Francuska sieć zwolniła 951 osób. Zdradziła, co będzie dalej

4 dni temu
Zdjęcie: INTERIA.PL


Carrefour tnie zatrudnienie w Polsce. W ciągu roku zmniejszyło się ono o 951 osób - podał serwis dlahandlu.pl. Ponadto sporo placówek się zamknęło - w 2023 r. około stu. Francuski gigant spożywczy coraz mocniej stawia na franczyzę. Ze 137 sklepów, które sieć planuje otworzyć w tym roku, aż 120 będzie działać jako sklepy osiedlowe na zasadzie franczyzy.


W ubiegłym roku Carrefour Polska zamknął 99 sklepów: 92 sklepy franczyzowe, 6 supermarketów, a także 1 supermarket franczyzowy - podał portal dlahandlu.pl.
Ponadto w 2023 r. jeden hipermarket został transferowany na hipermarket franczyzowy, a 13 supermarketów Carrefour Market przekształcono na supermarkety franczyzowe.


Carrefour tnie zatrudnienie w sklepach w Polsce. Zwolnił 951 osób


Pod koniec 2023 r. Carrefour zatrudniał w Polsce 9 tys. 935 pracowników. Było to mniej o 951 pracowników w porównaniu z końcówką 2022 r., kiedy to francuska sieć dawała pracę 10 tys. 886 osób. Reklama
Spada także liczba placówek handlowych Carrefoura w Polsce. Jak wynika z przekazanych w kwietniu przez sieć danych, na koniec pierwszego kwartału miała ich w Polsce 813. Tymczasem na koniec ubiegłego roku było ich 841 - zamknęło się zatem kolejnych 28 placówek. Jak podał "DH", to głównie małe sklepiki convenience.


Carrefour stawia na franczyzę


Carrefour w planach na 2024 r. ma jednak otwieranie nowych sklepów. Swoje drzwi w ciągu najbliższych miesięcy otworzyć ma 137 placówek.
Co widać wyraźnie, sieć mocno stawia na franczyzę - z nowo powstałych placówek, aż 120 to mają być sklepy osiedlowe działające na podstawie umowy franczyzy.
Oprócz tego firma planuje dalszy rozwój kanału dystrybucji online.
Do momentu zatwierdzenia sprawozdania, sieć otworzyła jeden sklep osiedlowy, przy jednoczesnym zamknięciu 21 nierentownych lokalizacji. Oprócz tego firma przekształciła jeden hipermarket franczyzowy na zwykły hipermarket, a także 2 supermarkety na supermarkety działające na zasadzie franczyzy.
Idź do oryginalnego materiału