„Zawodowcy dla klimatu” – Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego wyróżniona

5 dni temu
Zdjęcie: „Zawodowcy dla klimatu” - Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego wyróżniona


Publikacja „Zawodowcy dla klimatu. Ekoprojekty Erasmus+ w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe” jest już dostępna w Czytelni Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE). W publikacji został też wyróżniony projekt Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego pt. „Future leaders of ESG in the business sector”.

Spis treści

Projekt dla MŚP
Publikacja o Erasmus+ w Czytelni FRSE

Projekt dla MŚP

Ograniczona edukacja na temat zrównoważonego rozwoju to przez cały czas bolączka polskiego biznesu, zwłaszcza w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Dlatego Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego w partnerstwie z irlandzką spółką Edu Smart Training Centre Limited zrealizowała projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. Future leaders of ESG in the business sector.

W ramach projektu powstał m.in. Podręcznik dla MŚP z zakresu ESG, w którym znajdują się nie tylko definicje, ale przede wszystkim praktyczne wskazówki dla małych i średnich przedsiębiorstw przygotowane przez ekspertów ds. ESG z największych polskich i międzynarodowych firm.

Realizatorzy projektu opracowali nowe narzędzia i katalog kompetencji Lidera ESG z zakresu zrównoważonego zarządzania w organizacji. Rezultaty wypracowane w ramach projektu umożliwiają kadrze zarządzającej z sektora MŚP zdobycie wiedzy i kompetencji w kwestii informowania o prowadzonej w firmie polityce środowiskowej, społecznej i zarządczej dzięki ustandaryzowanych, umotywowanych i ujednoliconych dokumentów.

Z opracowanych narzędzi mogą skorzystać m.in. pracownicy i właściciele firm, kadra zarządzająca przedsiębiorstw, samorządowcy, przedstawiciele spółek Skarbu Państwa oraz koordynatorzy klastrów.

Publikacja o Erasmus+ w Czytelni FRSE

Publikacja „Zawodowcy dla klimatu. Ekoprojekty Erasmus+ w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe” Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji zawiera opisy celów i rezultatów międzynarodowych projektów prośrodowiskowych: Partnerstw strategicznych (2014–2020) oraz Partnerstw na rzecz współpracy (2021–2027), zrealizowanych w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe programu Erasmus+ (VET-KA2).

Szerszy kontekst tekstom na temat projektów nadają artykuły ekspertów, którzy przedstawili m.in. możliwości praktycznego zastosowania przedstawionych rozwiązań w różnych sektorach gospodarki, takich jak rolnictwo, leśnictwo, architektura krajobrazu, turystyka, gastronomia czy przemysł tekstylny.

Celem publikacji dostępnej w Czytelni FRSE jest inspirowanie do rozwijania zielonych kompetencji oraz podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Zawarte w niej treści mogą być szczególnie przydatne dla osób i instytucji związanych z edukacją oraz rynkiem pracy – w tym nauczycieli, doradców zawodowych, uczniów i studentów, a także uczestników mobilności w ramach programu Erasmus+ (VET-KA1).

Dziękujemy za przeczytanie tekstu do końca. Rekomendujemy inne wiadomości, opublikowane na portalu www.agencja-informacyjna.com.

AI Gospodarka, ESG 24.04.2025, Źródło: raportcsr.pl

Idź do oryginalnego materiału