To, co zrobił ten kierowca ciężarówki szokuje! Skrajnie nieodpowiedzialny manewr! [WIDEO]

10 miesięcy temu

Prowadzenie ciężarówki wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Kilkadziesiąt ton rozpędzone do niewielkich prędkości może już zrobić spore szkody. Skrajnie nieodpowiedzialny manewr zarejestrowany na filmie pokazuje, iż czasem kierowców zawodowych gubi rutyna i ponosi fantazja.

Na drodze każdy jest sobie równy i obowiązują uczestników ruchu drogowego takie same przepisy. Oczywiście są pewne wyjątki, jednak podstawy są dla wszystkich jednakowe. Wielkość pojazdu, doświadczenie za kierownicą lub uzyskane uprawnienia mają niewielki wpływ na to, co możemy zrobić na drodze. Paradoksalnie im większym i cięższym samochodem poruszamy się po jezdni, tym większa odpowiedzialność spoczywa na nas.

Kierowcy zawodowi – przykład i…

Prawo jazdy jeszcze kilkadziesiąt lat temu było pewnego rodzaju nobilitacją. Wskazywało na umiejętności i mogło być uznane za dokument, który daje przewagę na rynku pracy. Kierowcy zawodowi byli uznawani za przykład na drodze, niemal wzór do naśladowania. Setki tysięcy kilometrów za kierownicą powinny być inspiracją dla innych. Niestety w każdej grupie zawodowej znajdują się osoby, które prezentują skrajnie nieodpowiedzialne zachowania. Zarejestrowanie takiej sytuacji rzuca cień na daną społeczności i może być tematem wielu komentarzy. To, co zrobił jeden z kierowców ciężarówki na poniższym filmie, zasługuje na spore słowa krytyki.

fot. freepik

To, co zrobił ten kierowca ciężarówki szokuje!

Czas w pracy kierowcy zawodowego odgrywa bardzo istotną rolę. Elektroniczny tachograf reguluje dzień pracy pod względem jazdy i odpoczynku. Dlatego każda strata czasu w korku wydaje się przeszkodą w realizacji planu dnia. Jednak w poszukiwaniu oszczędności i zyskiwania przewagi dla siebie, trzeba zachować umiar. Dojazd do ronda i objechanie wyspy zgodnie z kierunkiem ruchu na tego rodzaju skrzyżowaniach trwa maksymalnie kilkadziesiąt sekund, jeżeli brakuje kolejki pojazdów oczekujących na wjazd na rondo. Tak było w tej sytuacji, jednak kierowca ciężarówki zdecydował się na szokujący manewr.

Pozostaje mieć nadzieję, iż widział on, iż z przeciwnej strony droga jest pusta i nie spotka się z innym pojazdem jadącym prawidłowo. Pomimo tego, świadomość takiego przeglądu sytuacji na drodze w ogóle nie upoważnia nas do manewrów, które są jazdą pod prąd.

źródło: Youtube / STOP CHAM

Idź do oryginalnego materiału