Grzegorz Myćka uczestnikiem panelu na wydarzeniu Greenpact – European ESG Summit

wzp.org.pl 1 tydzień temu

Wykładowca podczas panelu podkreślił wartość sztuki i edukacji artystycznej w zmienianiu postaw społecznych na rzecz środowiska.

W dniach 29-30 października br., na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyła się kolejna edycja wydarzenia Greenpact – European ESG Summit. Organizatorem spotkania, które zgromadziło ekspertów i pasjonatów zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu, była Krajowa Izba Gospodarcza oraz Grupa MTP. To wydarzenie stanowiło istotny krok na drodze do dyskusji o roli odpowiedzialnych praktyk w budowaniu zrównoważonej przyszłości.

Jednym z uczestników konferencji był Grzegorz Myćka, wykładowca Collegium Da Vinci (CDV), artysta grafik i dydaktyk, który wziął udział w panelu dyskusyjnym „Kultura na rzecz zrównoważonego rozwoju”. Panel prowadził Kamil Hyszka, przedstawiciel Krajowej Izby Gospodarczej, a towarzyszyli mu prelegenci z różnych środowisk – w tym dr Irena Chawrilska, Dyrektorka Akademickiego Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej na Uniwersytecie Gdańskim oraz reżyserka teatralna Zdenka Pszczołowska.

fot. FOTOBUENO

Podczas panelu dyskusyjnego, Grzegorz Myćka reprezentował perspektywę artystyczno-akademicką, przybliżając słuchaczom, jak sztuka i edukacja artystyczna mogą kształtować świadomość społeczną i wspierać postawy proekologiczne. Rozmowa skupiła się na roli kultury, zarówno masowej, jak i wysokiej, w promowaniu zrównoważonych postaw. Wspomniano również o tym, iż sztuka – w tym seriale czy literatura – może zarówno wzmacniać świadomość klimatyczną, jak i ją osłabiać, jeżeli problematyka ta przedstawiana jest powierzchownie.

fot. FOTOBUENO

Dyskusja pozwoliła zwrócić uwagę na najważniejszy wpływ kultury i sztuki w edukacji społeczeństwa na temat zmian klimatycznych i konieczności dbania o środowisko.

Greenpact – European ESG Summit przyciągnął wielu ekspertów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i pomysłami na temat tego, jak różne sektory – od biznesu, przez naukę, aż po kulturę – mogą przyczynić się do realizacji założeń zrównoważonego rozwoju.

Obecność Grzegorza Myćki, jako przedstawiciela Collegium Da Vinci, stanowiła istotny głos środowiska artystycznego i akademickiego w tej debacie.

Idź do oryginalnego materiału