Nauczyciele niezadowoleni. "Lekarze zarabiają tyle w miesiąc, co my w rok"

2 godzin temu
Zdjęcie: Kobieta siedzi samotnie przy szkolnym biurku z głową w dłoniach, na tle pustej zielonej tablicy.


Związki zawodowe nauczycieli są rozczarowane tym rokiem szkolnym, a głównym powodem jest dalszy brak zajęcia się ustawą, która powiązuje wynagrodzenia nauczycieli z średnią krajową. Nie pomaga fakt, iż zaproponowane podwyżki dla nauczycieli na przyszły rok wynoszą 3 proc., co zdaniem związków zawodowych jest bardziej wyrównaniem inflacyjnym, niż podwyżką.
Idź do oryginalnego materiału