Ostatnia aktualizacja: 23.06.2023
LEADERSHIP EXCELLENCE SUMMIT to kolejna, trzecia już edycja wyjątkowej konferencji w formule online, adresowanej do liderów zespołów i menedżerów, która w czerwcu 2023 roku odbyła się pod nazwą 4 PERSPEKTYWY SKUTECZNEGO LIDERA. Organizatorem konferencji była Grupa LP, w skład której wchodzą takie marki, jak Leanpassion – lider kompleksowych i skutecznych transformacji firm i ludzi, Youniversity – streamingowy serwis rozwojowy oraz Sherlock Waste – wsparty technologią system doskonalenia organizacji. Grupa LP to synergia doświadczenia, technologii oraz nowoczesnego sposobu nauki i rozwoju. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia!
Konferencja miała miejsce 15 czerwca 2023. Dla uczestników przygotowaliśmy ciekawą i inspirującą agendę, zapewniliśmy również udział najlepszych ekspertów. Wśród prelegentów znaleźli się: Radek Drzewiecki, CEO Leanpassion Group, Maciej Molczyk, Partner Zarządzający w Leanpassion, Anna Morzy-Brzosko, Head of Blended Learning w Youniversity oraz Bartosz Długokęcki, CEO Sherlock Waste.
Podczas konferencji online było z nami ponad 850 aktywnych uczestników. Dziękujemy!
W Agendzie znalazły się takie obszary, jak m.in.:
Tworzenie kontekstu biznesowego, który nadaje sens istnienia i buduje poczucie przynależności.
Podłączanie ludzi do stworzonej misji i wizji, czyli wszystko o świadomym przywództwie.
Sposoby na efektywnie zarządzanie procesami.
Angażowanie zespołu w sposób, który pozwoli jednocześnie przełożyć to zaangażowanie bezpośrednio na efekty biznesowe.
Budowanie skutecznych systemów sugestii, w których większość ludzi angażuje się w ciągłe doskonalenie, rozwiązywanie problemów i w innowacje.
Spis treści:
- Zacznij od fundamentów: misja, wizja, strategia
- Podłącz ludzi do strategii – świadome przywództwo
- Osiągaj spektakularne wyniki – skuteczne zarządzanie
- Zaangażuj ludzi w doskonalenie – technologia i…
- Powerful Leadership Program
Zobacz też: 10 zasad strategicznego przywódcy [Artykuł]
Leadership Summit to jedyna konferencja w Polsce o tematyce Leadership w ujęciu strategicznym. Wspólnie z naszymi ekspertami spojrzeliśmy na proces podłączania ludzi do procesu ciągłego doskonalenia z 4 różnych perspektyw lidera.
___________________________________________________________________________________________
Zacznij od fundamentów: misja, wizja, strategia
Radek Drzewiecki, CEO LP Group
___________________________________________________________________________________________
Zrozumienie misji, wizji i strategii to bezcenny kapitał współczesnych organizacji. 90% zarządzających nie rozumie różnicy pomiędzy misją, wizją i strategią, dlatego w swoim wystąpieniu Radek Drzewiecki pochyla się nad znaczeniem, rolą i istotą tych pojęć.
Od lat większość firm, niezależnie od branży, posiada te same problemy biznesowe. Są to podział na tych co zarządzają i tych, co pracują, improwizowane przywództwo oraz opieranie się – choćby podczas podejmowania istotnych decyzji biznesowych – na opiniach, zamiast szukania faktów.
90% zarządzających nie rozumie różnicy pomiędzy misją, wizją i strategią, dlatego w swoim wystąpieniu Radek Drzewiecki pochyla się nad znaczeniem, rolą i istotą tych pojęć. To jest ogromny kapitał merytoryczny, ponieważ większość ludzi niestety myli te pojęcia, lub w ogóle ich nie rozumie.
Wystąpienie wprowadza odbiorcę w czasy, w których w tej chwili żyjemy. Wiele zmian, wśród nich rewolucja technologiczna, to rzeczy, których się spodziewaliśmy, iż nadejdą, a jednak nie jesteśmy do nich przygotowani…
Łatwo jest być kapitanem statku na niewzburzonym morzu. Niestety, w tej chwili w większości biznesów mamy sztorm za sztormem. Aby być menedżerem w takich warunkach, trzeba mieć wysoki poziom umiejętności adaptacji, dość dużą odporność na stres, umieć zająć się sobą, dowozić wyniki, a do tego potrafić zająć się ludźmi.
Dlaczego trzeba i jak zacząć od podstaw, by na silnych fundamentach zbudować wybitną organizację, konkurencyjną i odporną na to, co nieprzewidywalne?
Wystąpienie Radka Drzewieckiego dostępne jest w formie zapisu video wyłącznie w streamingowym serwisie rozwojowym Youniversity.be. jeżeli jeśli nie korzystasz z naszego serwisu, subskrypcję wykupisz TUTAJ
O Prelegencie:
Radek Drzewiecki, CEO LP Group
Od ponad 20 lat skutecznie przeprowadza transformacje Lean, zajmuje się strategią i kulturą organizacyjną, przywództwem oraz zwiększaniem efektywności firm i ludzi. Jest autorem 5-krokowego procesu budowania Strategii Lean, która odchodzi od stereotypowego postrzegania Lean jako narzędzi i projektów wdrożeniowych, a kładzie nacisk na transformację opartą na ciągłym doskonaleniu procesów i zaangażowaniu ludzi oraz twórcą modelu przywództwa Leadership 734.
Pomysłodawca i założyciel Youniversity.be, streamingowego serwisu rozwojowego oraz aplikacji SherlockWaste.com, innowacyjnego systemu doskonalenia firmy.
Twórca podcastu Skuteczny CEO oraz autor bestsellerowej książki biznesowej Strategia Lean. Dlaczego w WIELKICH firmach ludzie nie mogą doczekać się PONIEDZIAŁKÓW.
___________________________________________________________________________________________
Podłącz ludzi do strategii – świadome przywództwo
Anna Morzy-Brzosko, Head of Blended Learning w Youniversity
___________________________________________________________________________________________
Anna Morzy-Brzosko prezentuje inspirujące sposoby na skuteczne podłączanie pracowników do strategii firmy oraz większą efektywność w osiąganiu zakładanych celów biznesowych. Poznaj, czym w praktyce jest świadome przywództwo oraz przywództwo bliskości.
Współcześnie dużo uwagi poświęca się przywództwu bliskości. Czy to nowa moda, czy raczej poważny trend, który wkracza na scenę leadershipu? Dzięki byciu blisko w biznesie budujemy relacje z pracownikami, wspólnie rozwiązujemy problemy lub wspieramy zespół w ich rozwiązywaniu.
W swoim wystąpieniu Ania wyjaśnia, jak podłączyć pracowników pod wypracowaną wcześniej misję, wizję i strategię organizacji. Prezentuje, jakie postawy służą budowaniu empatycznego przywództwa.
Kiedy jako liderzy jesteśmy blisko, rozumiemy siebie i swoje potrzeby, podjęliśmy decyzję, iż chcemy robić to, co robimy, w związku z tym chcemy być również blisko ludzi, aby cały kontekst biznesowy przełożyć na codzienne działania naszego zespołu.
Pracownicy powinni rozumieć i identyfikować się z misją, wizją, wartościami firmy a także być świadomi tego, jak ich codzienna praca wspiera realizację strategii firmy. Jako menedżerowie, liderzy, budujemy kulturę organizacyjną, kaskadując (przenosząc) cele strategiczne na poszczególne poziomy w organizacji, do poziomu zespołów i indywidualnych pracowników. Nie osiągniemy tego zamykając się w salce na spotkaniach, warsztatach, widząc swój zespół tylko w momencie rozliczania ich z wyników.
Lider musi wykazywać się odpowiednią postawą, która zaspokoi potrzebę przynależności jego zespołu. Ludzie chcą przynależeć do czegoś większego niż oni sami, widzieć i rozumieć sens tego, co robią.
Rolą przywództwa bliskości jest to, aby zacząć od autodiagnozy: czy chcę być liderem w tej firmie i w jaki sposób mogę pomóc mojemu zespołowi, każdemu z jego członków, podjąć decyzję, iż dla nich to jest również to miejsce, ten czas, to co chcą robić. Innymi słowy to stworzenie takiego środowiska pracy, w którym każdy pracownik świadomie podejmuje decyzję i wspiera misję, wizję, i strategię firmy.
Dzięki prezentacji Ani poznasz najważniejsze elementy sukcesu firmy, takie jak rola charyzmatycznego przywództwa i skutecznego zarządzania. Dowiesz się, jaką rolę pełnią liderzy i menedżerowie oraz jakie są najważniejsze oczekiwania pracowników wobec swoich bezpośrednich przełożonych. Ania przedstawi też trzy typy relacji z pracownikami oraz koncepcję odwróconej piramidy przywództwa. Odpowie na najważniejsze pytanie, czy każdy może być liderem oraz jak ego i empatia menedżera wpływają na efektywność jego przywództwa.
Wystąpienie Ani Morzy-Brzosko dostępne jest w formie zapisu video wyłącznie w streamingowym serwisie rozwojowym Youniversity.be. jeżeli jeśli nie korzystasz z naszego serwisu, subskrypcję wykupisz TUTAJ
O Prelegentce:
Anna Morzy-Brzosko, Head of Blended Learning w Youniversity
Posiada ponad 14-letnią praktykę zawodową w obszarze Global Business Services (GBS), gdzie kierowała zespołami dostarczającymi wartość międzynarodowym klientom zewnętrznym i wewnętrznym, specjalizując się w optymalizacji procesów, zmianach organizacyjnych oraz wdrożeniach nowych technologii. Jako miłośniczka zdobywania wiedzy ukończyła szkolenia w polskich i międzynarodowych instytucjach, natomiast liczy się dla niej przede wszystkim praktyczny wymiar tego przedsięwzięcia – użyteczność dla rozwoju świadomości ludzi. Płynnie posługuje się czterema językami, co umożliwia jej na współpracę z zagranicznymi podmiotami.
___________________________________________________________________________________________
Osiągaj spektakularne wyniki – skuteczne zarządzanie
Maciej Molczyk, Partner Zarządzający w Leanpassion
___________________________________________________________________________________________
Maciej Molczyk, ekspert w dziedzinie skutecznego zarządzania, dzieli się wiedzą i doświadczeniem w zarządzaniu oraz udziela wskazówek, jak skutecznie mobilizować zespół do realizacji postawionych celów. najważniejsze strategie i narzędzia, które pomagają liderowi osiągać znakomite rezultaty.
Przywództwo bliskości pozwala na bycie lepszym liderem, ale głównym zadaniem lidera jest dowożenie wyników. Jesteśmy w stanie połączyć te dwa wyzwania liderskie, czyli być blisko ludzi a jednocześnie realizować cele biznesowe firmy, jeżeli świadomie podejdziemy do procesów.
4 perspektywy lidera są elementami nieodłącznymi. Nie da się być skutecznym liderem, jeżeli ten doskonale przewodzi, podłącza ludzi do strategii firmy, ale z drugiej strony zapomina o tym, iż naprawdę odpowiada też za efektywność procesów, tak zwaną „codzienną bieżączkę”.
W inauguracyjnym wystąpieniu Radek Drzewiecki prezentował, w jaki sposób stworzyć DNA organizacji, które stanowi podstawę budowania kultury organizacyjnej. W kolejnej prelekcji Ania Morzy-Brzosko skoncentrowała się na przywództwie bliskości, w jaki sposób lider powinien przewodzić, rozumieć perspektywę pracowników, ich oczekiwań zarówno względem firmy, jak i bezpośredniego przełożonego oraz budować poczucie przynależności do zespołu i do firmy. Trzecią perspektywą skutecznego lidera jest skuteczne zarządzanie i właśnie tego pragmatycznego podejścia do pracy lidera na co dzień dotyczy wystąpienie Macieja.
Zarządzanie, czyli sposób pracy lidera na co dzień nie jest łatwe. Bardzo ważnym aspektem jest wydajność i efektywność, a z drugiej strony zaangażowanie i satysfakcja pracowników. W tym wystąpieniu dowiesz się, w jaki sposób lider może odnaleźć się trudnych czasach, poradzić sobie z wyzwaniami codziennej pracy uwzględniając aspekt dotyczący procesów. Ważna jest refleksja odnośnie do tego, jak wyglądają nasze procesy na co dzień. Warto zatrzymać się i wspólnie z zespołem spojrzeć na procesy z innej perspektywy, by zastanowić się, czy to co robimy dodaje wartość. Może można coś zrobić lepiej, a może inaczej?
W wystąpieniu poznasz wiele skutecznych metod analitycznych, które pomagają w przyjrzeniu się naszym procesom. Wszystko zostanie uwiarygodnione realnym studium przypadku jednego z klientów Leanpassion.
Wystąpienie Macieja Molczyka dostępne jest w formie zapisu video wyłącznie w streamingowym serwisie rozwojowym Youniversity.be. jeżeli jeśli nie korzystasz z naszego serwisu, subskrypcję wykupisz TUTAJ
O Prelegencie:
Maciej Molczyk, Partner Zarządzający w Leanpassion
Mimo ponad dziesięciu lat spędzonych w Leanpassion nie przestaje fascynować go, jak bardzo wraz z biegiem transformacji zmieniają się zarówno organizacje jak i ludzie biorący w nich udział. Docenia możliwość uczestniczenia w transformacjach i wspierania firm w osiąganiu celów biznesowych dzięki Strategii Lean, która trwale angażuje wszystkich pracowników w identyfikację i eliminację marnotrawstw. Od 2009 roku związany z Leanpassion. Przeprowadził już ponad 30 zakończonych sukcesem transformacji, kładąc nacisk na trwałą zmianę postaw i zachowań.
___________________________________________________________________________________________
Zaangażuj ludzi w doskonalenie – technologia i…
Bartosz Długokęcki, CEO Sherlock Waste
___________________________________________________________________________________________
Ekspert w dziedzinie wsparcia biznesu nowoczesną technologią dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w angażowaniu ludzi w proces doskonalenia oraz wskazuje, jak istotną rolę w tym procesie odgrywa technologia. Sprawdź, jak wykorzystać technologiczne innowacje w procesie doskonalenia zespołu.
Temat technologii i sztucznej inteligencji zdobywa dominującą pozycję w wielu organizacjach, ułatwiając wykonywanie zadań i osiąganie celów biznesowych w sposób szybszy i bardziej efektywny. Aby pozostać konkurencyjnymi na rynku, a dodatkowo radzić sobie z kryzysem zaangażowania, organizacje muszą zaakceptować to, iż rewolucja technologiczna jest już faktem. Ważne jest, aby ją sprytnie wykorzystać.
W swoim wystąpieniu CEO Sherlock Waste, wspartego technologią systemu doskonalenia organizacji, opowiada o tym, jak połączenie technologii, świadomego przywództwa i skutecznego zarządzania może ponadprzeciętnie podnieść zaangażowanie pracowników w doskonalenie i realizację celów firmy.
Technologia, jak każde narzędzie, zależy od wielu czynników. Poza funkcjonalnością, największy wpływ na sukces mają ludzie, który z tej technologii korzystają. Ważna jest kultura organizacyjna, którą ta technologia ma wspierać, ale najważniejszy jest konkretny lider, które ma to konkretne narzędzie wykorzystać w konkretnym celu.
Wystąpienie Bartka pomoże Ci zrozumieć, jak z wykorzystaniem technologii skutecznie zaangażować pracowników oraz jak sprawić, by ludzie przyczyniali się do tworzenia innowacyjnych rozwiązań i rozwoju biznesu, czyli jak technologia może przyczynić się do tego, by być lepszym liderem i faktycznie angażować ludzi w doskonalenie.
Wystąpienia podczas Leadership Excellence Summit 2023 układają się w historię 4 perspektyw skutecznego lidera, które są ze sobą powiązane. Ostatnia prezentacja podczas konferencji, która mówi o tym, jak stworzyć synergię technologii, świadomego przywództwa i skutecznego zarządzania, jest dopełnieniem całości, która adresuje wszystko to, czego potrzebują do działania skuteczne organizacje i skuteczni liderzy.
Wystąpienie Bartka Długokęckiego dostępne jest w formie zapisu video wyłącznie w streamingowym serwisie rozwojowym Youniversity.be. jeżeli jeśli nie korzystasz z naszego serwisu, subskrypcję wykupisz TUTAJ
O Prelegencie:
Bartosz Długokęcki, CEO Sherlock Waste
Absolwent Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Zarządzania Produkcją na Politechnice Wrocławskiej. Doskonały przykład na to, iż tam, gdzie jest pasja i wewnętrzna motywacja, nie ma granicy pomiędzy produkcją a usługami. W dotychczasowej karierze wspierał klientów w transformacjach procesów. Od 2011 roku związany z Leanpassion. Przez ponad 11 lat doskonaląc procesy operacyjne u klientów wypracował wymierny efekt w postaci ponad 25 mln EUR oszczędności. Po latach pracy z ludźmi podjął się nowego wyzwania. w tej chwili jest CEO Sherlock Waste, liczącym się ekspertem w obszarze wsparcia biznesu nowoczesną technologią.
POWERFUL LEADERSHIP
Zwieńczeniem Konferencji była premiera najnowszego certyfikowanego programu rozwojowego Powerful Leadership. Poznaj szczegóły najbardziej praktycznego ze wszystkich programu leadershipowego.
O Programie:
Powerful Leadership to pierwszy program rozwojowy współtworzony przez trzy podmioty Grupy LP: Leanpassion – lidera kompleksowych i skutecznych transformacji firm i ludzi, Youniversity – streamingowego serwisu rozwojowego oraz Sherlock Waste – wspartego technologią systemu doskonalenia organizacji. Ta wyjątkowa kooperacja pozwoliła na uzyskanie synergii doświadczenia, technologii i nowoczesnego sposobu nauki i rozwoju.
Powerful Leadership dedykowany jest menedżerom i liderom, a koncentruje się na 4 perspektywach przywództwa odpowiedzialności modelu SFIA. To składający się z 12 modułów program wsparty narzędziami rozwojowymi lidera Lumina Spark, Leadership 734, aplikacją Sherlock Waste oraz serwisem rozwojowym Youniversity.
W ramach programu otrzymujesz:
- 12 modułów Powerful Leadership
Opracowanych w oparciu o globalny model kompetencji SFIA - Youniversity.be
6-miesięczny dostęp do streamingowego serwisu z serialami i filmami rozwojowymi - Powerful Leadership Guidebook
Praktyczny podręcznik dla liderów - Badanie Lumina Spark
Diagnoza i personalizowany raport - Digital Lider
6-miesięczny dostęp do aplikacji Digital Lider - Sherlock Waste
Dostęp do narzędzia Digital Boardmeetings - Certyfikat
Potwierdzający udział i zdobyte umiejętności - Bluza Powerful Lidera
Szczegóły programu:
- start: 16 października 2023
- czas trwania: 4 miesiące
- cena regularna: 15 997 PLN netto
Do końca wakacji Program dostępny będzie w atrakcyjnej cenie. Wejdź na stronę powerfulleadership.pl i sprawdź, jaka jest aktualna promocja.