W ZUS przeprowadzony został strajk ostrzegawczy

solidarnosc.rzeszow.org.pl 1 tydzień temu

W związku z trwającym sporem zbiorowym w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, 17 czerwca w godzinach od 8:00 do 10:00 w placówkach na terenie całego kraju przeprowadzony został strajk ostrzegawczy. Pracownicy w rzeszowskim oddziale ZUS także odeszli od swoich biurek.

Prowadzone rokowania oraz mediacje nie doprowadziły do rozwiązania problemów zgłaszanych przez pracowników ZUS, a pracodawca nie przedstawił propozycji zadośćuczynienia rzeczywistej skali obowiązków, odpowiedzialności i oczekiwań pracowników. Wielokrotne wystąpienia NSZZ Solidarność do premiera, ministra finansów oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej „pozostały bez realnej odpowiedzi”, a głos reprezentantów ponad 43 tysięcy pracowników ZUS nie został wysłuchany.

Związkowcy domagają się 1200 zł brutto podwyżki dla wszystkich pracowników ZUS-u. Natomiast propozycja pracodawcy przewiduje wzrost pensji o 220 zł brutto, a także wypłatę jednorazowej nagrody w kwocie 4000 zł brutto na pracownika.

Poniżej rozmowa Dariuszem Szawińskim, zastępcą przewodniczącej Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność ZUS Oddział w Rzeszowie:

Idź do oryginalnego materiału