BNP Paribas Warsaw SerialCon – pierwszy międzynarodowy festiwal serialowy w Polsce

1 tydzień temu

Pięć dni, siedem sal kinowych i dziewięć wręczonych nagród. Zakończył się pierwszy międzynarodowy festiwal poświęcony serialom w Polsce – BNP Paribas Warsaw SerialCon. To szóste, po pięciu letnich festiwalach filmowych, wydarzenie związane ze sztuką filmową, które wspiera bank. Podczas zakończonego właśnie święta seriali bank był partnerem sekcji „Poza schematem” z produkcjami przełamującymi stereotypy, spotkań z twórcami w ramach „Stars on Stage by BNP Paribas” oraz dwóch nagród – Tomorrow’s Icon, dla młodej, innowacyjnej osoby, która zaproponowała widzom zupełnie nowe spojrzenie oraz Nagrody Publiczności.

– Grupa BNP Paribas wspiera rozwój sztuki filmowej od ponad wieku. W Polsce jesteśmy partnerem pięciu festiwali filmowych. Dołączył do nich szósty, pierwszy w Polsce poświęcony wyłącznie serialom – BNP Paribas Warsaw SerialCon. Lubimy uczestniczyć w pionierskich, przełamujących schematy i innowacyjnych inicjatywach, dlatego z chęcią otwieramy się szerzej na sztukę siostrzaną dla filmu, która wciąż walczy o należne jej miejsce w kulturze. Patrzymy na kulturę szeroko, z przekonaniem, iż jej istotą jest włącznie do dyskursu ważnych tematów, wzmacnianie istotnych dla społeczeństwa wartości przy zachowaniu estetyki i artystycznego kunsztu. A tego twórcom seriali nie można odmówić, co pierwsza edycja festiwalu w pełni udowodniła. Co więcej, festiwal wpisuje się w wartości banku, a w programie znalazły się produkcje wspierające siłę różnorodności – mówi Małgorzata Wasiuk, dyrektorka Strategii Marki i Aktywizacji w Banku BNP Paribas.

Bank BNP Paribas nie tylko pełnił rolę sponsora tytularnego wydarzenia. Był też partnerem sekcji „Poza schematem”, w której prezentowane były produkcje przełamujące stereotypy, promujące inkluzywność i przekraczające granice gatunkowe, a także cyklu spotkań z twórcami, „Stars on Stage by BNP Paribas”. W jego ramach, Marcin Radomski, dziennikarz i krytyk filmowy rozmawiał z Barbarą Wypych, Piotrem Witkowskim, Marią Dębską, Mateuszem Damięckim, Tomaszem Włosokiem, Kornelią Strzelecką i Rafałem Maćkowiakiem. Oprócz tego bank był patronem i sponsorem nagrody Tomorrow’s Icon dla młodej, kreatywnej osoby, która w danym roku zaproponowała nowe i oryginalne, przełomowe spojrzenie na polski serial oraz Nagrody Publiczności. Pierwsze wyróżnienie trafiło do Kamili Tarabury – współtwórczyni, reżyserki i scenarzystki „Absolutnych debiutantów”., a drugie do twórców serialu „1670”.

Dla Banku BNP Paribas warszawski festiwal kończy rok pełen wrażeń związanych z szeroką rozumianą sztuką filmową. Bank, w duchu swojego wieloletniego motta „We Love Cinema”, wspierał latem aż pięć festiwali. Trzy z nich jako partner tytularny: od plenerowego BNP Paribas Kina Letniego Sopot-Zakopane, przez seanse dla prawdziwych koneserów na BNP Paribas Dwa Brzegi, po ekologiczny BNP Paribas Green Film Festival w Krakowie. Dwa pozostałe to uznany Mastercard OFF Camera oraz przełamujący schematy All Inclusive Film Festival w Jastarni.

Pasja Banku BNP Paribas do kina to jednak nie tylko festiwale. Wychodząc naprzeciw prawdziwym miłośnikom filmu Bank proponuje Konto Osobiste z Kartą filmową Visa. Jej użytkownicy otrzymują dostęp do wielu benefitów, w tym 20% zniżki do kin sieci Helios oraz Cinema City, korzyści płynących z Visa Benefit Platform w wersji przygotowanej specjalnie dla nich oraz dodatkowych możliwości podczas festiwali, m.in. zniżki, „fast track”, bezpłatnych leżaków czy popcornu.

Źródło: BNP Paribas Bank.

Idź do oryginalnego materiału