Publiczne szpitale trafią do rejestru umów. Ekspertka studzi oczekiwania

3 godzin temu
Zdjęcie: Lekarz w białym fartuchu ze stetoskopem wypełnia formularz przy biurku z pacjentem.


Wszystkie nowe umowy zawierane przez jednostki sektora finansów publicznych będą od 1 lipca trafiać do Centralnego Rejestru Umów. Ma on zwiększyć przejrzystość wydatkowania publicznych środków, ale nie stanie się przejrzystym narzędziem do sprawdzania lekarskich pensji. "Rejestr nie będzie prostą wyszukiwarką, w której znajdziemy informacje o wynagrodzeniach lekarzy" - zaznaczyła Bernadeta Skóbel ekspertka Związku Powiatów Polskich w rozmowie z PAP.
Idź do oryginalnego materiału