10 lutego odbyło się posiedzenie Zarządu Regionu Rzeszowskiego NSZZ Solidarność.
Roman Jakim, przewodniczący ZR przekazał Członkom ZR najważniejsze informacje o pracach związkowych ze szczebla krajowego i regionalnego. Zrelacjonował między innymi konwent przewodniczących zarządów regionów i struktur branżowych, który odbył się w formule online, oraz posiedzenie Komisji Krajowej w Spale oraz podjęte na tych gremiach decyzje. Przybliżył udział członków Prezydium i ZR w uroczystościach, na które zapraszani są przedstawiciele Związku oraz różnych inicjatywach związkowych. Poinformował o pracach związanych m.in. z organizacją regionalnych obchodów 45-lecia NSZZ Solidarność” i wyścigu kolarskim Solidarności i Olimpijczyków, który przebiegał będzie przez nasz Region. Przewodniczący ZR, odnosząc się do ostatnio zorganizowanego szkolenia z negocjacji, zapowiedział kolejne, z zarządzania kryzysem i medialne.
W ramach stałego punktu programu posiedzenia ZR poświęconego informacji z organizacji związkowych, Edward Dzierżak, reprezentujący PGE Dystrybucja, wskazał na trudną sytuację w spółce, spowodowaną m.in. zmianami kadrowymi i sztucznie utrzymywaną ceną energii elektrycznej. Robert Gibała z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, również odniósł się do zmian kadrowych w firmie i zgłoszeń pracowników o zjawiskach zachowań przełożonych, noszących znamiona mobbingu.
Działacze przyjęli uchwałę, w której wnioskują do burmistrza Łańcuta i przewodniczącego Rady Miasta Łańcuta o nadanie jednemu z miejskich rond imienia NSZZ „Solidarność”, argumentując m.in., że:
(…) Do NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” należało wielu mieszkańców Łańcuta i powiatu łańcuckiego. Za działalność związkową, za upominanie się o sprawiedliwość społeczną związkowcy byli internowani przez władze PRL i objęci represjami w stanie wojennym. (…) w tej chwili NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” przez cały czas bierze aktywny udział w życiu publicznym oraz dba o interesy pracowników. W szczególności reprezentuje ich potrzeby w Radzie Dialogu Społecznego, na poziomie regionu i kraju, gdzie w formie dialogu rozwiązuje problemy społeczno-gospodarcze kraju. (…) Wiele samorządów w Polsce podjęło już uchwały o nadaniu miejscom publicznym, takim, jak place, ulice czy ronda nazwy: NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”. (…) W związku z powyższym chcemy, by Miasto Łańcut jako stolica powiatu łańcuckiego mogło dołączyć do tego zacnego grona polskich samorządów, które nadały nazwę RONDO NSZZ SOLIDARNOŚĆ.