Solaris uruchomił nową halę produkcyjną k. Środy Wlkp., planuje dalsze inwestycje

2 godzin temu

Warszawa, 23.06.2026 (ISBnews) – Solaris uruchomił nową halę w gminie Środa Wielkopolska, która pozwoli zwiększyć zdolności produkcyjne o około 500 pojazdów rocznie, podał producent. W nowym zakładzie zatrudnienie znalazło blisko 300 osób.

Oprócz prezentacji nowej hali fabrycznej spółka zapowiedziała także budowę kolejnego zakładu produkcyjnego na terenie gminy, dla którego zabezpieczono już 47 hektarów gruntów. Planowana fabryka, przeznaczona m.in. do produkcji autobusów międzymiastowych, ma osiągnąć gotowość operacyjną w 2029 r.

„Nowo uruchomiona hala o powierzchni ponad 7000 m2 jest przeznaczona do finalnego montażu autobusów miejskich. Ten etap produkcji dotychczas realizowany był wyłącznie w Bolechowie k. Poznania, teraz zaś będzie realizowany równolegle w obu fabrykach. Nowy obiekt pozwoli zwiększyć zdolności produkcyjne Solarisa o około 500 pojazdów rocznie. To także istotny krok w kierunku osiągnięcia poziomu produkcji i sprzedaży do poziomu 2000 pojazdów w ciągu roku. W nowym zakładzie zatrudnienie znalazło blisko 300 osób, a pośrednio u kooperantów w regionie powstanie kolejnych kilkaset nowych miejsc pracy” – czytamy w komunikacie.

„Inwestujemy w rozwój naszych mocy produkcyjnych i portfolio produktowego, aby odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie na zrównoważony transport w Europie i na nowych rynkach” – dodała prezes Agata Stańda, cytowana w materiale.

Nowa inwestycja firmy Solaris położona jest na terenie gminy Środa Wlkp., gdzie producent już od 1998 roku posiada również swoją główną spawalnię stalowych szkieletów do swoich autobusów i trolejbusów, przypomniano.

Solaris Bus & Coach to jeden z europejskich liderów produkcji autobusów i trolejbusów. Spółka w 2018 r. dołączyła do grupy CAF. W 2025 roku Solaris dostarczył do klientów 1 631 pojazdów, z czego 86% stanowiły autobusy nisko- i zeroemisyjne, w tym bateryjne, wodorowe oraz trolejbusy.

(ISBnews)

Idź do oryginalnego materiału