Silna i zaangażowana Marka Pracodawcy! ORLEN z nagrodą Friendly Workplace 2024

2 miesięcy temu

Ponowne uhonorowanie nagrody firmy ORLEN S.A. nagrodą “Friendly Workplace®” to wyraz uznania za imponujące osiągnięcia w tworzeniu przyjaznego miejsca pracy, które skupia się na szeroko pojętym rozwoju i dobrostanie pracowników. Z entuzjazmem i uznaniem obserwujemy, jak ORLEN S.A. wykorzystuje szeroki wachlarz inicjatyw, by wspierać swoje zespoły na wielu płaszczyznach, stając się wzorem do naśladowania w branży. Kultura organizacyjna w ORLEN S.A. to wynik strategicznie przemyślanych działań, takich jak kompleksowe programy rozwojowe, które umożliwiają pracownikom zdobywanie nowych kompetencji przygotowujących ich na wyzwania przyszłości. Projekt “Project Excellence Centre” czy wsparcie programów digitalizacji są idealnymi przykładami tego, jak firma inwestuje w rozwój swoich pracowników, niezależnie od ich stanowiska.

Work-life balance i zdrowie fizyczne oraz psychiczne pracowników to kolejne obszary, w których ORLEN S.A. wyznacza standardy. Inicjatywy takie jak “Dzień Doceniania Pracownika” czy “Festiwal Różnorodności” stanowią o sile zaangażowania firmy w budowanie zgranego i zdrowego środowiska pracy.

Szczególnie godne pochwały są także programy dedykowane, które ORLEN S.A. wdrożył w odpowiedzi na indywidualne potrzeby pracowników, takie jak wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami w ramach programu “Dostępny ORLEN” czy kontynuacja programu “Pracodawca Przyjazny Rodzinie”.

Kompleksowe podejście do rozwoju kariery, wsparcie zdrowia psychicznego i fizycznego, dbałość o integrację i równowagę między życiem prywatnym a zawodowym są dowodem na to, iż ORLEN S.A. nieustannie dąży do doskonalenia swojego środowiska pracy.

Wyrazy uznania dla ORLEN S.A. za tak skuteczne i inspirujące podejście, które bez wątpienia przyczynia się do wzrostu zaangażowania i satysfakcji pracowników, a także przekłada się na sukces całej organizacji i w tworzeniu silnej Marki Pracodawcy.

Chciałbym złożyć gratulacje dla Działu HR ORLEN S.A., którego zaangażowanie i pasja w kształtowaniu wyjątkowej kultury organizacyjnej są najważniejsze dla sukcesu firmy. Jesteśmy dumni, iż możemy ponownie uhonorować ORLEN S.A. nagrodą “Friendly Workplace®”, podkreślając jej zasługi w tworzeniu miejsca, gdzie praca staje się prawdziwą pasją.

Michał Biały
Dyrektor Zarządzający
Friendly Workplace® / MarkaPracodawcy.pl


"Friendly Workplace" w ORLEN S.A.

PROGRAMY ROZWOJOWE

ORLEN tworzą specjaliści z wielu różnorodnych obszarów, którzy w swojej pracy realizują wyjątkowe zadania i mają realny wpływ na działalność firmy. Duże — często międzynarodowe projekty, obfitujące w inspirujące wyzwania i ekscytujące możliwości rozwoju — dostają pracownicy zarówno w obszarach biznesowych, jak i produkcyjnych. Kierowanie innowacyjnymi projektami lub kooperacja przy ich realizacji, niezależnie od miejsca w organizacji, daje możliwość zdobycia wiedzy i unikatowego doświadczenia.

Ważnym drogowskazem dla projektów rozwojowych są kompetencje przyszłości opisane w Modelu kompetencji Grupy ORLEN, wspierające ścieżki rozwoju koncernu multienergetycznego. Co więcej, nasi pracownicy podczas Rozmowy Rozwojowej, czyli procesu corocznego opracowania i przeglądu indywidualnych planów rozwoju, mogą korzystać z rozmaitych form rozwoju w zależności od potrzeb czy preferowanych stylów poznawczych. Oferowana różnorodność narzędzi jest wyrazem naszego przekonania, iż rozwijać się można w każdym czasie i miejscu, a wszystko zależy od potrzeb i aktywności.

W 2023 roku kontynuowane były programy w zakresie zarządzania projektami – w ramach projektu „Project Excellence Centre”, kształcenia kompetencji menedżerskich oraz rozwijającymi kompetencje cyfrowe i analizy big data.

Pracownicy korzystali z różnorodnej i szerokiej oferty działań rozwojowych. Uczestniczyli w szkoleniach specjalistycznych (otwartych i zamkniętych) projektowanych ściśle pod kątem potrzeb merytorycznych danego obszaru lub pracownika, a także w studiach podyplomowych, MBA oraz poszerzali i wymieniali z innymi wiedzę o rynku poprzez udział w konferencjach i wydarzeniach branżowych.

Podobnie jak w latach ubiegłych kontynuowane były programy wspierające kulturę bezpieczeństwa pracy, szkolenia w zakresie bezpiecznej jazdy, pierwszej pomocy oraz szkolenia obligatoryjne. Kontynuowano również naukę języków obcych w ramach różnych kursów tematycznych.

Ważnym punktem oferty rozwojowej były szkolenia w zakresie wspierania różnorodności. Jednym z istotnych projektów z tego zakresu był „Festiwal różnorodności”, w ramach którego zrealizowano m.in. szkolenia w zakresie budowania różnorodnych zespołów, zarządzania pokoleniem BB, X, Y, Z oraz różnic w stylach komunikacji każdego pokolenia.

Kontynuowane były także programy kierowane do Obszaru Produkcji dla mistrzów oraz inżynierów. Realizowane były warsztaty w zakresie kultury bezpieczeństwa i umiejętności radzenia sobie ze stresem w nagłych przypadkach, asertywności.

Ważną częścią programów rozwojowych były szkolenia w zakresie etyki oraz polityki antykorupcyjnej. Pracownicy mogli korzystać także z oferty rozwojowej w ramach szkoleń wewnętrznych z zakresu komunikacji interpersonalnej i współpracy, negocjacji, nastawienia na rozwój oraz szkoleniach tematycznych wchodzących w zakres strategii ESG.

Jednym z istotnych narzędzi rozwoju wykorzystywanym w ORLEN jest platforma e-learningowa, wspierająca procesy szkoleniowo-rozwojowe poprzez szeroką i różnorodną bibliotekę. Szkolenia udostępniane pracownikom w tej formule budują wewnętrzną bazę wiedzy oraz wspierają jej transfer. Dzięki mobilnej wersji platformy możliwe jest korzystanie z zasobów wiedzy w dogodnym dla pracownika czasie i miejscu.

Kontynuowany był także program rozwoju kadry menedżerskiej, w ramach którego poza kompetencjami dotyczącymi zarządzania zespołem ważne miejsce zajęły szkolenia pogłębiające zagadnienia związane z budowaniem odpowiedzialności w zespołach, wspieraniem różnorodności i inspirowaniem do dialogu oraz tematyki budowania empatycznego i autentycznego przywództwa.

Dodatkowo menedżerowie uczestniczyli w obowiązkowych szkoleniach w zakresie prawa pracy i czasu pracy oraz przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji. Ważnym elementem kształcenia kadry menedżerskiej były także szkolenia w zakresie Kodeksu etyki Grupy ORLEN, kultury doceniania, budowania kultury odpowiedzialności za wyniki. Programy obejmują wszystkich menedżerów, w tym nowo awansowanych.

PROGRAMY DEDYKOWANE

Kontynuujemy dotychczas realizowane aktywności w ramach podejścia firmy do work life-balance, oferowanych benefitów czy budowania relacji z pracownikami. Więcej w tym temacie opisywaliśmy w ubiegłym roku — zapraszamy do lektury

Poniżej przedstawiamy wybrane inicjatywy, które zostały zrealizowane w ostatnim roku (nowe i kontynuowane):

  • Program Pracodawca Przyjazny Rodzinie — autorski program, w ramach którego oferujemy szereg dodatkowych benefitów mających na celu wspieranie równowagi w życiu prywatnym i zawodowym (wykraczającym poza te wynikające wyłącznie z Kodeksu Pracy). W ostatnim czasie: 1) rozszerzyliśmy dodatkowe dni na opiekę nad rodzicami/teściami o opiekę nad innymi członkami rodziny (rodzicami / teściami / dziadkami / współmałżonkiem / partnerem / dzieckiem powyżej 14 lat), 2) znieśliśmy limit wiekowy we wniosku na opiekę nad dzieckiem z niepełnosprawnością.
  • Dzień Doceniania Pracownika — akcja zachęcająca pracowników do życzliwości poprzez powiedzenie miłego słowa koleżankom i kolegom, a także przełożonym i podwładnym. Wyrazy uznania, docenienia lub podziękowania można było wysłać, wykorzystując specjalne szablony podziękowań dostępne w intranecie. Pracowników zachęcano także do pielęgnowania kultury doceniania każdego dnia.
  • Dni Etyki – mają na celu promowanie wartości Grupy ORLEN oraz wzmacnianie proetycznej postawy i przełożenie ich na codzienną pracę zawodową. W ramach wydarzenia realizowane są różne aktywności, tj. webinary z ekspertami z dziedziny psychologii i biznesu, podczas których uczestnicy mogli poszerzyć wiedze z zakresu etyki, życzliwości, empatii oraz doceniania.
  • Konkurs „Etyczny Bohater” – którego celem jest promowanie etycznych zachowań zarówno wśród pracowników, jak i kadry zarządzającej ORLEN S.A. Zwycięzców wyłoniono spośród zgłoszonych pracowników, którzy reprezentują wysokie standardy etyczne i cieszą się powszechnym szacunkiem.
  • Festiwal Różnorodności — celem festiwalu jest pokazanie siły różnorodności, która wykorzystywana jest w codziennej pracy. Pracownicy mogli skorzystać z różnych aktywności, m.in. szkoleń i wykładów tematycznych prowadzonych przez uznanych trenerów oraz warsztatów stacjonarnych na temat wrażliwości na niepełnosprawność, połączonych z ćwiczeniami praktycznymi, podczas których uczestnicy mogli osobiście doświadczyć danego rodzaju niepełnosprawności. „Festiwal Różnorodności” został wpisany do raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2023”.

W celu promocji różnorodności i inkluzywności w organizacji, a także budowania tolerancyjnego i wolnego od uprzedzeń środowiska pracy, w 2024 roku powstał Dostępny ORLEN — program działań na rzecz osób z niepełnosprawnością. W ramach programu podejmowane są działania mające na celu m.in.:

  • zwiększenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnością,
  • zbudowanie społeczności osób z niepełnosprawnością, w celu wzajemnego wsparcia,
  • uwrażliwienie i budowanie świadomości pracowników w zakresie niepełnosprawności.

W lutym br. uruchomiono specjalną skrzynkę mailową oraz otworzono stały punkt konsultacyjny w zakresie niepełnosprawności. Ponadto w intranecie utworzono specjalną zakładkę na stronie Obszaru Kadr: „Dostępny ORLEN”. Znajdują się tam materiały informacyjne, podręczniki, infografiki, najnowsze publikacje i aktualności w zakresie niepełnosprawności.

Zorganizowaliśmy kolejną edycję Tygodnia well-beingu – związanego z szeroko pojętym zdrowiem oraz dobrym samopoczuciem. Pracownicy mogli skorzystać z wielu aktywności m.in.: z zakresu zdrowia, aktywności fizycznej oraz wsparcia psychologicznego. Odbyły się także webinary związane z tą tematyką.

ZDROWE I BEZPIECZNE ŚRODOWISKO PRACY

Jesteśmy firmą stabilną, o długiej historii oraz strategicznym znaczeniu dla gospodarki. Promujemy kulturę bezpieczeństwa oraz wysoką jakość standardów działania. Wskazane inicjatywny w kwestionariuszu z 2023, dotyczące zdrowego miejsca pracy są przez cały czas kontynuowane. Więcej na ten temat można przeczytać w opisie z ubiegłego roku — zapraszamy do lektury

Ponadto w trosce o dobrostan psychiczny menedżerów, Pracownia Badań i Wsparcia Psychologicznego ORLEN S.A. przygotowała materiał psychoedukacyjny, tj. poradnik pt. „Jak budować odporność psychiczną swoją, jak i swoich pracowników?”, który będzie wsparciem w zakresie wzmacniania zdrowia psychicznego.

W 2023 i 2024 zorganizowano akcje profilaktyczne w miejscu pracy mające na celu m.in. ułatwienie dostępności do badań, edukację w zakresie zdrowego trybu życia oraz przypomnienie o konieczności regularnego badania się. W ww. latach odbyły się:

  • badania laboratoryjne – markery nowotworowe
  • badania w kierunki retinopatii
  • USG tarczycy
  • warsztat Zioła dla Zdrowia
  • masaże biurowe
  • konsultacje fizjoterapeuty
  • elektrostymulacja mięśni.

Również Fundacja ORLEN, która chcąc poprawić stan zdrowia pracowników Grupy ORLEN i zadbać o profilaktykę, w ramach dedykowanego programu „Zadbaj o formę z Fundacją ORLEN”, przygotowała m.in. bezpłatne zajęcia fitness, ćwiczenia relaksacyjne redukujące stres i ćwiczenia, które pozwolą zredukować nieświadome napięcia w ciele i zrelaksują układ nerwowy, ale także kilkanaście materiałów podpowiadających jak zadbać o swoje zdrowie.

„Badajmy się!” – program profilaktyki zdrowotnej dla pracowników Grupy ORLEN, który organizuje Fundacja ORLEN. W ramach programu pracownicy mogą skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji np. mammografii, cytologii, USG piersi, USG jamy brzusznej, dermatoskopii, spirometrii. Dodatkowo mogą wziąć udział w warsztatach edukacyjnych, zbiórkach, marszach czy biegach. Wiele wydarzeń odbywa się w miesiącach świadomości profilaktyki onkologicznej – październiku (Różowy październik) i listopadzie (Movember).

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Poniżej prezentujemy wybrane nagrody doceniające nas jako pracodawcę:

  • Top Employer Polska – nieprzerwanie od 2012 uzyskujemy ten tytuł. W 2024 znaleźliśmy się na 4 miejscu wśród wyróżnionych firm.
  • Pracodawca dla Inżyniera – w 2024 znaleźliśmy się na 4 miejscu w tym prestiżowym rankingu.
  • Podczas targów pracy Talents Day (jesień 2023) otrzymaliśmy tytuł Złote Zebry, zajmując II miejsce w kategorii merytoryka.

INFRMACJE DODATKOWE

W 2023 podpisaliśmy Kartę różnorodności — to nowa inicjatywa w Polsce, przygotowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu we współpracy z firmami i organizacjami społecznymi. Celem Karty jest zachęcenie biznesu do konkretnych działań na rzecz ochrony praw dziecka w całym łańcuchu wartości przedsiębiorstw.

W 2023 roku realizowana była III edycja programu Ambasador marki pracodawcy, której celem jest wzmacnianie wizerunku pracodawcy ORLEN poprzez komunikowanie mocnych stron pracodawcy, budowanie marek osobistych Ambasadorów. Jest to program wizerunkowy i rozwojowy. Uczestnicy – po przygotowaniu do roli, szkoleniach – promują w komunikacji wewnętrznej (wśród współpracowników) i zewnętrznej opinie, doświadczenia związane z pracodawcą, realizowane projekty biznesowe, benefity. Dzięki temu prezentują wkład pracowników w realizację strategii firmy i inspirują do angażowania się osoby mające styczność z pracodawcą do pozytywnego komunikowania atrybutów marki ORLEN.

Do innych działań zrealizowanych w ramach budowania marki pracodawcy był przeprowadzony w 2023/2024 pilotaż wdrożenia platformy Sharebee w ramach ORLEN Skylight accelerator – program za pomocą którego młode spółki technologiczne z Polski i zagranicy mogą wdrażać pilotażowo rozwiązania wspólnie ze spółkami z Grupy ORLEN. Do testów aplikacji Sharebee zgłosiło się 50 Inluencerów ORLENU, którzy od listopada wzięli udział w dwóch warsztatach – Jak pisać, żeby chciano nas czytać? oraz Co zrobić, żeby algorytm LinkedIn promował posty? Szkolenia pomogły pracownikom stworzyć profile, zbudować markę osobistą i społeczność w gronie profesjonalistów oraz profesjonalistek interesujących ich branż. Influencerzy poznali również platformę Sharebee, która wspomaga ich w regularnej publikacji treści i daje wgląd w analitykę działań. Zbudowanie marki osobistej uczestników oraz budowanie społeczności wokół tematów, w których się specjalizują, to główny cel pilotażu. Wśród uczestników byli również Ci, którzy po raz pierwszy publikowali swoje posty. Dziś robią to regularnie.

EDUKACJA

W marcu br. ORLEN przystąpił do III edycji programu „Sprawny staż”, organizowanego przez Fundację Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób z niepełnosprawnościami Integralia. Celem inicjatywy jest stworzenie przestrzeni do współpracy pomiędzy młodymi, ambitnymi osobami
z niepełnosprawnościami a społecznie odpowiedzialnym biznesem.

„Sprawny staż” to program 3-miesięcznych płatnych staży wakacyjnych dla studentów i absolwentów z niepełnosprawnościami, który jest realizowany w partnerstwie z największymi firmami w Polsce.

Kontynuujemy nasz autorski program stażowy Kierunek ORLEN to program płatnych staży, realizowanych w ORLEN S.A. oraz Spółkach Grupy Kapitałowej ORLEN. Program stażowy trwa 6 miesięcy i dedykowany jest studentom ostatnich lat, absolwentom studiów wyższych. W pierwszym półroczu 2023 została zrealizowana rekrutacja do IX edycji programu, która rozpoczęła się 1 lipca 2023. Zgłoszenia w 2024 do X edycji programu były zbierane od 18 marca do 21 kwietnia. Celem programu jest zdobycie przez stażystów praktycznego doświadczenia zawodowego i unikatowej wiedzy w strategicznej dla gospodarki Grupie.

Podobnie jak w latach poprzednich ORLEN S.A. zaangażowany był w programy stażowe realizowane wspólnie z partnerami zewnętrznymi, tj. Akademię Energii, Energię dla Przyszłości.

W 2023 roku odbyła się pierwsza edycja Akademii Wodorowej (Akademii H2) – programu edukacyjnego skierowanego do studentów i absolwentów, osób zainteresowanych technologiami wodorowymi, które chcą związać z nimi swoją zawodową przyszłość. Celem programu jest edukacja w dziedzinie rozwoju oraz zarządzania łańcuchem technologii wodorowych. Akademia H2 jest odpowiedzią na trwającą transformację energetyczną. ORLEN S.A. we współpracy z uczelniami wyższymi, instytucjami naukowymi i zakładami przemysłowymi buduje kompetencje w nowej, gwałtownie rozwijającej się gałęzi gospodarki, jaką są technologie wodorowe. Akademia obejmowała cykl wykładów, warsztatów i spotkań z ekspertami z branży wodorowej. Ostatnim elementem programu było wyłonienie i zaproszenie absolwentów Akademii na płatny staż do naszej firmy.

W ramach programu „ORLEN w szkole” – odwiedziliśmy szkoły techniczne z regionu płockiego. Z uczniami rozmawialiśmy o ofertach staży i praktyk. Dzięki zaangażowaniu naszych kolegów z Obszaru Produkcji, którzy są także Ambasadorami Marki Pracodawcy, młodzi technicy usłyszeli, jak wygląda praca młodszych operatorów procesów produkcyjnych.

W ramach organizowanych spotkań na uczelniach mieliśmy także możliwość przedstawienia oferty staży i praktyk wśród studentów różnych uczelni – m.in. Politechniki Krakowskiej, Politechniki Warszawskiej czy Wojskowej Akademii Technicznej.

AKCJE PROSPOŁECZNE FIRMY / WOLONTARIAT

Pracownicy aktywnie angażują się w różne społeczne inicjatywy w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego Fundacji ORLEN, który rozwijany jest w Grupie ORLEN od 2019 roku. Od tego czasu pracownicy mają możliwość udziału w akcjach wolontariackich zaproponowanych przez Fundację ORLEN, ale także przeprowadzać działania według własnego pomysłu. Mogą zgłosić własną inicjatywę, skonsultować i dopracować ją z pomocą koordynatorów programu, a także otrzymać grant na przeprowadzenie akcji. Fundacja ORLEN co roku dla swoich wolontariuszy organizuje święto pomagania, czyli Tydzień Wolontariatu. Ubiegły rok 2023 był rekordowy pod względem liczby akcji:

  • Wolontariatu Pracowniczego zaangażowało się ponad 2,2 tys. pracowników Grupy ORLEN, którzy na bezinteresowną pomoc innym poświęcili 14 tys. godzin.
  • Liczba beneficjentów działań pomocowych to 14,2 tys. osób.

W grudniu 2023 odbyła się III Gala Wolontariatu. Podczas uroczystości w Warszawie Fundacja nagrodziła laureatów plebiscytu na Najlepszy Projekt Wolontariacki Roku 2022/2023, a także przyznała nagrody specjalne.

Poniżej prezentujemy tylko wybrane przykładowe aktywności:

  • Wolontariusze mieli okazję odwiedzenia dzieci i młodzieży z Rodzinnych Domów Dziecka i przeprowadzenia ciekawych zajęć i warsztatów związanych ze swoimi zainteresowaniami podczas ferii zimowych czy letnich turnusach wakacyjnych.
  • Onkoregaty im. ks. Kaczkowskiego to inicjatywa Fundacji DRABINA Piotra Pogona − żeglarskie wydarzenie promujące aktywność osób po przebytym nowotworze. Do udziału w tym przedsięwzięciu zaprosiliśmy wolontariuszy pracujących na co dzień w Grupie ORLEN.
  • „Zróbmy to razem” pod tym hasłem zrealizowany w 2023 był czwarty Tydzień Wolontariatu w Grupie ORLEN. W ciągu siedmiu dni pracownicy Grupa ORLEN mieli okazję włączać się do działania na rzecz potrzebujących. Podobnie jak w poprzednich latach, oprócz akcji przygotowanych przez Fundację ORLEN można było zaangażować się w działania zaproponowane przez samych wolontariuszy. W 2023 włączyliśmy się aż w 26 akcji, w tym 18 zaproponowanych przez samych wolontariuszy. Byliśmy w hospicjach, DPS-ach, w świetlicy dla dzieci czy schroniskach dla zwierząt.
  • Zaprosiliśmy naszych pracowników do włączenia się w akcję wymiany i sprzedaży ubrań, która odbyła się w jednym z naszych biur – w Warszawie. Przy okazji można było wesprzeć m.in. Fundację Daj Herbatę, niosącą pomoc osobom w kryzysie bezdomności.
  • W ramach corocznego programu Zostań pomocnikiem św. Mikołaja − spełnij marzenia!, pracownicy mogli wybrać placówkę, której chcieli pomóc. Fundacja ORLEN pomogła sfinansować prezenty.
  • Przełom stycznia i lutego to czas, w którym szczególnie pamiętamy o seniorach. Dlatego w tym czasie również organizowane są akcje wolontaryjne. zwykle wolontariusze spotykają się z seniorami z DPS-ów i hospicjum, spędzając z nimi czas na rozmowach, warsztatach robienia kartek, doświadczeniach chemicznych, a choćby koncertach i tańcach.
  • W tym roku zorganizowano konkurs „Twoja teza brzmi znajomo!”, w ramach którego pracownicy Grupy ORLEN mieli szanse zaproponować tezę, nad którą dyskutowała młodzież ze szkół średnich z Płocka, powiatu płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego w ramach programu Liga Debat Fundacji ORLEN. Liga debat to program zainaugurowany w ubiegłym roku. Wykorzystuje on metodę debaty oksfordzkiej i uczy młodzież sztuki wypowiedzi publicznej, argumentacji i prowadzenia sporu z szacunkiem dla oponenta.
  • Fundacja ORLEN przygotowała we współpracy z czterema organizacjami pozarządowymi poradnik „Twoja droga do Wolontariatu”, dla osób chcących zacząć przygodę z wolontariatem.

Tradycja wolontariatu pracowniczego w Grupie ORLEN pokazuje, iż zainteresowanie działalnością prospołeczną ciągle rośnie. Pracownikom biorącym udział w wolontariacie przysługuje dzień wolny z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

W Fundacji ORLEN doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż lokalne organizacje najlepiej wiedzą czego potrzebuje ich społeczność. Są najbliżej ludzi, wiedzą jak odpowiedzieć na ich potrzeby. Chcemy je w tym wspierać, dlatego też prowadzimy aż sześć programów grantowych. Każdego roku zapraszamy organizacje do składania wniosków z pomysłami na lokalne projekty. Realizację najciekawszych wspieramy grantami. Realizowane programy to: Moje miejsce na Ziemi; ORLEN dla Strażaków; Czuwamy! Pamiętamy!; Zdrowie dla Płocka!; Bezpieczne Orlęta; ORLEN Social Lab. Laboratorium społecznej zmiany

Podobnie jak w latach ubiegłych, przez cały czas realizowane przez Fundacje są różnego rodzaju programy stypendialne, tj.: Dla Orłów; Mam pasję powyżej średniej; Program Bona Fide; Program stypendialny dla wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka; Stypendium Dla Rodaka; Program Pełnia Życia.

orlen.pl/kariera

Odwiedź nasze profile w social mediach: Facebook LinkedIn

Idź do oryginalnego materiału