propozycję dla wszystkich Polaków i wygląda na to, iż nie blefował. Oczywiście od zapowiedzi do realizacji długa droga, a dla wyborców najważniejsze są fakty, a nie obietnice. Mimo wszystko Zjednoczona Prawica potrafi zrobić wokół siebie tyle, iż uwaga skupia się wyłącznie na nich. Bo trudno dziś wskazać inną partię i to co ma nam do zaoferowania.

Freepik
Idź do oryginalnego materiału