Polacy wśród 20 najlepszych młodych firm na świecie. Ten konkurs to "startupowe Oscary"

2 lat temu
Startup z Poznania został finalistą TechCrunch StartUp Battlefield – konkursu dla najbardziej innowacyjnych start-upów technologicznych. Stetho Me zostało wybrane spośród ponad 1,3 tys. firm z całego świata.



TechCrunch StartUp Battlefield


– Dla startupów ten konkurs jest tym, czym Oscary dla branży filmowej – mówi Wojciech Radomski, CEO StethoMe.


TechCrunch StartUp Battlefield to międzynarodowy konkurs dla startupów, organizowany przez najbardziej uznany na świecie serwis internetowy poświęcony nowym technologiom - TechCrunch.com.


Możliwość zaprezentowania swojego biznesu dostaje co roku tylko 20 firm. StethoMe jest drugim w 14-letniej historii konkursu startupem z Polski, który bierze udział w tym wydarzeniu. Selekcja w tym roku miała być najbardziej restrykcyjna ze wszystkich edycji: miała aż pięć etapów i tylko 1,5 proc. zgłoszonych firm dostało się do finałowej dwudziestki.



Założyciele StethoMe wierzą, iż sam udział w tym wydarzeniu – oprócz prestiżu – pomoże także w rozwoju firmy, w tym ekspansji na rynek amerykański. W StethoMe

zainwestował już m.in. Sebastian Kulczyk, poprzez swój fundusz Manta Ray. Udział w TechCrunch StartUp Battlefield otwiera kolejne możliwości.

Elektroniczny stetoskop do obsługi w domu



StethoMe to stworzony przez Polaków elektroniczny stetoskop, którego pacjent może obsłużyć całkowicie samodzielnie. Wyrób, dzięki algorytmom medycznym, nagrywa dźwięki układu oddechowego i przesyła je na odległość lekarzowi. Choć jest dedykowany głównie astmatykom, to przydaje się też w innych chorobach układu oddechowego.



SethoMe dotychczas było dostępne jedynie medykom. Od niedawna sprzęt można sobie kupić w rocznej licencji do domu i obsługiwać samodzielnie. Jego działanie przetestowaliśmy w jednym z odcinków "Mówię: sprawdzam!":



Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej INNPoland.pl


Idź do oryginalnego materiału