
24-godzinny strajk ostrzegawczy, związany z przyjętym przez rząd projektem zmiany w finansowaniu mediów publicznych, trwa od północy w poniedziałek w czeskiej telewizji i radiu publicznym. Zamiast środków z abonamentu TV i radio mają dostawać pieniądze z budżetu.