
W tym roku Żabka uruchomiła prawie 160 sezonowych sklepów w najchętniej odwiedzanych lokalizacjach turystycznych w Polsce – od nadmorskich kurortów, przez Mazury i Kaszuby, aż po miejscowości górskie. Placówki funkcjonują zarówno w tradycyjnych lokalach, jak i w nowoczesnych kontenerach handlowych, a ich działalność jest dostosowana do intensywnego sezonu turystycznego i potrzeb lokalnych społeczności.
–
Tu wszystko dzieje się szybciej, więc trzeba być dobrze przygotowanym. Turyści wychodzą rano
z pensjonatu lub hotelu i od razu chcą coś zjeść albo napić się kawy przed wyjściem na plażę. Najchętniej wybierają pizzę, hot dogi, kawę i herbatę – mówi Beata Jaworska, franczyzobiorczyni Żabki w Rowach nad morzem, która prowadzi również sklep całoroczny w Słupsku.
Dla franczyzobiorcy prowadzenie sklepu sezonowego to intensywny, ale jednocześnie bardzo satysfakcjonujący czas. To okazja, by działać w wyjątkowej lokalizacji – tuż przy plaży, nad jeziorem lub w sercu tętniącego życiem kurortu – a także możliwość wypracowania dodatkowego przychodu
w krótkim, ale bardzo dynamicznym sezonie. To właśnie tacy partnerzy, którzy wyróżniają się determinacją, odpowiedzialnością i doskonałą organizacją pracy, otrzymują propozycję objęcia sklepu w takim formacie.
– Podszedłem do tego jak do wyzwania i możliwości zdobycia doświadczenia. Była to bardzo dobra decyzja, bo każdego dnia zbieram nowe umiejętności menadżerskie. Nie chciałem ograniczać się do jednego sklepu, a pragnąłem spróbować zarządzać dwoma zespołami i spojrzeć na ten biznes
z szerszej perspektywy – stwierdza Przemysław Piaścik, franczyzobiorca prowadzący sklep sezonowy Żabka w Ukcie nad rzeką Krutynią.
Sieć Żabka zapewnia franczyzobiorcom pełne wsparcie – gotowy lokal lub kontener handlowy
z pełnym wyposażeniem, sprawdzony model operacyjny i logistyczny oraz szeroki asortyment, dostosowany do wakacyjnych potrzeb konsumentów. W 2024 roku w sklepach sezonowych sprzedano niemal 11 milionów sztuk napojów i ponad milion porcji lodów – to pokazuje potencjał sklepów tego formatu.
Format sezonowy, obecny w sieci Żabka od 2016 roku, jest z roku na rok systematycznie rozwijany. Niektóre z placówek, dzięki swojej popularności, z czasem przekształcane są w sklepy całoroczne. To otwiera przed franczyzobiorcami kolejne możliwości rozwoju.
– W Żabce warto się starać, a prowadzenie sklepu sezonowego to dowód, iż rzetelne zarządzanie biznesem i zaangażowanie naprawdę się opłacają – dodaje Szymon Krysztofiak, franczyzobiorca sklepu Żabka w Gdańsku i sklepu sezonowego we Władysławowie nad morzem.
Więcej informacji: www.zabka.pl/franczyza