Zoo we Wrocławiu oferuje "pracę marzeń" dla opiekuna kapibar. Tego wymaga

4 tygodni temu
Zdjęcie: INTERIA.PL


Miłośnicy kapibar mogą podjąć się wyjątkowego zdania. Ogród zoologiczny we Wrocławiu oferuje dla wielu pracę marzeń - poszukuje młodszego opiekuna kapibar, czyli największych gryzoni żyjących na świecie. Wrocławskie zoo przypomina jednak, iż czas spędzony z kapibarami to nie tylko przyjemności, ale również wiele obowiązków. W ofercie pracy podano wymagania, które kandydat na to stanowisko musi spełnić.


Kapibary podbiły serca internautów - w ostatnim czasie stały się bohaterami postów, relacji i filmików w mediach społecznościowych. Te wyjątkowe, największe żyjące gryzonie na świecie, zasłynęły z przyjaznego usposobienia do człowieka.
Pracownicy ogrodów zoologicznych przyznają, iż w ostatnim czasie odwiedzający ich goście coraz częściej pytają o zagrody z kapibarami. Tymczasem okazuje się, iż wrocławskie zoo oferuje możliwość codziennego spędzania czasu z kapibarami i publikuje ofertę pracy dla opiekunów tych zwierząt.Reklama


Opiekun kapibar poszukiwany. Zoo we Wrocławiu opublikowało wyjątkową ofertę pracy


Zoo we Wrocławiu poszukuje młodszego opiekuna kapibar. - Żeby nie było tak kolorowo, iż u nas to tylko kapibary się karmi, do zadań opiekuna będzie należeć wiele innych obowiązków - informuje wrocławski ogród zoologiczny.


Wśród obowiązków wymieniono:
opiekę nad powierzonymi zwierzętami, obserwację zwierząt, przygotowanie karmy i karmienie zwierząt, sprzątanie pomieszczeń i wybiegów, dbałość o wystrój obiektów i wzbogacanie środowiska dla zwierząt.
Zoo zaznacza, iż praca wykonywana jest także w godzinach popołudniowych i w dni ustawowo wolne od pracy.


Chcesz zostać opiekunem kapibar? Te wymagania musisz spełnić


Kapibary to największe współcześnie żyjące gryzonie. Charakteryzują się krępą budową ciała, posiadają dużą głowę o tępo zakończonym pysku i małych uszach. Jak podaje wrocławskie zoo, długość ciała dorosłego osobnika dochodzi do 130 cm, ogon jest krótki, szczątkowy, a wysokość w kłębie to 40-50 cm. Masa ciała waha się w granicach 40-65 kg.


W naturze gryzoń ten zamieszkuje przede wszystkim tereny Kolumbii, Wenezueli, Ekwadoru, Peru, Gujany, całej Brazylii, wschodniej Boliwii, Paragwaju, Urugwaju oraz północno-zachodniej i wschodniej Argentyny.


Zoo we Wrocławiu opublikowało także konkretne wymagania, które musi spełnić kandydat na opiekuna zwierząt w Wydziale Ssaków Kopytnych:
wykształcenie co najmniej średnie; preferowane zootechniczne, biologiczne lub weterynaryjne, dobry stan zdrowia, pozwalający na pracę fizyczną w zmiennych warunkach atmosferycznych, wymagającą jednocześnie koncentracji i odporności na stres, umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, dyspozycyjność, doświadczenie i zamiłowanie do pracy ze zwierzętami, mile widziane jest posiadanie uprawnień pozwalających na obsługę sprzętu zmechanizowanego (ciągnik).
Wymagane do podjęcia pracy są także dokumenty: podanie o przyjęcie do pracy, curriculum vitae z przebiegiem nauki i dotychczasowej pracy zawodowej, a także oświadczenie kandydata pretendującego do zajmowania się zwierzętami.
W ofercie pracy nie podano jednak proponowanego wynagrodzenia za opiekę nad tymi zwierzętami.
Idź do oryginalnego materiału