REKLAMA
Największym zainteresowaniem cieszyły się licea ogólnokształcące. Jako szkołę pierwszego wyboru wskazało je aż 6028 uczniów. Techników jako priorytetowych było 2980, natomiast branżowych szkół I stopnia 728.
Zobacz wideo
Matura Szkoły w Chmurze.
Ilu uczniów się nigdzie nie zakwalifikowało?Do żadnej ze wskazanych szkół nie dostało się łącznie 1047 uczniów. Wśród nich:958 kandydatów ubiegało się o miejsce w liceum,177 osób aplikowało do technikum,21 uczniów starało się o szkołę branżową.Urząd Miasta podkreśla, iż część kandydatów wskazywała we wnioskach różne typy szkół (np. liceum i technikum), co może wpływać na rozkład dostępnych miejsc w dalszych etapach rekrutacji.Miejsca przez cały czas są. Nie ma powodów do obawChoć nie wszyscy uczniowie zostali zakwalifikowani, w wielu szkołach przez cały czas są wolne miejsca. Po pierwszym etapie dostępnych pozostało 1307 miejsc. A aż 1105 w samym Poznaniu, pozostałe 202 w szkołach powiatu poznańskiego. Dokładna liczba będzie znana 22 lipca, po zakończeniu przyjmowania potwierdzeń woli przyjęcia do szkoły (uczniowie mają na to czas do 21 lipca, do godz. 15:00).
Terminy rekrutacji uzupełniającejUczniowie, którzy nie dostali się do żadnej z wybranych szkół, mogą wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej, która rozpocznie się 23 lipca. Placówki, które mają wolne miejsca, opublikują szczegółowe informacje.W zależności od typu oddziału, terminy składania dokumentów są różne:do 24 lipca (godz. 15:00) - klasy wstępne, dwujęzyczne, sportowe, wojskowe, mistrzostwa sportowego,do 25 lipca (godz. 15:00) - pozostałe klasy.Z danych miasta wynika, iż wśród liceów największym zainteresowaniem cieszyły się:XIV LO,IV LO,LO św. Marii Magdaleny,XXVIII LO,XV LO.Z kolei w przypadku techników, kandydaci najczęściej wybierali:
Technikum Łączności,Technikum Samochodowe,Technikum Komunikacji.Masz ochotę podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi rekrutacji? Napisz na adres: [email protected]