Dziś przedstawiciele OM NSZZ Solidarność GA ZAP S.A. spotkali się z profesorem Przemysławem Czarnkiem, wojewodą, ministrem i jak wiele na to wskazuje przyszłym premierem. Tematem były oczywiście aktualne problemy Grupy Azoty Puławy i jej przyszłość (było też trochę o przeszłości).
Opis faktycznej sytuacji połączony z brakiem dialogu i próbą kneblowania ust Solidarności wywołał w Panu Profesorze ogromne oburzenie. Nie ma zgody na deprecjonowanie roli Grupy Azoty Puławy na mapie przemysłowej naszego kraju i regionu. Opisaliśmy fakt przyzwolenia władz na import ruskich nawozów oraz jedną z wielu bardzo bulwersujących spraw ich „legalizacji” na polskim rynku. Objaśniliśmy też nasz pomysł na bezpośrednią dystrybucję polskich nawozów dla polskich rolników – pomysł przyszłemu premierowi się spodobał.
Podziękowaliśmy za deklarację walki z Zielonym Ładem i ETS – bez likwidacji tych bzdurnych regulacji NIGDY nie wyjdziemy z kryzysu. Padły deklaracje współpracy w tym obszarze. Przekazaliśmy sprzeciw co do zapowiedzi przenoszenie naszych fabryk na Ukrainą. Podkreśliliśmy, iż kooperacja ze wszystkimi importerami musi opierać się na zasadach uczciwej konkurencji i bezwzględnej ochronie interesów polskiego rolnika i polskiej branży chemicznej.
Uzgodniliśmy też szereg konkretnych inicjatyw zarówno do 2027 jak i po jesieni 2027 roku. Nie o wszystkim możemy napisać już dziś, ale będzie się działo…









