Nowość! Śmierć 49-latka na rusztowaniu w Jastrzębiej Górze

wbijamszpile.pl 5 dni temu

W Jastrzębiej Górze doszło do tragicznego wypadku na budowie, w wyniku którego zginął 49-letni mężczyzna. Pomimo natychmiastowej interwencji ratowników medycznych, życie pracownika nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło przed południem, około godziny 12.00. Oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Pucku, asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, poinformowała PAP o szczegółach tragicznego incydentu. Według relacji świadków i zgłoszeń, mężczyzna pracujący na budowie spadł z kilku kondygnacji. Jego upadek został częściowo zamortyzowany przez rusztowanie na wysokości pierwszego piętra, gdzie zawisł nieprzytomny.

Ratownicy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, natychmiast podjęli resuscytację. Niestety, mimo ich wysiłków, życia 49-latka nie udało się uratować. Policjanci obecni na miejscu zdarzenia przeprowadzili wstępne ustalenia, które wskazują, iż mężczyzna upadł podczas pracy na rusztowaniu i utracił przytomność.

Śledztwo w sprawie wypadku w Jastrzębiej Górze

Policja kontynuuje dochodzenie w celu wyjaśnienia dokładnych przyczyn tego tragicznego zdarzenia. w tej chwili badane są różne wersje wydarzeń, w tym to, czy doszło do zaniedbań w zakresie bezpieczeństwa pracy na budowie. Nie wiadomo jeszcze, czy przyczyną upadku była usterka techniczna rusztowania, czy też inne czynniki, takie jak brak odpowiednich zabezpieczeń.

Wypadki na budowach to poważny problem, z którym borykają się firmy budowlane w całej Polsce. Zgodnie z przepisami, pracownicy wykonujący zadania na wysokościach powinni być wyposażeni w odpowiedni sprzęt zabezpieczający, a pracodawcy zobowiązani są do regularnych kontroli stanu technicznego rusztowań.

Pracodawcy odpowiedzialni za bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo na budowach to jedno z kluczowych zagadnień w branży budowlanej. Przepisy prawa jasno określają, iż pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia pracownikom odpowiednich warunków pracy. Obejmuje to nie tylko dostarczenie sprzętu ochronnego, ale również szkolenia z zakresu BHP oraz nadzór nad stanem technicznym rusztowań i innych konstrukcji wykorzystywanych w trakcie prac.

W tym przypadku, śledztwo policyjne oraz kontrole Państwowej Inspekcji Pracy mogą ujawnić, czy wszystkie wymogi bezpieczeństwa zostały spełnione. o ile okaże się, iż doszło do naruszeń, pracodawca może ponieść poważne konsekwencje prawne.

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!
Idź do oryginalnego materiału