Ukraińcy zamierzają pozwać polskich przewoźników

3 tygodni temu

– Ukraińcy przygotowują pozwy o odszkodowania za szkody “spowodowane blokadą drogowych przejść granicznych” w związku z protestami polskich przewoźników – poinformował portal kresy.pl powołujący się na ukraińskie agencje.

Informację o planowanym pozwie podała agencja Ukrinform. Oświadczenie o tym wydał wiceprezes ukraińskiego Związku Międzynarodowych Przewoźników Drogowych Wołodymyr Balin w United News.

– Sytuacja jest adekwatnie krytyczna i dziś mówimy o tym, iż mamy już w Polsce pomoc prawną. Prawnicy otrzymali dwa zadania. Pierwszym zadaniem jest jak najszybsze odblokowanie sytuacji. Drugim zadaniem jest znalezienie ustalić, kto jest winny i kto zapłaci te odszkodowania. Pracujemy nad tym razem z naszymi kolegami – powiedział Balin.

Dodał, iż pozwy zostaną złożone „w najbliższej przyszłości”.

– Przewoźnicy już przygotowują pozwy. I są polscy prawnicy, którzy są gotowi skierować te pozwy przeciwko strajkującym w Polsce. Jutro wieczorem będziemy mieli informację o zezwoleniach – kto wydał pozwolenie, kto pytał, na jakiej podstawie. I to wszystko będzie podstawą – zaznaczył.

Sytuację skomentował na portalu X Rafał Mekler.

– Ukraińcy chcą pozywać Polaków za legalny protest. Ktoś im kazał jechać przez Polskę? Strajk był ogłaszany dużo wcześniej. Mają polskich użytecznych podręcznych jak widać. Za straty z tytułu blokady polskich pociągów ktoś odpowiedział? – stwierdził Mekler.

Ukraińcy chcą pozywać Polaków za legalny protest. Ktoś im kazał jechać przez Polskę? Strajk był ogłaszany dużo wcześniej. Mają polskich użytecznych podręcznych jak widać. Za straty z tytułu blokady polskich pociągów ktoś odpowiedział?https://t.co/PZ2ROWuIIq

— Rafał Mekler (@MeklerRafal) November 20, 2023

kresy.pl

fot. ilustracyjne/fot. X/Rafał Mekler

Post Ukraińcy zamierzają pozwać polskich przewoźników pojawił się poraz pierwszy w Kontrrewolucja.net.

Idź do oryginalnego materiału