Ponad 50 lekarzy z Wielkopolski straciło prawo wykonywania zawodu, ponieważ nie potwierdzili znajomości języka polskiego - pisze "Gazeta Wyborcza". Medycy spoza Unii Europejskiej, zatrudnieni w trybie uproszczonym, mieli czas na przedstawienie certyfikatów do 1 maja. W skali całego kraju problem dotyczy już 441 osób, a resort zdrowia planuje zaostrzyć przepisy.