Bank zielony i odpowiedzialny

7 godzin temu

Posiadający blisko 120-letnią tradycję Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie (woj. łódzkie) nie tylko odgrywa istotną rolę w lokalnej gospodarce, ale też stawia na rozwój kadr, tworzy stabilne, przyjazne środowisko pracy i… inwestuje w OZE

RBS działa od 1907 roku. Zyskał duże zaufanie klientów: łączna liczba założonych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych wynosi ponad 33 tys. Liczba członków banku – ponad 12,5 tys. – również imponuje. Ich udziałowcy tworzą fundusz wynoszący prawie 2,3 mln zł. To bank bezpieczny, o ustabilizowanej pozycji rynkowej, wyłącznie z polskim kapitałem. Dzięki temu pracownicy mogą liczyć na pewne warunki zatrudnienia, co w dzisiejszych czasach jest istotną wartością. Bank posiada 18 oddziałów, w których zatrudnia 193 osób, spośród których prawie 50 proc. pracuje od ponad 10 lat.

Każdy ambitny pracownik chce się rozwijać i wspinać po szczeblach kariery zawodowej.  Atrakcyjna firma to taka, która to umożliwia. Rozwój kadry przynosi obopólne korzyści. Dla pracownika jest oczekiwanym profitem, dla pracodawcy przekłada się na zysk. RBS w Lututowie oferuje swoim pracownikom liczne możliwości rozwoju zawodowego.

– Wszyscy pracownicy mają dostęp do szkoleń, uczestniczą w konferencjach, forach, warsztatach, szkoleniach wyjazdowych, realizują studia podyplomowe w zakresie zarządzania ryzykiem, ESG w praktyce banku, bankowości spółdzielczej, rachunkowości bankowej, uzyskują certyfikaty w ramach Systemu Standardów Kwalifikacyjnych w Bankowości Polskiej. W 2024 r. zorganizowano ogółem aż 530 tego typu przedsięwzięć – mówi Tomasz Klimecki, prezes zarządu Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie.

Bank w Lututowie angażuje się w życie lokalnej społeczności. Wspiera szkoły, przedszkola, straże pożarne, koła gospodyń wiejskich. Organizuje akcje charytatywne. Każdego roku aktywnie uczestniczy w Szlachetnej Paczce, zbiera żywność dla potrzebujących i dla zwierząt w schroniskach. Zorganizował wielką akcję charytatywną połączoną z ustanowieniem rekordu Polski „Kilometr złotych serc” i wiele innych inicjatyw charytatywnych.

Nowa inwestycja

– Zrównoważoną działalność prowadzimy z uwzględnieniem wpływu na środowisko naturalne – podkreśla Tomasz Klimecki. – Teraz Bank Ochrony Środowiska i Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie sfinansują nowoczesną biogazownię produkującą biometan. Czysta energia, zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko, nowe miejsca pracy – to tylko niektóre korzyści płynące z rozwoju biogazowni. Produkowany w nich biometan rośnie na znaczeniu w sektorze OZE, a nowoczesna instalacja przyczyni się do wzrostu niezależności energetycznej i rozwoju lokalnej gospodarki.

Idź do oryginalnego materiału