Bon turystyczny 2023- tego nie będzie. Jest inny, znacznie wyższy, o którym wie niewielu Polaków

11 miesięcy temu

Rządzący ostatnio zapowiedzieli jasno- bon turystyczny już się nie pojawi. Rozważa się zupełnie inne rozwiązania. Jest jednak bon, który już obowiązuje, a wielu Polaków o nim nie wie. W rezultacie nie korzysta. Pieniądze są znacznie wyższe niż, te oferowane na wakacje z dzieckiem.

Ten bon oferuje się na zachętę

Polacy są nieco rozczarowani zapowiedzią wiceministra sportu i turystki, który wyjaśnił, iż bon turystyczny już był. Rządzący rozważają inne alternatywy, ale jakie jeszcze nie wiadomo. Taki mechanizm wsparcia dla Polaków cieszył się popularnością, ale o tym, iż nie jest on jedyny, wie niewielu Polaków.

Bon przyznaje się również tym, którzy postanowili o przeprowadzce do innego miasta. To po to, by znaleźć tam pracę. Często nie wiedzą, iż wydatek wiążący się z taką decyzją można sfinansować – dzięki bonu. W rezultacie nie dość, iż mają szansę na pensję co miesiąc, to otrzymają bon zasiedleniowy. Wcale nie mały.

Freepik/gpointstudio

Ile jest do wydania i gdzie się starać o takie dofinansowanie?

Bon zasiedleniowy to rozwiązanie typowo dla Polaków poszukujących pracy. Taki bon zyskują bezrobotni gotowi do pracy bądź założenia działalności gospodarczej w innym miejscu, niż dotychczasowo zamieszkiwali. To znaczne ułatwienie i pomoc w nowym miejscu, bo w grę wchodzą spore pieniądze, których zwykle bezrobotni nie mają do wydania.

Zwykła przeprowadzka z Tomaszowa Mazowieckiego do Łodzi, gdzie na bezrobotnego czeka praca to bon od starosty w wysokości do 200% przeciętnego wynagrodzenia. To wynosi obecnie 7124,26 zł. Trzeba jednak spełnić kilka dodatkowych warunków:

-być zarejestrowanym jako bezrobotny,
– nie ukończyć 30. roku życia,
– zdecydować się na pracę poza miejscem swojego zamieszkania.

Starosta zatwierdzi taki wniosek o bon zasiedleniowy, jeżeli:

– za wykonywanie pracy osoba ta otrzyma wynagrodzenie wyższe niż minimalna oraz z tego tytułu będzie opłacać składki na ubezpieczenie społeczne,
– odległość od miejsca dotychczasowego zamieszkania do miejsca, w którym bezrobotny zamierza zamieszkać, wyniesie co najmniej 80 km lub dojazd do niej i powrót przekracza 3 godziny dziennie,
– osoba otrzyma zatrudnienie minimalnie przez 6 miesięcy.

Po wydaniu pozytywnej decyzji wystarczy podpisać specjalną umowę ze starostą, by go otrzymać. Wniosek o wypłatę bonu zasiedleniowego można pobrać ze strony adekwatnego urzędu pracy. NIE PRZEGAP: Polacy doczekają się kolejnego świadczenia. Dla kogo tym razem i jaki duży dodatek?

Idź do oryginalnego materiału