Zrównoważony rozwój i kultura doceniania pracowników. Godło i Certyfikat „Friendly Workplace 2023” dla Siemens Sp. z o.o.

9 miesięcy temu

Siemens AG – globalna firma technologiczna, od 175 lat dostarczająca swoim klientom kompleksowe, łączące świat rzeczywisty z cyfrowym usługi z zakresu automatyki i digitalizacji w przemyśle i infrastrukturze, systemu dla przemysłu, dystrybucji i rozdziału energii elektrycznej, transportu i e-mobilności, ochrony zdrowia oraz finansowania inwestycji.

Siemens Sp. z o. o. (Siemens Polska) to największa spośród spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej Siemens AG w Polsce – zatrudnia 751 osób (stan na 30.06.2023). Obecna na polskim rynku od 1991 r. Lider wdrażania innowacyjnych technologii i partner polskiej gospodarki na drodze do poprawy jej konkurencyjności, odporności i bezpieczeństwa. Promotor odpowiedzialnej transformacji cyfrowej w przemyśle i infrastrukturze. W ramach przyjętej strategii zrównoważonego rozwoju Siemens upowszechnia rozwiązania, które wpływają na podniesienie poziomu życia mieszkańców, zapewniając przy tym efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych i redukcję wpływu człowieka na środowisko. Działania firmy mają jasno określony cel: chce, by dzięki nim świat stał się miejscem bardziej przyjaznym i bezpiecznym, wolnym od problemu wykluczenia, w którym wszyscy będziemy mogli rozwijać się w bardziej zrównoważony sposób.

Ocena redakcji MarkaPracodawcy.pl

Nagrodę FRIENDLY WORKPLACE przyznajemy, w pierwszym rzędzie, za modelowy wręcz przykład nowoczesnej kultury organizacji, budowanej na uczciwych i otwartych relacjach z pracownikami. Siemens to miejsce kreujące wewnętrzną kulturę wzajemnego doceniania. Jej wyrazem jest program “Doceniaj nie oceniaj”, w naszej opinii świetna inicjatywa! Wyrazy uznania należą się firmie za otwartość i wnikliwe poznawanie opinii oraz potrzeb zespołu, realizowane poprzez regularne badania satysfakcji pracowników. Bardzo budująca jest postawa Zarządu Siemens, który z wielką uwagą i otwartością podchodzi do opinii i potrzeb pracowników, doskonale rozumiejąc, iż podstawą sukcesu i rozwoju firmy jest rozwój i satysfakcja pracujących w niej ludzi.

Wysoko oceniamy potencjał oferty rozwojowej Siemens, szczególnie jej zindywidualizowany charakter z opcją szkoleń “szytych na miarę”. Naszą uwagę zwróciły nowoczesne narzędzia zdobywania wiedzy (platforma My Learning World), jak również możliwość rozwoju w ramach uczestnictwa w firmowych programach interdyscyplinarnych. Pragniemy pogratulować Siemensowi aktywnych działań na rzecz edukacji i rozwoju zawodowego młodych ludzi. Z obszaru rozwojowego pragniemy szczególnie pochwalić program “Inżynierki 4.0”, wspierający rozwój zawodowy kobiet. Tego rodzaju inicjatywom szczególnie mocno kibicujemy!

Siemens z troską i odpowiedzialnie podchodzi do ochrony zdrowia pracowników, inwestując w obszar prozdrowotny. Obok warszawskiej siedziby firmy funkcjonuje przychodnia dla pracowników! Obszar zdrowia to również realizowane inicjatywy, z “Fit Challenge Race” na czele ” i projekty związane z profilaktyką zdrowotną oraz higieną, ekologią i bezpieczeństwem pracy.

Do tego przestronne, nowoczesne i funkcjonalne biuro firmy w Warszawie, które zapewnia najwyższy komfort pracy. Siemens to innowacje i nowoczesne technologie, ale przede wszystkim przyjazne środowisko ludzi spełniających się zawodowo, którzy ponadto potrafią aktywnie włączać się w akcje prospołeczne.

Gratulujemy całemu zespołowi Siemens Sp. z o.o.!

SIEMENS jako pracodawca:

RELACJE Z PRACOWNIKAMI

*Disclaimer: W codziennej komunikacji firmowej korzystamy z włączających form językowych, uwzględniających różnorodność płci (koledzy/koleżanki, pracownicy_czki etc.). Na potrzeby przejrzystości i uproszczenia poniższego dokumentu zastosowano ujednoliconą, tradycyjną formę odmiany, włączając w domyśle wszystkie grupy interesariuszy i interesariuszek

W Siemens Sp. z o.o. od wielu lat propagujemy kulturę otwartości, współpracy, odpowiedzialności, przedsiębiorczości oraz informacji zwrotnej i doceniania. W codziennej pracy kierujemy się w naszej firmie tzw. ownership criteria (shared leadership, people orientation), opisującymi zasady współpracy i komunikowania się obejmujące zachowania i postawy (tj. wzajemny szacunek, orientacja na wyniki, inicjatywa biznesowa i proaktywność); przywództwo w ramach swojej roli (odwaga, decyzyjność, motywacja i zaangażowanie); skupienie na ludziach (zaufanie, szczerość, otwartość, kooperacja i odpowiedzialność za siebie i innych).

Na wszystkich poziomach organizacji działamy w duchu różnorodności i włączenia; większość istotnych tematów – z punktu widzenia zarówno managerów, jak i pracowników – konsultujemy w ramach tzw. focus groups, tworzonych w zależności od rodzaju tematu czy rozwiązania, projektu, do którego współtworzenia zapraszamy. W firmie jest powołana rola pełnomocnika ds. różnorodności i włączenia. Sukcesywnie wdrażamy również globalne wytyczne dotyczące udziału kobiet i mężczyzn w budowaniu różnorodnego pod względem doświadczenia, kompetencji oraz innych aspektów środowiska pracy.

Kultura doceniania

Od ponad 2 lat w zamierzony sposób wdrażamy kulturę doceniania, przybliżając organizacji tematykę psychologicznych aspektów doceniania i tym samym budując w firmie „nawyk doceniania”. W tym celu wdrożyliśmy Program „Doceniaj nie oceniaj”, w ramach którego powstał „Przewodnik doceniania”, comiesięczna rubryka docenianych i doceniających na łamach newstlettera „Co słychać w Siemens Polska”, gdzie doceniamy nie tylko sukcesy biznesowe, ale i codzienną współpracę i wzajemne wsparcie. Promujemy docenianie w formie nie tylko finansowej, ale i pozafinansowej – obie poprzez platformę „STAR”, gdzie każdy może docenić każdego (nie ma tu hierarchii) za duże lub małe wsparcie, sukcesy, współpracę. Platforma umożliwia docenienie finansowe dzięki przyznawanych punktów, które można wykorzystać na zakupy w dedykowanych sklepach, jak i pozafinansowe w postaci e-kartki. Ostatnio (maj/czerwiec 2023), wspólnie z dr. Pawłem Fortuną, nagraliśmy podcast o wdzięczności i docenianiu, realizowany w ramach serii “Techfullness: technologia, uczucia biznes” (podcasty są dostępne na najpopularniejszych, ogólnie dostępnych platformach streamingowych).

Kultura Feedbacku i podejście Growth Talks

W Siemens funkcjonuje kultura informacji zwrotnej, wspierana dodatkowo podejściem Growth Talks, oznaczającym cykliczny dialog na poziomie zespołu, biznesu oraz indywidualnym, który zainicjować może każdy z każdym niezależnie od miejsca w organizacji. Inicjatywa Growth Talks opiera się na 4 filarach:

  1. Clear Expectations
  2. Growth Perspective
  3. Timely Recognition
  4. Everyday Learning

SGES – Siemens Global Engagement Survey

Dwa razy w roku Siemens prowadzi badanie zaangażowania: Siemens Global Engagement Survey, skierowane do wszystkich pracowników organizacji. Jest ono źródłem informacji zwrotnej dla kadry zarządzającej o nastrojach pracowników, ich potrzebach oraz stanowi element oceny naszych dotychczasowych działań, widziany oczami respondentów i respondentek. Obowiązkiem każdej osoby zarządzającej jest ciągła praca z zespołem nad osiąganymi wynikami oraz wprowadzanie działań będących odpowiedzią na zgłaszane przez uczestników badania obszary wymagające poprawy.

ROZWÓJ PRACOWNIKÓW

W Siemensie oferujemy możliwość rozwoju wewnątrz firmy (awanse i zmiany stanowisk) oraz liczne możliwości poszerzania wiedzy i umiejętności. Są wśród nich szkolenia – zarówno zewnętrzne, prowadzone przez wyselekcjonowane firmy szkoleniowe, jak i wewnętrzne, które prowadzą nasi trenerzy (5 trenerów i trenerek), profesjonalnie przygotowani w ramach Szkolenia Train the Trainer. Szkolenia zewnętrzne często “szyjemy na miarę” – współpracujemy z trenerami i konsultantami zewnętrznymi po to, by dopasować treść do naszych potrzeb. Szkolenia te rozwijają zarówno umiejętności tzw. “miękkie”, jak i eksperckie oraz techniczne. Myślą przewodnią naszych szkoleń i warsztatów jest rozwijanie kompetencji przyszłości. Wierzymy i na co dzień propagujemy wśród społeczności naszych pracowników idee Growth oraz Everyday Learning.

Ponadto każdy pracownik Siemensa ma dostęp do platformy szkoleniowej My Learning Word, w ramach której może bezpłatnie skorzystać z setek szkoleń e-learningowych pochodzących od najlepszych dostawców. Niemal co roku zwiększamy KPI w zakresie digital learning. W roku finansowym 2023 oferta obejmuje 21 godzin.

Od 12 lat realizujemy Program Mentoringowy, w ramach którego doświadczeni i specjalnie przeszkoleni na Akademii Mentora pracownicy prowadzą spotkania z mentees. Oprócz sesji w ramach programu realizowane są spotkania całej społeczności mentoringowej (mentorów i mentee), np. jesienny „Mentoring przy kawie”. W ramach ciągłej edukacji mentorów realizujemy co roku co najmniej 3 sesje superwizji mentorskich. w tej chwili mamy 11 mentorów, którzy przeszli certyfikację zakończoną pozytywnie zdanym egzaminem. W ciągu ostatnich 12 lat w procesie mentoringowym wzięło udział ponad 100 naszych pracowników i pracowniczek pełniących funkcje managerskie, eksperckie, specjalistyczne.

Poza mentoringiem oferujemy naszym pracownikom możliwość udziału w indywidualnych procesach coachingowych. Proces obejmuje średnio 8-12 spotkań z doświadczonym coachem spoza organizacji. Dzięki nim pracownicy jeszcze szybciej i skuteczniej realizują swoje cele rozwojowe. Kolejna możliwość rozwoju to job shadowing – obserwacja innego pracownika podczas codziennej pracy w celu nauki i zdobywania doświadczeń.

Ponieważ wiemy, iż najlepiej rozwijać kompetencje poprzez praktyczne działania, dajemy naszym pracownikom możliwości udziału w różnych, również interdyscyplinarnych projektach, takich jak np. zaprojektowanie procesu wdrożenia nowych osób do organizacji czy firmowy wolontariat

Poza tym dofinansowujemy pracownikom studia podyplomowe oraz MBA, a przede wszystkim nieustannie zachęcamy do rozwoju i mierzymy godziny szkoleniowe realizowane przez pracowników, dążąc, aby co roku liczba tych godzin rosła.

WORK LIFE BALANCE

W Siemensie obowiązuje hybrydowy model pracy, co w praktyce oznacza, iż zachęcamy społeczność pracowniczą do pracy w biurze w trybie 2-3 dni tygodniowo. Umożliwiamy też elastycznie, w uzgodnieniu z przełożonym, pracę zdalną w większym wymiarze niż ogólne wytyczne, jak i permanentną telepracę. Oferujemy również elastyczne godziny pracy 7.00-10.00 do 15.00-18.00.

W Polsce, niemal od początku działalności firmy, oferujemy dodatkowe dni wolne (5 dni), które zwykle łączone są ze świętami państwowymi tak, by w dniach, kiedy są one przerywane dniami roboczymi, pracownicy mogli wypocząć przedłużając np. weekendy (bez konieczności korzystania z przysługującego limitu urlopów). Co roku w okolicach Dnia Dziecka oferujemy również krótszy dzień pracy pod hasłem „Dwie godziny dla rodziny”.

ZDROWE MIEJSCE PRACY

PROFILAKTYKA PROZDROWOTNA – AKTYWNOŚCI SPORTOWE

Fit Challenge race

Każdego roku zapraszamy pracowników do sportowej rywalizacji Fit Challenge Race. To inicjatywa, która w Siemensie ma już 10 lat i grono oddanych sympatyków. Zapewnia świetną zabawę i zastrzyk endorfin, a przede wszystkim sprawia, iż możemy poczuć się lepiej psychicznie i fizycznie. W wyzwaniu bierzemy udział indywidualnie, decydując się na jedną z pięciu kategorii:

  1. jazda na rowerze
  2. bieganie
  3. chodzenie
  4. pływanie
  5. pozostałe dyscypliny, których celem jest wykonanie największej liczby treningów

Fit Challenge Race to wyjątkowy konkurs, w którym wygrywa każdy. A nagroda jest naprawdę wartościowa – to zdrowie, uśmiech na twarzy i świetne samopoczucie na co dzień. Poza tym każdy z uczestników, który przekroczy progi kilometrowe lub czasowe dla swojej kategorii rywalizacji, bierze udział w losowaniu kart podarunkowych.

Dołącz do drużyny

Każdego roku ogłaszamy konkurs na zorganizowanie drużyny sportowej. Dyscypliny i miejsce jej aktywności są dowolne. Promujemy pomysły pracowników na zorganizowanie zajęć sportowych w grupie kolegów i koleżanek z pracy. Kryteria konkursu: Minimum 6-osobowa drużyna; w skład drużyny mogą wchodzić zarówno pracownicy etatowi, jak i pracownicy zewnętrzni, pracujący na zlecenie Siemensa. Drużyna musi się utrzymać przez minimum 3 miesiące (treningi, udział w zawodach itd.). Funkcjonowanie drużyny musi być wartością dodaną dla biznesu (budowanie relacji w środowisku ważnym dla biznesu). Najciekawsze pomysły są nagradzane specjalnym funduszem na ich realizację. Konkurs na drużynę organizowany jest od 2015 roku. Każdego roku dofinansowywane jest około 7 drużyn, w ramach których trenujemy siatkówkę, koszykówkę, jazdę na łyżwach, squash, żeglarstwo, wędrówki górskie i wiele innych.

PROFILAKTYKA PROZDROWOTNA – EDUKACJA i BADANIA PROFILAKTYCZNE

Każdego roku podejmujemy działania edukujące pracowników w tej dziedzinie. Lista inicjatyw:

  1. Chodź po zdrowie – kampania zachęcająca do dłuższych spacerów z parkingu czy też wybierania schodów zamiast windy.
  2. Badanie na śniadanie – punkty pobrania krwi w biurze, zakres badania – podstawowa morfologia.
  3. Profilaktyka nowotworowa – mammografia na terenie biura, wykłady z profilaktyki nowotworowej,
  4. Czekasz na kawę/herbatę? Poświęć chwilę sobie i rozciągnij się na zdrowie! – kampania dotycząca ćwiczeń w przerwach od pracy.
  5. Program “Dbam o siebie – dla dobrego samopoczucia i sukcesu” ma na celu podniesienie świadomości problemów związanych ze zdrowiem psychicznym i promocji działań profilaktycznych. W ramach programu przeprowadziliśmy szereg warsztatów i szkoleń dotyczących zdrowia psychicznego.
  6. ErgoPodróż – kampania dotycząca ergonomii w pracy biurowej, podróży samochodem czy pracy fizycznej. W trakcie kampanii są prowadzone wykłady dotyczące dbałości o poszczególnych części ciała.
  7. Mindfulness – prowadzenie wykładów oraz ćwiczeń online z mindfulness.
  8. Aktywnie za biurkiem – stanowiska z bieżnią w biurze.
  9. Wykłady, testy i środki ochrony indywidualnej podczas pandemii.
  10. Owocowe poniedziałki i środy.

BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY

  1. Near Miss – wprowadzenie procesu, za pomocą którego każdy ma możliwość zgłoszenia niebezpiecznej sytuacji lub zachowania.
  2. Walk & talk 2.0 – proces ma na celu zwiększenie zaufania i bezpieczeństwa psychologicznego, a wraz z tym stworzenie klimatu, w którym ludzie są zmotywowani do dzielenia się swoją wiedzą. To okazja do nauki i zadbania o swoje zespoły.
  3. Inicjatywy podnoszące świadomość pracowników w zakresie udzielania pierwszej pomocy czy obsługi gaśnicy.
  4. Szkolenia z udzielania pierwszej pomocy dzieciom.
  5. Dni bezpieczeństwa, w ramach których organizujemy działania np. z symulatorami dachowania samochodów, serwisem prywatnych rowerów czy też możliwością oddania krwi w krwiobusie.

EKOLOGIA

  1. Ograniczenie plastiku – 2016 likwidacja wody butelkowanej, wprowadzenie dystrybutorów z filtrami na wodę sieciową. Oszczędności wynikające z zakupów wody butelkowanej zostały przeznaczone na zakup owoców dla pracowników.
  2. Dni ekologii – promowanie picia wody z kranu, wykłady z zewnętrznymi ekspertami, konkursy, w ramach których nagrodami były bidony na wodę z kranu.
  3. Wielorazowe torebki – 2017 zbiórka materiałów (firan) do uszycia torebek na zakupy warzyw i owoców. Zebrane materiały zostały przeszyte przez pracowników stowarzyszenia Otwarte Drzwi (osoby z niepełnosprawnościami). Gotowe wielorazowe worki wróciły do pracowników do wykorzystania podczas zakupów.
  4. Projekty ekologiczne w ramach Wolontariatu Pracowniczego – sprzątanie Wisły, sadzenie drzew, budowa i rozwieszanie budek lęgowych.
  5. Łąka kwietna i ule na terenie kampusu Siemensa. Darmowy miód dla pracowników w biurach.
  6. Nowy biurowiec (siedziba Siemensa w Warszawie) został zaprojektowany i wybudowany zgodnie ze standardem LEED Gold.
  7. Cel redukcji emisji CO2 do 2030 roku o 90%. Plan osiągnięcia tego celu realizujemy między innymi poprzez sukcesywną wymianę floty na elektryczną.
  8. Recykling – wprowadzenie maszyn tnących stare kartony na wypełniacze do zabezpieczania przesyłek.
  9. Podnoszenie świadomości pracowników poprzez szereg webinarów z ekspertami zewnętrznymi w ramach inicjatywy “Piątki dla klimatu”.

BENEFITY W SIEMENS

Liczne benefity oraz dodatkowe świadczenia dostępne w Siemensie pomagają pracownikom i ich bliskim zwiększyć poczucie bezpieczeństwa w obszarach związanych ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem oraz zabezpieczeniem finansowym na przyszłość.

W Siemensie oferujemy Pracowniczy Program Emerytalny – w pełni dobrowolny i całkowicie finansowany przez firmę, ubezpieczenie na życie, opiekę medyczną, programy akcyjne pozwalające na gromadzenie oszczędności, system kafeteryjny na platformie MyBenefit, dający swobodę wyboru benefitów i dostosowania oferty pod indywidualne potrzeby, dodatkowe dni wolne, kartę lunchową, dofinansowanie do aktywności sportowej i wypoczynku, owoce w biurze, komfortowe i przyjazne przestrzenie biurowe.

Dbamy, aby pracownicy czuli się doceniani, dlatego wdrożyliśmy program wzajemnego doceniania. Stwarzamy także pracownikom możliwości organizowania się i wspierania ważnych dla nich organizacji pożytku publicznego poprzez Program Wolontariatu Pracowniczego.

Branżowe nagrody i certyfikaty HR dla Siemens Sp. z o.o.

  • HR Najwyższej Jakości – od 2014 do 2021 – Nagroda przyznawana przez PSZK
  • Nagroda za Najlepszy Program Mentoringowy 2020 – przyznawana przez Stowarzyszenie HR Influencers oraz Polskie Stowarzyszenie Mentoringu

Siemens na rzecz wspierania edukacji i rozwoju zawodowego

Program Inżynierki 4.0

Skierowany do młodych kobiet, które chcą zwiększać swoje kompetencje cyfrowe oraz menedżerskie w obszarze Industry 4.0. Pomaga on młodym, ambitnym kobietom wejść w świat innowacji, technologii i biznesu. Jest skierowany do studentek polskich uczelni technicznych, które planują związać swoją przyszłość z zawodem inżyniera. Program Inżynierki 4.0 w liczbach: 5 edycji programy w tym 2 online, 751 zgłoszeń z 38 uczelni technicznych, 235 uczestniczek, 17 laureatek konkursu.

Program Stażowy Siemensa

Kierowany do absolwentek i absolwentów oraz studentów ostatnich lat studiów. Pozwala uczestnikom i uczestniczkom poznać sposób funkcjonowania innowacyjnej, globalnej organizacji z branży technologicznej. Osoby w nim uczestniczące otrzymują wsparcie mentora w realizacji wybranej indywidualnej ścieżki stażowej. Ponadto program daje możliwość zaczerpnięcia wiedzy i skorzystania z wieloletniego doświadczenia naszych ekspertek i ekspertów.

Współpraca z uczelniami

Akademie Siemensa we współpracy z uczelniami technicznymi: w Gorzowie – Akademia im. Leona z Paradyża, Szczecinie – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Zielonej Górze – Uniwersytet Zielonogórski, Lublinie – Politechnika Lubelska. Ich celem jest edukowanie studentów w zgodzie z najnowszymi trendami w automatyce przemysłowej. Corocznie wspólnie z uczelniami certyfikujemy kilkadziesiąt osób uczestniczących w zajęciach w ramach Akademii.

Laboratoria pod patronatem Siemensa – w takich projektach nasza rola polega na dzieleniu się wiedzą i wspieraniu prowadzących zajęcia ze studentami tak, by zajęcia były jak najbardziej praktyczne i umożliwiające studentom zdobywanie aktualnej wiedzy z obszaru rozwiązań cyfrowych i automatyzacyjnych dla przemysłu.

Chcąc zachęcić młodzież – uczniów i studentów – do poznawania najnowszych rozwiązań technologicznych, organizujemy konkursy:

  • Elektronika – by żyło się łatwiej
  • Konkurs o Nagrodę Naukową Siemensa i Politechniki Warszawskiej
  • EBEC (European Best Engineering Challenge)
  • EuroSkills (współorganizacja).

Celem konkursów jest propagowanie znajomości nowoczesnych rozwiązań Siemensa oraz ogólnie technologii i narzędzi cyfrowych oraz zachęcanie do korzystania z nich. Prowadzimy też szkolenia z narzędzi cyfrowych, a następnie uczestnicy – przy wykorzystaniu poznanego narzędzia – rozwiązują konkursowe wyzwania. Przyczynia się to do podnoszenia kompetencji studentów w obszarze transformacji cyfrowej.

Patronaty

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej

Studia podyplomowe MBA Kaizen Industry 4.0 Politechniki Warszawskiej. Nasi eksperci dzielą się ze studentami wiedzą opartą o praktykę biznesową. Studenci mają możliwość poznania najnowszych narzędzi cyfrowych wykorzystywanych przez firmy produkcyjne. Poza tym organizowane sa wyjazdy studyjne umożliwiające studentom poznanie idei fabryki przyszłości Siemensa.

Politechnika Gdańska

Dzięki podpisaniu umowy pomiędzy Politechniką Gdańską i koncernem Siemens, studenci będą mogli bliżej poznać świat biznesu i nowych technologii, które używane są przez międzynarodowe korporacje. Szeroki pakiet udostępnionego systemu pozwoli uczelni na lepsze kształcenie studentów i przygotowanie ich do pracy w przemyśle 4.0, opartym na inteligentnych maszyn i technologiach informacyjnych.

Pracownicy Siemensa chętnie pojawiają się na zaproszenie uczelni i dzielą wiedzą ze studentami zarówno z obszarów technicznych związanych z automatyzacją i cyfryzacją przemysłu (smart factory, idustry 4.0), jak i na temat działań i strategii z obszaru zielona transformacja i ESG.

SIEMENS prospołecznie

Wolontariat

Program wolontariatu (pracowniczego) Siemensa realizowany jest od 2010 roku. Od tego czasu zrealizowaliśmy 156 projektów, w które zaangażowanych było ponad 700 wolontariuszy Siemensa, a pomoc dotarła do ponad 10 tysięcy beneficjentów.

Już nie raz udowodniliśmy, iż potrafimy zmieniać otaczającą nas rzeczywistość i wnosić wiele dobrego do życia osób potrzebujących pomocy. Jako pracownicy Siemensa pokazaliśmy, iż bariery nie mają dla nas znaczenia. Włączanie i dążenie do pozytywnych zmian to nasza siła.

Ostatnio zrealizowane projekty to między innymi: Ogrody polsko-niemieckie – rewitalizacja zieleni w Parku Skaryszewskim; Czysta Wisła – sprzątanie śmieci z terenów zalewowych; Pod wspólnym dachem – wykonanie budek lęgowych wraz z dziećmi z niepełnosprawnościami; 500 drzew – zasadzenie drzew; Konkurs „Żłobek z klimatem”, którego celem jest uwrażliwienie i poszerzenie świadomości kadry żłobków, a pośrednio rodziców i dzieci, w zakresie edukacji klimatycznej: podnoszenie jakości edukacji ekologicznej małych dzieci poprzez promowanie dobrych praktyk w dbałości o klimat w żłobku; Ogrody deszczowe na warszawskiej Pradze wspólnie ze Stowarzyszeniem Porozumienie dla Pragi – nasadzenie roślin w glebie o zwiększonej przepuszczalności i ukształtowanie terenu w taki sposób, aby zbierał wodę z powierzchni znacznie większej niż sam ogród.

Zapraszamy na stronę: https://www.siemens.com/pl/pl/o-firmie/praca-i-kariera.html

Idź do oryginalnego materiału